Tartışma : Sınav Mağduru Iş Güvenliği Uzmanlarına Yeni Bir Umut

semakmy

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Serkan bey siz davayı açan arkadaşla görüşüyorsunuz sanırım davanın süreci ile ilgili kendisinden bilgi alabilir misiniz

SerkanCEBECIOGLU

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Sema Hanım, dava ile ilgili Bora bey ilgili mahkeme ile görüştüğünde bu aralar 2010 davalarına bakıyoruz, o nedenle biraz gecikecektir davalarınız denmiş. Yani sonuçlanması için biraz daha süre var.

SerkanCEBECIOGLU

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
ama şöylede bir durum var. İDARİ YARGILAMA USULÜ KANUNU (Kanun Numarası : 2577, Kabul Tarihi : 6/1/1982) Madde 27 – (Değişik: 10/6/1994 - 4001/12 md.) Fıkra 8. Yürütmenin durdurulması kararı verilen dava dosyaları öncelikle incelenir ve karara bağlanır. diye belirtilmektedir. Zannedersem diğer temyiz davalarına göre daha önce sonuçlanacaktır.

köksal ERDOĞAN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (A)
ben aradım sordum.hiç umut alamadımmmmm

semakmy

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Köksal bey ne söylediler zaman verdilermi

köksal ERDOĞAN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (A)
0(312) 253 10 00 ---10. daireyi arıyorsun 2012/3820 nolu dosyayı soruyorsun ne dediklerini ben anlayamadım geveleyip duruyorlar...ben bu işten bişey anlamadım...

semakmy

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
10.daire kalemiyle görüştüm dosya hakime gönderilmiş sonuçlanmasının bir iki ayı bulabileceğini söylediler

ARİS İSG

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (A)
Arkadaşlar bir soru sorayım..bu davada 02 Temmuz 2011 sınavı tamamı mı ? iptal 70 ve üzerindekiler sertifikalarını aldımı ? çasgem in açıklamasını net olarak yorumlayanı daha bulamadım ...Kimi sadece 67,68,69 puan alanları kapsar diyor..Kimiside tamamı askıya alınmıştır. T eşekkürler

semakmy

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
2 temmuz 2011 sınavında MAHKEME KARARIYLA 3 soru iptal edildi iptal edilen sorularla başarılı olanların belgeleri askıya alındı

köksal ERDOĞAN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (A)
0(312) 253 10 00 ---10. daireyi arıyorsun 2012/3820 nolu dosyayı sorudum net birşey sölemediler.durumumu anlattım fakat görüştügüm katip en az 1 yıl dediii

semakmy

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
ben 10. daire kalemiyle görüştüm 2012/3820 nolu dosyanın durumu hakıında bilgi almak istediğimi söyledim. Dava konusunu sordu iş güvenliği uzmanlığı sınavı olduğunu söyledim. Davacı Bora Beyin ismini söyledi evet dedim dosyanın hakime gönderildiğini söyledi ne zaman sonuçlanacağını sordum 1-2 ayı bulur dedi

fatih_leventoglu

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar bugün danıştay 10. Daireyi aradım. 2012/3820 nolu dosya hakkında bilgi almak istedim.Verilen cevap dosya hakime verilmiş hakimde heyete sunacakmış ne kadar sürer veya ne zaman karara bağlanır sorumada cevap alamadım.İnş en kısa sürede karara bağlanır.Temennim yerel mahkemenin kararına onama çıkmasıdır.Bu kararın bizim lehimize olması temennisiyle...

köksal ERDOĞAN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (A)
ankarada ikamet eden arkadaşlarımızdan biri bu konuyu yüz yüze görüşmeli..

semakmy

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Fatih bey 10. daireden kiminle görüştünüz

fatih_leventoglu

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Fatih bey 10. daireden kiminle görüştünüz
10. Dairede memurların birisiyle görüştüm yalnız ismini hatırlamıyorum.Konuyla ilgili sadece bana Dosyanın tevzi hakimine verildiğini söyledi ve tevzi hakîmi de heyete sunacakmış ne zaman sunar soruma da biz bilemeyiz dedi kararın verilmesine ilişkin de ben bu konuyu bir avukat arkadaşa sordum kurumsal bir dava olduğu için ve de yürütmeyi durdurma kararı alındığı için kısa sürede karara bağlanır.Bu davanın son aşamasındasınız dedi.Arkadaşlar bende en az sizin kadar bu davanın biran önce sonuçlanmasını istiyorum.Umarım karar bizim lehimize sonuçlanır.

SerkanCEBECIOGLU

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Biraz tebessüm edelim diye (benzerlikte gösterebilir düşüncesi ile) Yargıtaydaki temyizdeki bir dosyanın hukuksal işleyişini aşağıda paylaşıyorum. Hukuki süreçler neden bu kadar uzar diye merak edenler için :) (Birtek Zarf yalayıp kapayan memur yok)

Hukuk dairelerinde yerel mahkemeden gelen dosya kayıt edilir ve daire esas numarası alır. Dosyanın takibi esas numarası üzerinden yapılır Kayıt edilen dosya ön incelemesi yapılmak üzere ilgili tetkik hâkimine gönderilir. Ön inceleme ile görevli hâkim tarafından dosya ön inceleme sonucuna göre ilgili birimlere gönderilir. Ön incelemeden duruşmalı olarak ayrılıp gönderilen dosya duruşma memuruna iletilir. Duruşma memuru dosyaya duruşma tarihini ve duruşma saatini verir ve dosyayı tebligatı yapılmak üzere tebligat memuruna gönderir. Tebligat memuru dosyanın tebligatını hazırlar ve dosyayı sırasını beklemek üzere tevzi bölümüne teslim eder. Tevzi memuru ilgili dosyayı ilgili tetkik hâkimine teslim eder. Tetkik hâkimi dosya incelemesini yapar, müzakere sonrasında müzakerede karara bağlanan dosyaları karar bölümüne teslim eder. Karar memuru dosya karar numarasını verir. Karar numarası verilen dosyanın ilamı, ilam memuru tarafından yazılır. İlamı yazılan dosya kontrol edilip onaylanmak üzere ilam memuru tarafından yazı işleri müdürüne teslim edilir. Yazı işleri müdürü ilamı kontrol eder onaylama işlemini yapar. İlam onay işlemi yapılan dosya kapatılmak üzere posta bölümüne teslim edilir. Posta memuru dosyayı kapatır ve yerel mahkemesine postalar.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.