Sınav Başvurusu Yapamıyorum

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında beşnbirk tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. mehmet fatih kurtulmuş

mehmet fatih kurtulmuş TÜİSAG Üyesi

tekrar başvurabilirsiniz.. tabi sistem sizi direkt B ye yönlendirmemişse..

2. yusuf çoban

yusuf çoban TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar madem ayda 30 günden fazla yatan primi saymayacaklardı madem askerlik borçlanmasını saymayacaklardı o zaman ilanda belirteceklerdi bizi aptal yerine koymaya kimsenin hakkı yok sadece / hangi zaman diliminde yatırıldığına bakılmaksızın/ dediler bizde başvurduk bu işin peşini bırakmamamız lazım eğer başvuramazsak ki ben hala o sinir bozucu mesajla karşılaşıyorum dava açalım ve hakkımızı arayalım adamların beyanları ile uyguladıkları birbirini tutmuyor. hoş kimi kime şikayet edeceğiz o da belli değil arada kaynatacaklar bizi

3. kaanaga

kaanaga TÜİSAG Üyesi

03122155021 no'lu telefonu aradığımda karşıma çıkan görevinin ne olduğu belli olmayan bir kişi askerlik ödemelerinin dikkate alınmayacağını söylüyor. Ama 170 no'lu telefondaki kişiler kabul edileceğini söylüyorlar hemde ısrarlı olarak emin misiniz diye sorduğumda eminiz diyorlar. bu nasıl bir tezatlık anlamadım.

4. beriber

beriber TÜİSAG Üyesi

Arkadaslar, hala başvuru ekranına ulaşamayan var mı? Herkes başvurusunu tamamladı mı, A yada B grubu olarak.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Enes Öğütcü

Enes Öğütcü TÜİSAG Üyesi

Teşekkür ederim, ancak bu seferde ön başvuru tarihi geçti, B için ayrı bir dilekçe veremezsiniz demezler mi? Ben artık herşeyi bekliyorum bunlardan.

6. mehmet fatih kurtulmuş

mehmet fatih kurtulmuş TÜİSAG Üyesi

sormadan ne diyeceklerini bilemezsiniz.. bence siz yine de şansınızı deneyin derim..

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. yusuf çoban

yusuf çoban TÜİSAG Üyesi

ben hala başvuramadım b sınıfına

8. tevfik

tevfik TÜİSAG Üyesi

Sevgili arwen haklısında milletin emegi emeksiz biryerlere gelen bakanlıktakiler icin önemli degil... ayıp ya ..

9. bimo

bimo TÜİSAG Üyesi

ben de henüz tamamlayamadım.

10. emreemre

emreemre TÜİSAG Üyesi

Ak parti misyonunu tamamladı bence. baksanıza bunca karışıklığı, hergün değişen iş güveliği mevzuatını, kimin priminin sayılıp kimimkinin sayılmayacağı bile belli değil. bence artık işverenin lehine oynamaktan vazgeçsinler.

adisg, volkankim ve cansediment bu yazıya teşekkür etti.
  11. Yas312

Yas312 TÜİSAG Üyesi

bende aynı durumdayım ve başvuru işlemlerine giriş yapamıorum

12. minaako

minaako TÜİSAG Üyesi

sıcağı sıcağına suan aradım 170 i kontrolleri yaptı askerlik ve doğum borclanması kabul ediliyor denildi.

13. Agacsakal

Agacsakal TÜİSAG Üyesi

BU İŞ BÜTÜN ENERJİMİ BİTİRDİ AMA BU KONUDA BİRLİKTE HAREKET EDİP BU PLATFORMDA LEVENT BEY VE AVUKAT ARKADAŞLARA DA DANIŞIP HEP BİRLİKTE DAVA YASAL HAKKIMIZI NASIL ARAYACAĞIMIZ KONUSUNDA BİR ORTAK KARAR ALMALIYIZ. GİDEN GİTTİ AMA BU İŞİN PEŞİNİ BU İŞBİLMEZ TAKUNYACILARA BIRAKMAK NİYETİNDE DEĞİLİM....

