Sinav ( C ) Fazla Mi Kolaydi?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında H.Karahan BOZKURT tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. H.Karahan BOZKURT

H.Karahan BOZKURT TÜİSAG Üyesi

Arkadaslar ,
    hakikaten gecmemiz icin bayaga calismislar.Bazi uyuz sorular olsa da yine de kolaydi.muhtar sorusunu mesela tahminle yaptim.su site sorusunda yanilmisim.risk degerlendirmesini yonetici ve gorevli tek basina nasil yapar anlamadim? İsg uzmani takimda olmaliydi bence?

2. caferr

caferr TÜİSAG Üyesi

aynen benimde öyle olduyönetmelik sorusuda dogru degil gibi

3. Fatih Bozoklar

Fatih Bozoklar TÜİSAG Üyesi

Ben A sınavına girdim. Ancak B ve C sınavlarını da inceledim. Zorluk seviyesi olması gerektiği gibiydi. Çalışmayan zor geçer. Binlerce müfredatı ezberlemek zaten imkansız. Zor sorularla insanları ezerek moralini, sağlığını bozmanın kimseye faydası olmaz. Zaten bundan sonra önemli olan iş tecrübesi. İş verenler çok hoş görülü olmaz. Bilgileri yeterli olmayan, mevzuatı takip etmeyenler zaten işlerine devam edemeyecek.

4. infra

infra TÜİSAG Üyesi

Fazlası ile kolaydı. Sınıf yükseltme olayı olduğu için kolay olacağı tahmin ediliyordu zaten. Hiç hayatında iş güvenliği ile uğraşmamış insanlar bile rahatlıkla 50-60 alırdı.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Fatih Bozoklar

O kadar da değil. Sınava girenler az çok bir eğitim süzgecinden geçiyor. Bazı şeyler anında çağrışım yapıyor. Sizin mantığınızla yapabildiğiniz soruların çoğunu bu konuları hiç görmemiş insanlar yanlış yapabilir. Ancak 30-40 alır. Girdiğim bu sınavda iyi çalışmadım geçemeyeceğim deyip sınavı yarım bırakanlar da oldu. Forumu takip edersen kalacağım deyip sorulara itiraz edenler var.

6. BerkayGURCAN

BerkayGURCAN TÜİSAG Üyesi

İSG tarihinin kesinlikle en kolay sınavıydı diyebilirim. Sn infra'ya katılıyorum. Hayatında hiç iş güvenliğiyle uğraşmamış ,emekli asker ,olan babam sınavı tek başına çözüp 58 alıyor. Çoğu soru mantık çerçevesinde zaten. sınav beklenenden de kolaydı. Tabi bu derece kolay olması iyi mi kötü mü orası ayrı bir tartışma konusu...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. infra

infra TÜİSAG Üyesi

Pardon da eğer yükseltme için bu sınava giren ve yarım bırakan oldu ise bu arkadaşlar iş güvenliği uzmanlığını yapmasınlar.
    Berkay Bey de iddia ettiğim tezi resmen teyit etmiş. Hiç bilgi gerektirmeyen sadece yorum isteyen 60'a yakın soru vardı.
    Ayrıca sınavın bu kadar kolay olması kısa vadede işimize gelmiş gibi görünse de bence uzun vadede zarar görmemize neden olacak

8. Rıdvan Bayhan

Rıdvan Bayhan TÜİSAG Üyesi

Sürüyle C sınıfı olduk!

turanmst bu yazıya teşekkür etti.
  9. Fatih Bozoklar

Sizde haklısınız. Ancak en az 5 tanede cevaplaması çok zor soru da vardı. sınav 100 değil neredeyse 95 üzerinden 70 almayı gerektiriyor. İLO -187 'nin kapsamındaki konuları, son yönetmelikte yer almayan iksa ile ilgili maden sorusu vs. yapanların oranı %10'u geçmez. Önüne gelen A sınıfına yükselmesin konusunda haklısınız.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica