Sınav Başvurusu Yapamıyorum

Agacsakal

Üye
TÜİSAG Üyesi
Arkadaşlar ASKERLİK BORÇLANMASI ile halen kayıt yapamamaktayım. 170 ve 147 den ayrı ayrı kayıt açtırarak hatanın giderilmesi konusunda talepte bulundum. Eğer cumaya kadar bu iş bu şekilde çözülemeyecekse el altında kayıtlı iki bildirimin olması faydalıdır diye düşünmeden edemiyorum.

ASKERLİK VEYA DOĞUM BORÇLANMASI İLE KAYIT YAPTIRAN VAR DİYE ANLIYORUM YUKARIDA YAZILANLARDAN....

Shun

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (B)
grup problemi olan kişilerin bakanlıkta tarafından değişiklik yapılacak deniliyor. ama bakanlığa ulaşmak mümkün değil. Ben B sınıfına başvurdum A sınıfı grubu sınav görünüyor. bi türlü düzeltiremedim...

sapropel

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
asker yada dogum borclanması yapıp başvuru yapabilen arkadaslar varmı?
benim 24 yıllık memuriyetim var. bu günlerin içinde askerlik borçlanması da bulunmakta. a ya kabul demişler

doganc34

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Bende pirim gün sayım 3000 iş gününü fazlasıyla geçtiği halde B sınavına giriyorum.

Sigorta primleriniz ayda 30 gün değil 150 gün yatsada emeklilikte prim gün hesabında 30 gün baz alınır,ücret olarak ise yatan prim ücretinin toplamı alınır.Aynı mantık burada da vardır.
fakat tülay hanım süre götilmeksizin prim gün sayısı deniyordu başvuru şartlarında, hizmet dökümünde 2400 prim gün gözüküyor haliyle bende harcımı yatırdım başvuru yapmayı bekliyorum, benim durumumda olup başvurusunu tamalayan arkadaş yok mu ?

snakedoc

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
grup problemi olan kişilerin bakanlıkta tarafından değişiklik yapılacak deniliyor. ama bakanlığa ulaşmak mümkün değil. Ben B sınıfına başvurdum A sınıfı grubu sınav görünüyor. bi türlü düzeltiremedim...

aynı durumdayım,telefonları açan yok.faz denemedim ama o da büyük ihtimal meşgül çalacak.

neslihan öztürk

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
fakat tülay hanım süre götilmeksizin prim gün sayısı deniyordu başvuru şartlarında, hizmet dökümünde 2400 prim gün gözüküyor haliyle bende harcımı yatırdım başvuru yapmayı bekliyorum, benim durumumda olup başvurusunu tamalayan arkadaş yok mu ?
Sizinle aynı durumdayız sanırım bakalığı arıyoruz ancak ulaşmak pek mümkün değil.şuan için beklemedeyiz

selimmuratilgaz

Üye
TÜİSAG Üyesi
Bende pirim gün sayım 3000 iş gününü fazlasıyla geçtiği halde B sınavına giriyorum.

Sigorta primleriniz ayda 30 gün değil 150 gün yatsada emeklilikte prim gün hesabında 30 gün baz alınır,ücret olarak ise yatan prim ücretinin toplamı alınır.Aynı mantık burada da vardır.

Tülay hanım; Prim ödemelerinin (SGK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı) hangi ad altında ve hangi zaman diliminde ödendiğine bakılmaksızın sadece prim ödeme gün sayıları dikkate alınacaktır denilmekte
eğer bundan ayda sadece 30 gün kabul edilir fikrini çıkarıyorsanız siz haklısınız, aynı zaman diliminde yatan primler ve askerlik borçlanması sayılmamalıdır.

seçkin yurt

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Bugün sınav kaydı yaptırabilen var mı arkadaşlar?

binnure

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Arkadaşlar;
Grup kodu farklı görünenler için Asınıfı için başvuru yapmıştım.Bsınıfı görünüyor.Az önce bakanlıkla görüştüm sınava girmeyin dendi :) Hakkımı elimden alamazsınız dedim.O zaman evraklarınızla gelip tekrar müracat edin.İnceleme yapılmasını isteyin diye söylendi.Bu akşam Ankara yolcusuyum.Sistem hatası falan değil anlaşılan.Büyük ihtimalle oraya giden evrakları karıştırdılar.

Öyküm

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar;
Grup kodu farklı görünenler için Asınıfı için başvuru yapmıştım.Bsınıfı görünüyor.Az önce bakanlıkla görüştüm sınava girmeyin dendi :) Hakkımı elimden alamazsınız dedim.O zaman evraklarınızla gelip tekrar müracat edin.İnceleme yapılmasını isteyin diye söylendi.Bu akşam Ankara yolcusuyum.Sistem hatası falan değil anlaşılan.Büyük ihtimalle oraya giden evrakları karıştırdılar.

siz elden mi teslim etmiştiniz; kargoyla mı göndermiştiniz evraklarınızı ?

Öyküm

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar;
bir de hangi numaradan aradığınızı paylaşabilir misiniz? sabahtan beri arıyorum ama hiçbir yetkili merciiye ulaşamıyorum.

seçkin yurt

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
ben sabahtan beri 147 (MEB iletişim merkezi) ve 170'i aradım. bi sonuç alamadım, laf geveleyip duruyorlar. çasgem ve isgüm'ün internet sitelerindeki numaralarını aradım, onlar da cevap vermiyor.

seçkin yurt

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
böyle bir kepazelik, işbilmezlik olmaz. insanların emekleriyle dalga geçmek bu. iki satır açıklama da yazmıyorlar.

Alpertunga

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
0 312 215 50 21 bu numarayı aradım. bir bayan çıktı telefona, daha hala sisteme girilmeyen isimler var dedi, ara ara girin açılır dedi ! ne bileyim inanmak istiyorum ama

volkankim

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Ben başvururken sormuştum konuyu, fazla yatan primleri çıkardıktan sonra nete bakacaklarını söylediler. Yani ayda 30 günden fazla prim geçerli değil.
hayır olabiliyor size bilmeyen birisi söylemiştir hangi zana diliminde yatırldığına bakılmaksızın diyor

volkankim

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Tülay hanım; Prim ödemelerinin (SGK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı) hangi ad altında ve hangi zaman diliminde ödendiğine bakılmaksızın sadece prim ödeme gün sayıları dikkate alınacaktır denilmekte
eğer bundan ayda sadece 30 gün kabul edilir fikrini çıkarıyorsanız siz haklısınız, aynı zaman diliminde yatan primler ve askerlik borçlanması sayılmamalıdır.
aynen öyle 30 günden fazla yatmış olsa dahi girebilirsiniz

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.