seçkin yurt bu yazıya teşekkür etti.
  14. minaako

minaako TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar az önce aradığımda 170 i sistemlerinde problemler varmış düzeltmeler ve girişler yapılıyormuş panik yapmayın

15. Agacsakal

Agacsakal TÜİSAG Üyesi

PANİK YAPMAYIN DİYEN ARKADAŞLARA SORUYORUM. BU KADAR NET BİLGİLENDİRME VARKEN VE BU SİTEDE ASKERLİK VE DOĞUM BORÇLANMASI İLE KAYIT YAPTIRABİLEN KAÇ KİŞİ VAR ? BUNU BİLİYORMUSUNUZ. BENİM HATIRLADIĞIM BİR KİŞİ O DA NET DEĞİL....Levent Beyden bugün gerçekleştirmiş olduğu görüşmeye istinaden daha detaylı bir bilgilendirme yapmasını rica ettim bekliyorum....

seçkin yurt ve cetinzeytin07 bu yazıya teşekkür etti.
  16. Enes Öğütcü

Enes Öğütcü TÜİSAG Üyesi

Bi toparlamak gerekirse;

170 nolu telefondan alınan yanıtlar askerlik ve doğum borçlanmalarının kesinlikle kabul edileceği yönünde,
    Yükselme dilekçelerini alan birimden alınan yanıt, askerlik ve doğum borçlanmalarının kesinlikle kabul edil-me-yeceği yönünde,
    Bakanlık hukuk müşavirliğinin konuyla ilgili görüşü de askerlik ve doğum borçlanmalarının kesinlikle kabul edil-me-yeceği yönünde,
    Başvurusunu tamamlayamayan bir çok kişi var ki bende bunlardan biriyim.
    Başvuruların yapılamamasının görünen tek sorunu teknik problemler -ki telefonla alınan bilgilerde gayretli memur arkadaşlar sürekli denememizi istiyorlar.
    Bunun dışında B ye başvurmuşken A, A ya başvurmuşken B sınavına kayıtları yapılan arkadaşlar var.

Allah'ım nelerle uğraşıyoruz ya... Sınava çalışabilen var mı bari?

Figen124, seçkin yurt ve cetinzeytin07 bu yazıya teşekkür etti.
  17. döndü çullu

döndü çullu TÜİSAG Üyesi

hayır a sınıfı başvuramıyorum isggm bir duyuru yayınlamış anlayan varmı
    yani başvuru yapmayınmı demeye getiriyorlar

ozlem eroglı bu yazıya teşekkür etti.
  18. hasanozf

hasanozf TÜİSAG Üyesi

B sınavı için evrakları ilgili tarihlerde göndermeme rağmen ve 35 TL ücreti yatırmama rağmen dün akşam başvurmak için meb.gov.tr ye girip bilgileri yazdım. durum olumsuz.

19. tuncayozturk

tuncayozturk TÜİSAG Üyesi

evet ahmet bey size aynen katılıyorum.Bunların prim gününden sayılıp sayılmayacağına karar verecek merci bakanlık değil.Sgk bunu sayıyor emekli sandığı sayıyor ama biz saymayız diyorlar kanuna aykırı bir haraket ve ayrıca bakanlığa sınav için yazdığımız dilekçelere 2 ay içerisinde yazılı cevap vermek zorundalar.Bununda yapılamayacağını düşünüp bu olayı mahkeme yoluyla çözebileceğimizi düşünüyorum...

20. zeyn7519

zeyn7519 TÜİSAG Üyesi

Merhaba,
    A için başvuru yapmışsanız ve kriterleri sağlamıyorsa başvuruda direkt B olarak görünüyor. Ben de A sınıfı için başvurdum 3005 prim günüm vardı. Sonradan 27 günümü silmiş SGK. MEB sitesindeki başvuruda B sınıfı olarak atamışlar otomatik olarak. İsterseniz MEB sitesine girip başvuru kısmına bakarsanız orada görülüyor.

Enes Öğütcü bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica