Tartışma Sınav Mağduru Iş Güvenliği Uzmanlarına Yeni Bir Umut

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. isgilo

isgilo TÜİSAG Üyesi

Merhaba Serkan bey bence bu tepkileri bir formatta hepimizin yollaması gerek bu nedenle bu metni burada paylaşıp eklemek gereken varsa da eklemeli ve tekrardan hepimiz iletelim ilgili kişi ve kurumlara

seyfullah bu yazıya teşekkür etti.
  2. merpet

merpet Guest

Serkan bey merhaba,ne yapsak acaba ? Bu sınav geçti zaten. Bari diğer iki sınava yetiştirseler. Bilirkişiler ne zaman tespit edilmişti ? bildiğim kadarıyla artık çok uzatamıyorlar. Kısa sürede raporlarını yazmak zorundalar.

isgilo bu yazıya teşekkür etti.
  3. isgilo

isgilo TÜİSAG Üyesi

Hayırlısı bakalım...

4. merpet

merpet Guest

Serkan bey merhaba, şöyle br haber okudum ve meclisin sitesinden araştırdım doğruymuş. Danıştayın kadrosu artırılarak yürütmeyi durdurmaların kaldırıldığı bir kanun tasarısı mecliste. Bunun bize bir katkısı olur mu? Şubat ya da Mayıs sınavına yetişebilirmiyiz ? İmkanınız ve çevreniz varsa araştırabilirmisiniz ?

5. isgilo

isgilo TÜİSAG Üyesi

Öğleyse hemen irtibate geçilmeli Borabey ile birlikte düğer sorularile de bir rapor hazırlanarak bu durumun aldığı hali mahkemeye sunmak gerek yeniden çünkü bu büyük bir bilgisizlik.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

6. SerkanCEBECIOGLU

SerkanCEBECIOGLU TÜİSAG Üyesi

Mümkünse haber kaynaklarını veya web sitelerinin linkini gönderebilir misin??

Selamlar

7. merpet

merpet Guest

http://www.tbmm.gov.tr/guncel_tasari_teklifler.htm meclisin sayfasında tasarı ve tekliflerde danıştay kanunu ile teklif var. 3 Aralıkda verimiş.

8. isgilo

isgilo TÜİSAG Üyesi

Ben de bu durumu bildirdim ama herkes bununla ilgili başvuruda bulunmalı bu çok önemli

seyfullah bu yazıya teşekkür etti.
  9. AYKUT TEKİN

AYKUT TEKİN TÜİSAG Üyesi

Köksal bey bu konuda temasa geçelim,birlikte hareket edelim.

10. SerkanCEBECIOGLU

Bu kanun teklifi kabul edilirse %99 davamızı etkiler, sonuçta zannedersem şubata kadar yetişir, yani süreler tekrar düzenleniyor ve baglayıcı kararlar alınmış, bizler için olumlu bir kanun taslagı anlaşılan, hayırlısı diyelim, bekleyip göreceğiz, kaldıki bu tasarı kanunlaşır zaten, danaıştayın yükünü hafifletmek için bazı şeyler zaten bugünlerde konuşuluyordu. yani davanın sonuçlanması an meselesi diyebiliriz :) hepimiz için hayırlısı

isgilo, semakmy ve fatih.yuksel bu yazıya teşekkür etti.
  11. isgilo

isgilo TÜİSAG Üyesi

Bu konunun olduğunu ben de uymuştum ancak ne gibibir etkisi olur bilmiyorum.

12. isgilo

isgilo TÜİSAG Üyesi

Ben de inanıyorum.
    Bir de bilimsel olarak bakılan davalar bilir kişiler önemli bu durumda tekrar tekrar bilir kişi olma da saça oluyor çünkü bilim adamı bilim adamıdır.

13. isgilo

isgilo TÜİSAG Üyesi

14. isgilo

isgilo TÜİSAG Üyesi

15. fatih_leventoglu

fatih_leventoglu TÜİSAG Üyesi

Sayın isgilo bozma kararı ne anlama geliyor.Bizim lehimize bir Kararmı yoksa alehte bir Kararmı.

16. SerkanCEBECIOGLU

Bu karar eski bir karar, bozma yeni bilirkişilerin atanması için danıştay tarafından verilen bir karar, yani son durum hakkında güncel bir bilgi değil bu.

17. fatih_leventoglu

Teşk ederim Serkan bey.hayırlısıyla sonuçlanmasını temenni ediyorum.
    k

18. fatih_leventoglu

Serkan bey merhaba, Danıştay'ın yürütmeyi durdurma kararları yasa ile değiştirilecek.hükümet Danıştay'ın yürütmeyi durdurma yetisini sınırlayacak.yani yasalaşırsa danıştay temyiz için yürütmeyi durdurma kararını alamayacak.bize acaba ne kadar etkisi olur. Avukat veya hukukçu tanıdıklarınız var mı acaba bu konuyu sorabilirmisniz teşk ederim.

19. SerkanCEBECIOGLU

Fatih bey çok net olarak bir hukiki fikrim yok ama o şekilde çıkacak bir kanun ancak çıtığı günden sonraki kararları etkilerse bizlik birşey olmaz, ama çıkacak karar belli zamandan sonrası için denirse ozaman etkileyecektir. Yani son şekiline bakmak gerek.
    Kaldıki bizim davamızda eli kulağında olsa gerek, sonuçlanma aşamasındadır

20. nil

nil TÜİSAG Üyesi

ben 21 aralık sınavı için ön başvuru yaptım.doğum borçlanmasıyla 1500 güne tamamlayıp b sınavına başvurdum. ama son anda bir değişiklik yapıp borçlanmaların kabul edilmediğini söylediler. giremedim sınava. ancak 3 aralıktan önce borçlanmayla hak kazananlardan bir kısmı sınava girmiş. bu haksızlıkla ilgili bir şey yapılacak mı? levent beyin yayınladığı itiraz dilekçesini de gönderdim. ön başvuru duyurusunda prim günlerinin hangi tarihte ve ne şekilde ödendiğine bakılmaksızın diyordu. ben de 3000 tl borçlanma ödedim. 1 yıldır c olarak çalışıyorum. hiç uzmanlık yapmayanlar a sınıfı oldular. ben 2 yıl daha b olmak için bekleyeceğim. benim durumumda olan arkadaşlar yok mu? ne yapalım yardımcı olun.

21. SerkanCEBECIOGLU

Nil hanım,
    Vakit geçirmeden dava açın, hakkınızı hukuki açıdan arayın. %99 haklı çıkarsınız.

22. köksal ERDOĞAN

köksal ERDOĞAN TÜİSAG Üyesi

yazıkk millet 6 ay önce C aldı.21 aralıkta ilkokul seviye tespit soruları gibi soruları cözüp millet A uzman oldu.Alem uzaya cıktı biz hala C sınıfı belgemiz varmı yokmu onu tartışıyoruz. sözün bittigi yer :))

perdeler bu yazıya teşekkür etti.
  23. isgilo

isgilo TÜİSAG Üyesi

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica