Sınav Başvurusu Yapamıyorum

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında beşnbirk tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. volkankim

volkankim TÜİSAG Üyesi

kardeşim hangi zaman aralığında yatırıldığına bakılmaksızın ibaresini niye koymuşlar o zaman

2. OHSISGUZ

OHSISGUZ TÜİSAG Üyesi

numara bu 0 312 215 50 21

3. sdn

sdn TÜİSAG Üyesi

'' zaman aralığı'' ibaresi kanımca meslekten sonraki çalışmanız ya da önceki çalışmanız farketmez anlamında koyulmuş olabilir.

4. Öyküm

Öyküm TÜİSAG Üyesi

evet bu konuyla ilgili bilgi alan arkadaş var mı acaba ?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. ahmetderin

ahmetderin TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar niye uzatıyoruz. şu konuyu bi netleştirsek askerlik borçlanması yapıpta kayıt yaptıran varmı? Emsal göstereceğimiz yoksa yoksa bana da benim gibilere de geçmiş olsun

6. kartal610

kartal610 TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar 170 i aradım kayıt oluşturdular bakalığa durmumu iletecekler.. sürekli deneyin diyolrar.. benim bazı arakadaşlarım bugun başvuru yaptı..
    sıkıntı nerde hala anlamış değilim

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Agacsakal

Agacsakal TÜİSAG Üyesi

170 TEKİ YETKİLİ KESİNLİKLE ASKERLİK BORÇLANMASI VE DOĞUM BORÇLANMASI GEÇERLİDİR DİYOR.... BEKLEMEYE DEVAM

volkankim bu yazıya teşekkür etti.
  8. neslihan öztürk

neslihan öztürk TÜİSAG Üyesi

Kim ne dediğini artık bilmiyor sanırım. yarım saat önce daha farklı şeyler söyleniyordu bi resmi açıklama yapsın artık bakanlık bazılarımız başvuru yapabilirken bazıları hala beklemede.....

9. ahmetderin

ahmetderin TÜİSAG Üyesi

daha hiç askerlik borçlanması yaptırıpta kayıt yaptıran çıkmadı.
    ???????????????????????????????????

10. volkankim

volkankim TÜİSAG Üyesi

ne alakası var meslekten önceki ne demek peki prim gün sayısı b ye karşılık gelip başvuru sayfasında A ya yönlendirilenlere ne diyeceksiz.veya askerlik borçlanma sı yapıp b ye başvuru yapabilenlere.

11. OHSISGUZ

OHSISGUZ TÜİSAG Üyesi

benim askerlik borçlanmam vardı. kabul etmiyoruz dediler. bakanlığı aradım.

12. Alphan

Alphan TÜİSAG Üyesi

Askerlik borçlanması, doğum borçlanması devletin vatandaşları için yaptığı yasal bir düzenleme. meb veya çsgb hangi gerekçe ile yasal hakkınızı kabul etmiyoruz diyebiliyor bunu anlamış değilim.

Kanun üstü kurumlar heralde...

13. OĞUZ_KÜÇÜK

OĞUZ_KÜÇÜK TÜİSAG Üyesi

Aynı durum bende de var. Bana isterseniz dilekçe oluşturalım dediler ve dilekçe oluşturduk 170 le. 3 iş günü içinde dilekçeye cevap vermek zorunda imiş bakanlık. Dilekçe numarası ile beraber 170 den kontrol edebilirsiniz denildi.

14. Alphan

Alphan TÜİSAG Üyesi

Dilekçenizin durumu ile ilgili olarak bizleri de bilgilendirirseniz sevinirim.

15. kartal610

kartal610 TÜİSAG Üyesi

aynısını bende yaptım başka seçeneğimiz kalmadı

16. Ali S. UTKU

Ali S. UTKU TÜİSAG Üyesi

Benim 12 kasım tam 1500 üncü günümdü sizin dediğiniz gibi e-devlet başvuru günümde kendini hala güncellememişti. Konuya açıklık getirsin diye dilekçeme ek, işverenimden "hala bizde calışmaktadır" imzalı kaşeli yazısı ile birlikte vermiştim. E devlet çıktısı üzerine de anlamazlar diye açıklamalı bir hesap yapıp yazmıştım. O hesap tutsun belki anlamazlar diye de basvurmak için tam 12 kasımı beklemiştim. Daha ne yapayım...

17. Emrah ERKEK

Emrah ERKEK TÜİSAG Üyesi

Bende de benzer bir durum var. 1468 ödenmiş prim günüm yanında 33 günlük (Ekim ve Kasımın 3 günü) SGK hesap fişi çıkarttırarak patrona imza attırıp bakanlığa bu şekilde gönderdim. Alo 170'den bunun kabul edilip edilmeyeceği hakkında kayıt oluşturdum şu anda bekliyorum.

Ali S. UTKU bu yazıya teşekkür etti.
  18. yusuf çoban

yusuf çoban TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar iki gündür inanın ne uyku uyudum ne de birşey yedim ya benim de ay içinde 30 günden fazla primim yattı bakanlık sadece prim gün sayısı dikkate alınacak dedi diye başvuru yaptım o kadar kitap aldım izin aldım ders çalışmak için şimdi sınava giremezsem demeyecekler mi bizi kandırdın da izin aldın diye ya hala sisteme giriş yapamıyorum Allah rızası için benim gibi durumda olup kayı yaptıranlar varsa(mükerrer prim çıkınca yine 1500 günün üstünde olanlar hariç) cevap yazsın psikolojim bozuldu

Yas312 ve Ali S. UTKU bu yazıya teşekkür etti.
  19. selimmuratilgaz

selimmuratilgaz TÜİSAG Üyesi

arkdaşlar alo 170 i tekrar aradım sına
    bizde kayıt yaptıramadık Allah bildiği gibi yapsın de geç ne kafaya takıyorsun B sınıfı belge almasam da çalışıcam çok da önemli değil ya. uzman olmayanlarda risk değerlendirmesi yapıp eğitim veriyor piyasada belgen olsa ne olur olmasa ne olur

20. neslihan öztürk

neslihan öztürk TÜİSAG Üyesi

Bizde aynı durumdayız sabahtan beri belki açılır sistem bekleyelim deneyelim derken iş yapamadık gün bitti

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica