Sınav Başvurusu Yapamıyorum

wezosso

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
ayda 30 günden fazla prim yatırıp sınav başvurusu yapabilen arkadaş var mı,?

Gökhan Çelik

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
hala yapılmıyor hayret bişey ya bir açıklama dahi yayınlamıyolar bu kadar saçmalık olur mu ya yarın son gün

zivocan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Bakanlık duyurudan askerlik ve dogum borclanma ibarelerini kaldır dı mı ? ne oldu arkadaslar?

3 Aralık 2013 tarihli Duyuru
Yükseltme Sınavlarına Giriş Yapacak İş Güvenliği Uzmanlarının Dikkatine!

Bilindiği üzere iş güvenliği uzmanlığı belge sınıfı yükseltme hakkı tanınan kişiler, ilgili Kanunun yayımından itibaren bir yıl içinde yapılacak iş güvenliği uzmanlığı sınavlarından en fazla ikisine katılabilirler. Bu hak bir belgenin kazanılması için verilmiş olup ilk sınav hakkında başarılı olanlar, yeni bir belge için sınav hakkı talebinde bulunamazlar.
Ancak aşağıdaki uyarılara dikkat edilmesi gerekmektedir.
Belge sınıfı yükseltme imkanı tanıyan 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununda yapılan değişiklik gereği;

· 2 Ağustos 2014 tarihine kadar iki sınav hakkı bulanan kişiler bu hakkı sadece bir belge sınıfı yükseltmek (B veya A) için kullanabilirler. Prim gün sayısı yeterli olsa dahi ikinci defa yükseltme yapamazlar.
Örnek 1: C sınıfı belge sahibi bir uzman, prim gün sayısına göre B veya A sınıfı belge sınavına girmeye hak kazanır.
Örnek 2: B sınıfı belgeye sahip olanlar, prim gün sayısı yeterli olduğu takdirde A sınıfı belge sınavına girebilirler.
Örnek 3: Belgesi olmayanlar ise öncelikle C sınıfı belge alırlar. Başvurdukları tarih itibariyle prim gün sayısına göre B veya A sınıfı belge için sınava katılabilirler.

· Kişi sınıf yükseltmek için sınav hakkını kullanıp kazanamadığı takdirde, ikinci sınav hakkını da aynı sınıf belge için kullanabilecektir. Prim gün sayısı artsa dahi bir sonraki sınavda bir başka sınıf belge sınavına başvuramaz.
· 21 Aralık 2013 tarihli sınav için başvurduğu halde sınava girmeyenler, bu haklarını daha sonra yapılacak sınavlarda ( Şubat ve Mayıs 2014) prim gün sayılarına uygun belge sınıfı için kullanabilirler.
kaldırılmadı hocam alo 170 i aradım gene ve gene her zamanki gibi 3 aralıktan önce belki olabilirdi ama ilan yayınlandığından itibaren başvurunuzu meb den yapsanız< da sınavınız borçlanmayla prim günü doldurulduğu için kabul edilmeyecek dediler...

VEYSELCETIN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Merhaba Arkadaşlar,
Bugün giriş yapabilen var mı?
Saygılar
Veysel

tuncayozturk

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
ben hala yapamıyorum...

VEYSELCETIN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Hayır, 1 haftadır gına geldi, kaç kere Sevim Hn ile konuştum, 170 'i aradım. Sonuç yok. sınava Şubat'ta gireceğim artık, en azından örtüşmeme nedenini öğrenebilseydim :(
Az önce tekrar aradım,listeyi daha göndermemişler,saat 16:30 gibi tekrar deneyin dediler.
İnsanda ne moral nede motivasyon bıraktılar.

minaako

Üye
TÜİSAG Üyesi
ben böyle bir rezillik göremedim alo 170 deki kişi hangi kanun ve yönetmeliğe istinaden borçlanmaların kabul olmadığını söyleyemedi. torba yasa açık ve net herneşekilde ve nasıl olursa olsun prim güne sahip kişiler sınava girer. kanun çiğnenerek sınava alınmıyoruz arkadaşlar..

Ö_Karatay

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
inanılır gibi değil gerçekten. 170 'in 3 gün içinde sonuçlandıracağı itirazı, 4.gününde hala sonuçlandıramadı. İtirazlarınızı MEB'e yapın diyorlar. MEB 3 iş günü içinde dönebiliriz ama son başvuru yarın diyor. ağlasam mı gülsem mi bilemedim...

Ö_Karatay

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
inanılır gibi değil gerçekten. 170 'in 3 gün içinde sonuçlandıracağı itirazı, 4.gününde hala sonuçlandıramadı. İtirazlarınızı MEB'e yapın diyorlar. MEB 3 iş günü içinde dönebiliriz ama son başvuru yarın diyor. ağlasam mı gülsem mi bilemedim...

Selin Akyıldız

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
arkadaşlar başvuru yapamayanlar e devlet den bimerden kayıt açın şikayet olarak.bana maille ismimim listeye eklendiğine dair cvp geldi.bakanlıkta duyuru yayınladı biliosunuz bugün 17:30 da iletilecek meb e diye.sonra yapılan ititazları kabul etmeyecekler.
duyuru:Bilindiği üzere yükseltme sınavları için adayların Milli Eğitim Bakanlığı web sitesinden başvuru yapma süresi 06.12.2013 tarihi mesai bitimi itibariyle sona erecektir. Bu nedenle itirazlar doğrultusunda düzenlenen en son liste Milli Eğitim Bakanlığı’na 05.12.2013 Perşembe günü saat 17:30 itibariyle bildirilecektir. Bu tarihten itibaren yapılacak olan itiraz başvurularının kesinlikle dikkate alınması mümkün bulunmamaktadır.

Ö_Karatay

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)

yüksel günar

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Arkadaşlar bu sınavdan umudumuzu kestik . Peki bir sonraki sınav hangi tarihte olacak bilgisi olan var mı ? Subat ayından bahsedenler var ama nette bunla ilgili bilgi yok .

First Safety

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
Duyuruda Şubat ve Mayıs'ta sınav olacağı belirtilmiş, bu durumda 2 sınav hakkımız hala var gibi görünüyor

21 Aralık 2013 tarihli sınav için başvurduğu halde sınava girmeyenler, bu haklarını daha sonra yapılacak sınavlarda ( Şubat ve Mayıs 2014) prim gün sayılarına uygun belge sınıfı için kullanabilirler.

A

ali türk 2013

Guest
güncelleştirme amacıyla,,

bugün parayı yatırdım ama başvuru sayfasında devamlı internet explorer kullanın diyordu. internet explorer kullanmamam rağmen.

yeni bilgisayarlardaki bir sorun bu.

internet explorerden meb sayfasına girin. uyumluluk ayarlarından meb i ekleyin. sorunsuz yapabilirsiniz.sistemde hata alanlarada Allah yardım etsin.

tuncayozturk

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
şubat ayı ile ilgili sınav duyurusunu isg genel müdürlüğü sayfası duyurularından duyabilirsiniz.

Enes Öğütcü

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Sanırım herkes başvurusunu yaptı, kimseden ses çıkmıyor...

karbon

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Bende hala basvuru yapamıyorum.bimerden listeye isminiz eklendi basvuru yapabilirsiniz diye mesaj geldi.Hakkimizi elimizden aldılar.Bir devlet kurumu bunu nasıl yapar,oyalamaktan baska bir şey değil bu.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.