Tartışma Sınav Mağduru Iş Güvenliği Uzmanlarına Yeni Bir Umut

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. isgilo

isgilo TÜİSAG Üyesi

Elbette resmi bir açıklama yapılmadı henüz...

2. isgilo

isgilo TÜİSAG Üyesi

Burada başvuruda bulunan arkadaşlar paylaşımda bulunmalı aşamaları

3. SerkanCEBECIOGLU

SerkanCEBECIOGLU TÜİSAG Üyesi

Buda Cumhurbaşkanlığının Bakanlığa mesajımı ilettiğine dair yazısı

Sayın İlgili,
    Cumhurbaşkanlığına elektronik posta yoluyla ilettiğiniz dilekçeniz, aşağıda tarihi ve sayısı belirtilen yazımızla Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına gönderilmiştir.
    Bilginizi rica ederiz.
    KURUMSAL İLETİŞİM BAŞKANLIĞI

28/03/2013.54674231-622.01-2562-4528

nazo, taz4177, taylanbalci ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  4. SerkanCEBECIOGLU

BEDK Başvurum Raportördeymiş. Umarım yakında karar çıkar, haklı görülürüm de bakanlığın neden soruları iptal etmediğine dair Bilim Komisyonu Raporu tarafıma iletilir. Bende buradan paylaşırım.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

cheftche ve isgilo bu yazıya teşekkür etti.
  5. isgilo

isgilo TÜİSAG Üyesi

size bu emeklerinizden dolayı herkesin teşekkür etmesi gerek.

cheftche bu yazıya teşekkür etti.
  6. hakan civelek

hakan civelek TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar tekrar
    sınava hazırlanıyorum süreç böyle giderse daha da uzayacak tek çare tekrar sınava girmek sanırım sizi tavsiyeniz nedir.....

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. SerkanCEBECIOGLU

Hakan bey, sınava girmeniz sizin için bir seçenek, buna kimse birşey diyemez, fakat sakın hakkınızdan da vazgeçmeyiniz. sizlerden tek ricam bu. Bu genel müdürlüğün haklarınızı gasp etmesine izin vermeyiniz.

isgilo, fatih_leventoglu ve hakan civelek bu yazıya teşekkür etti.
  8. hakan civelek

hala ne bu sessizlik e katip şifresine artık giremiyıorum sanırım bizi tamamen gözden çıkardılar....

9. SerkanCEBECIOGLU

Arkadaşlar,

Bora bey ile bu yazıyı yazmadan 5 dk önce görüştüm. Dava ile ilgili olarak 10. Daire olumsuz karar verdiğini fakat 5. Daireye geldiğince bora beyin kendisine dava sonucunun tebliğ edileceğini ve tebliğ tarihinden itibaren 15 gün içinde teknik olarak dava sonucuna itiraz edebileceğini belirtti. Ben size maddi manevi destek olabiliriz dediğimde bizlerden konu ile ilgili olarak bir destek istemiştir. Bu destek ise dava konusu üç soru için etrafınızda yetkinliği bulunan kişi ve kurumlardan bu soruların hatalı olduğuna dair teknik bilgileri almamızı ve kendisine göndermemizi istemiştir.

Bu amaçla sizlerden ricam etrafınızda bulunan yetkin kişi ve kuruluşlardan hatalı olan 3 sorudan hangisi için olursa olsun alabileceğiniz teknik yorumları mümkünse yorumcunun kişisel bilgileri ve imzası bulunan A4'ü bana tarayarak mail atmanızı rica ediyorum.

Böylelikle bora beyin teknik itiraz konusunda yanında olduğumuzu gösterelim.
    Mail adresim
    serkan@cebecioglu.com
    05557270754

Desteklerinizi bekliyorum.

Selamlar

isgilo, hakan civelek ve fatih_leventoglu bu yazıya teşekkür etti.
  10. SerkanCEBECIOGLU

Bu arada Bakanlığın sınav sorularına yapılan itirazları bilim adamlarından oluşan kişilere değerlendirttik dediği "Bilim Komisyonu Raporunu" bakanlıktan istemiştim. Bakanlık ise bana seni ilgilendiren bir konu degil o nedenle bu raporu sana vermiyorum demişlerdi. Bende bu süreç sonunda Başbakanlık Bilgi Edinme Değerlendirme Üst Kurulu (BEDK) başvurarak bu raporu bana vermelerini istemiştim. BEDK beni haklı bulup raporun tarafıma gönderilmesi için bir yazı hazırlayıp bana göndereceklermiş. Henüz ne rapor nede BEDK kararı elime ulaşmadı. Ama ulaşır ulaşmaz burada paylaşacağım. Hep birlikte neden ilgili sorular hatalı değilmiş diyen "Bilim İnsanlarının" gerekçelerini göreceğiz. Çok heyecanlıyım :D

isgilo ve fatih_leventoglu bu yazıya teşekkür etti.
  11. SerkanCEBECIOGLU

TEKNİK YORUM TOPLAMAMIZ GEREKEN SORULAR

A kitapçığında bulunan 25, 44 ve 46 nolu sorular

isgilo bu yazıya teşekkür etti.
  12. SerkanCEBECIOGLU

TEKNİK YORUM TOPLAMAMIZ GEREKEN SORULAR

A kitapçığında bulunan 25, 44 ve 46 nolu sorular

25. 4857 sayılı İş Kanunu’na göre risk değerlen-dirmesi yapma zorunluluğu hangi işyerlerinde
    olmalıdır?
    A) Büyük işyerleri (250’den fazla işçi çalıştıran işyerleri)
    B) KOBİ’ler (1 - 250 arası işçi çalıştırılan işyerleri)
    C) 50 ve daha fazla işçi çalıştırılan işyerleri
    D) İş Kanunu kapsamındaki tüm işyerleri

44. Gözlerde kum hissi, mercek ve korneada hasar ve deride yanıklar oluşturabilecek ve kaynak ışığının % 60’ını oluşturan zararlı ışın grubu aşağıdakilerden hangisidir?
    A) Ultraviyole
    B) Görülebilir ışık
    C) Kızıl ötesi (infared)
    D) Mor ötesi

46. Elektrik çarpması olaylarında ölümcül riski etkileyen (arttıran) faktörler arasında aşağıda-kilerden hangisi yoktur?
    A) Akımın şiddeti
    B) Elektriğe çarpılan kimsenin vücudunun iç direnci
    C) Elektriğe çarpılan kimsenin bulunduğu odanın tabanının ne ile kaplanmış olduğu
    D) Elektriğe çarpılma olayının olduğu ortamın yağmurlu ve iyonlu olması

13. hakan civelek

Arkadaslar her yere konuyla ilgili mağdur olmamızla ilgi msj lar attım ben bu ay bu iş sonuçlanacak hissindeyim .allah yardımcımız olsun....

taylanbalci bu yazıya teşekkür etti.
  14. SerkanCEBECIOGLU

Arkakaşlar,

BEDK'ya yaptığım başvuru olumlu bulundu ve cevap tarafıma tebliğ edilmiş. Henüz ulaşmadı fakat bedk beni aklı görerek "Bilim Komisyonu Raporunun" benimle paylaşılması gerektiğine karar verdi.

Bu arada sizlerden talep ettiğim Teknik Yorum Talepleri ile ilgili kimseden dönüş alamadım. Lütfen önemseyiniz ve mümkün olan en kısa sürede cevapları bana gönderiniz. Desteklerinizi bekliyoruz.

Serkan

isgilo ve fatih_leventoglu bu yazıya teşekkür etti.
  15. SerkanCEBECIOGLU

Arkadaşlar rapor bugün biraz önce elime ulaştı. Alttaki gibi bir yazıyı ile de başvuruyu yaptım.

Ayrıca ekte ilgili BEDK yazısı mevcut.

Serkan CEBECIOGLU <serkancebecioglu@gmail.com> 26 Nisan 2013 13:14
    Kime: zeynur koçak <zkocak@csgb.gov.tr>, bilgiedinmeyasasi@csgb.gov.tr
    Cc: fcelik@csgb.gov.tr, kozer@csgb.gov.tr

T.C. Başbakanlık Bilgi Edinme Değerlendirme Kurulu tarafından 18 Nisan 2013 tarih ve 88428622-622.01-564
    sayılı kararlı gereği (İSGGM'ye de aynı dilekçe gönderilmiştir) 2 Temmuz 2011 tarihinde düzenlenen İş Yeri
    Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı sınavında hatalı sorulara ilişkin yapılan itirazları değerlendiren bilim
    adamları tarafından hazırlanan "Bilim Komisyonu Raporu"nun (EĞİTEK'e de gönderildiği mahkemede sunulan
    belgelerde belirtilen) tarafıma elektronik olarak gönderilmesini rica ediyorum.

Serkan CEBECIOGLU
    05557270754
    serkancebecioglu@gmail.com

Ekli Dosyalar:

16. fatih_leventoglu

fatih_leventoglu TÜİSAG Üyesi

17. fatih_leventoglu

fatih_leventoglu TÜİSAG Üyesi

Teknik yorum için birkaç kişiden rica ettim.inş. Yorumlarını yapıp bana gönderecekler.gönderdikleri anda size mail olarak göndereceğim.Uğraş ve çabalarınız için ayrıca teşk. ederim

isgilo ve serkancebecioglu bu yazıya teşekkür etti.
  18. isgilo

isgilo TÜİSAG Üyesi

hava serkan bey iletişimini ben de mevcut sizinle detaylı konu ile ilgili görüşmem faydalı olacaktır hepimiz için.

19. isgilo

isgilo TÜİSAG Üyesi

n de öğle sanıyorum çok dilekçeler yazdım ve bir çok ilgilenenler var hayırlısı olur inşallah.

20. isgilo

isgilo TÜİSAG Üyesi

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica