Sınav Başvurusu Yapamıyorum

mfk44

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Tam bir saçmalık. Duyurularında prim gün sayılarının ne zaman ve hangi amaçla oluştuğuna bakılmayacağını açıkça ilan ettiler. Telefonla sorduğumuzda kabul edilecek dediler. Şimdi iş işten geçtikten sonra olmaz diyorlar. 2830 günüm vardı. A ya gireyim diye askerlik borçlanması yaptım. Böyle olmaz deselerdi rahat rahat masraf da yapmadan B sınavına başvururdum. Şimdi ne olacak? Dilekçeyi de A sınıfı için verdik onu B ile değiştirme şansımız var mı? Konuyla ilgili bilgisi olan varsa lütfen fikir versin...
tekrar başvurabilirsiniz.. tabi sistem sizi direkt B ye yönlendirmemişse..

yusuf çoban

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
arkadaşlar madem ayda 30 günden fazla yatan primi saymayacaklardı madem askerlik borçlanmasını saymayacaklardı o zaman ilanda belirteceklerdi bizi aptal yerine koymaya kimsenin hakkı yok sadece / hangi zaman diliminde yatırıldığına bakılmaksızın/ dediler bizde başvurduk bu işin peşini bırakmamamız lazım eğer başvuramazsak ki ben hala o sinir bozucu mesajla karşılaşıyorum dava açalım ve hakkımızı arayalım adamların beyanları ile uyguladıkları birbirini tutmuyor. hoş kimi kime şikayet edeceğiz o da belli değil arada kaynatacaklar bizi

kaanaga

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
03122155021 no'lu telefonu aradığımda karşıma çıkan görevinin ne olduğu belli olmayan bir kişi askerlik ödemelerinin dikkate alınmayacağını söylüyor. Ama 170 no'lu telefondaki kişiler kabul edileceğini söylüyorlar hemde ısrarlı olarak emin misiniz diye sorduğumda eminiz diyorlar. bu nasıl bir tezatlık anlamadım.

beriber

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Arkadaslar, hala başvuru ekranına ulaşamayan var mı? Herkes başvurusunu tamamladı mı, A yada B grubu olarak.

mfk44

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Teşekkür ederim, ancak bu seferde ön başvuru tarihi geçti, B için ayrı bir dilekçe veremezsiniz demezler mi? Ben artık herşeyi bekliyorum bunlardan.
sormadan ne diyeceklerini bilemezsiniz.. bence siz yine de şansınızı deneyin derim..

tevfik

Üye
TÜİSAG Üyesi
Ya bir işi düzgün yapamıyorlar,hayır her dakika duyuru yapmayı biliyorsun (bkz. bugün hayayınlanan meb'in sitesinde yayınlanan yazıyı dikkate almayın duyurusu kısacası telefonlara fakslara bakmıyoruz boşuna uğraşmayın)O zaman zamanında açıklama yapacaktın, bir ayda 30 günden fazla prim yatarsa kabul olmaz 30 gün sayılır,doğum,askerlik borçlanması yapıp masrafa girmeyin saymayacağız diye...hayır insanlar askerlik,doğum borçlanması için paralar ödedi,sınav için kursa gidenler,çalışanlar emek harcayanlar...bir bakanlık devletin kurumu bunu yapar mı?Bugün 3 gün ve hala bakanlık demiyorki arkadaşlar ben şunları saymıyorum,boşuna uğraşmayın,deneyin diyorlar sanki piyango bileti bir gün belki size de çıkabilir....Bir de merak ettiğim konu şu burada bu kadar mağdur olan insan var acaba site yönetimini durumdan haberdar eden var mı,en azından belki site yöneticileri yardımcı olur bu konuda?

Sevgili arwen haklısında milletin emegi emeksiz biryerlere gelen bakanlıktakiler icin önemli degil... ayıp ya ..

emreemre

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Ak parti misyonunu tamamladı bence. baksanıza bunca karışıklığı, hergün değişen iş güveliği mevzuatını, kimin priminin sayılıp kimimkinin sayılmayacağı bile belli değil. bence artık işverenin lehine oynamaktan vazgeçsinler.

Yas312

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
arkadaşlar iki gündür inanın ne uyku uyudum ne de birşey yedim ya benim de ay içinde 30 günden fazla primim yattı bakanlık sadece prim gün sayısı dikkate alınacak dedi diye başvuru yaptım o kadar kitap aldım izin aldım ders çalışmak için şimdi sınava giremezsem demeyecekler mi bizi kandırdın da izin aldın diye ya hala sisteme giriş yapamıyorum Allah rızası için benim gibi durumda olup kayı yaptıranlar varsa(mükerrer prim çıkınca yine 1500 günün üstünde olanlar hariç) cevap yazsın psikolojim bozuldu
bende aynı durumdayım ve başvuru işlemlerine giriş yapamıorum

minaako

Üye
TÜİSAG Üyesi
sıcağı sıcağına suan aradım 170 i kontrolleri yaptı askerlik ve doğum borclanması kabul ediliyor denildi.

Agacsakal

Üye
TÜİSAG Üyesi
BU İŞ BÜTÜN ENERJİMİ BİTİRDİ AMA BU KONUDA BİRLİKTE HAREKET EDİP BU PLATFORMDA LEVENT BEY VE AVUKAT ARKADAŞLARA DA DANIŞIP HEP BİRLİKTE DAVA YASAL HAKKIMIZI NASIL ARAYACAĞIMIZ KONUSUNDA BİR ORTAK KARAR ALMALIYIZ. GİDEN GİTTİ AMA BU İŞİN PEŞİNİ BU İŞBİLMEZ TAKUNYACILARA BIRAKMAK NİYETİNDE DEĞİLİM....

minaako

Üye
TÜİSAG Üyesi
Arkadaşlar az önce aradığımda 170 i sistemlerinde problemler varmış düzeltmeler ve girişler yapılıyormuş panik yapmayın

Agacsakal

Üye
TÜİSAG Üyesi
PANİK YAPMAYIN DİYEN ARKADAŞLARA SORUYORUM. BU KADAR NET BİLGİLENDİRME VARKEN VE BU SİTEDE ASKERLİK VE DOĞUM BORÇLANMASI İLE KAYIT YAPTIRABİLEN KAÇ KİŞİ VAR ? BUNU BİLİYORMUSUNUZ. BENİM HATIRLADIĞIM BİR KİŞİ O DA NET DEĞİL....Levent Beyden bugün gerçekleştirmiş olduğu görüşmeye istinaden daha detaylı bir bilgilendirme yapmasını rica ettim bekliyorum....

Enes Öğütcü

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Bi toparlamak gerekirse;

170 nolu telefondan alınan yanıtlar askerlik ve doğum borçlanmalarının kesinlikle kabul edileceği yönünde,
Yükselme dilekçelerini alan birimden alınan yanıt, askerlik ve doğum borçlanmalarının kesinlikle kabul edil-me-yeceği yönünde,
Bakanlık hukuk müşavirliğinin konuyla ilgili görüşü de askerlik ve doğum borçlanmalarının kesinlikle kabul edil-me-yeceği yönünde,
Başvurusunu tamamlayamayan bir çok kişi var ki bende bunlardan biriyim.
Başvuruların yapılamamasının görünen tek sorunu teknik problemler -ki telefonla alınan bilgilerde gayretli memur arkadaşlar sürekli denememizi istiyorlar.
Bunun dışında B ye başvurmuşken A, A ya başvurmuşken B sınavına kayıtları yapılan arkadaşlar var.

Allah'ım nelerle uğraşıyoruz ya... Sınava çalışabilen var mı bari?

hasanozf

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
B sınavı için evrakları ilgili tarihlerde göndermeme rağmen ve 35 TL ücreti yatırmama rağmen dün akşam başvurmak için meb.gov.tr ye girip bilgileri yazdım. durum olumsuz.

tuncayozturk

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
evet ahmet bey size aynen katılıyorum.Bunların prim gününden sayılıp sayılmayacağına karar verecek merci bakanlık değil.Sgk bunu sayıyor emekli sandığı sayıyor ama biz saymayız diyorlar kanuna aykırı bir haraket ve ayrıca bakanlığa sınav için yazdığımız dilekçelere 2 ay içerisinde yazılı cevap vermek zorundalar.Bununda yapılamayacağını düşünüp bu olayı mahkeme yoluyla çözebileceğimizi düşünüyorum...

zeyn7519

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Tam bir saçmalık. Duyurularında prim gün sayılarının ne zaman ve hangi amaçla oluştuğuna bakılmayacağını açıkça ilan ettiler. Telefonla sorduğumuzda kabul edilecek dediler. Şimdi iş işten geçtikten sonra olmaz diyorlar. 2830 günüm vardı. A ya gireyim diye askerlik borçlanması yaptım. Böyle olmaz deselerdi rahat rahat masraf da yapmadan B sınavına başvururdum. Şimdi ne olacak? Dilekçeyi de A sınıfı için verdik onu B ile değiştirme şansımız var mı? Konuyla ilgili bilgisi olan varsa lütfen fikir versin...

Merhaba,
A için başvuru yapmışsanız ve kriterleri sağlamıyorsa başvuruda direkt B olarak görünüyor. Ben de A sınıfı için başvurdum 3005 prim günüm vardı. Sonradan 27 günümü silmiş SGK. MEB sitesindeki başvuruda B sınıfı olarak atamışlar otomatik olarak. İsterseniz MEB sitesine girip başvuru kısmına bakarsanız orada görülüyor.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.