Tartışma Sınav Mağduru Iş Güvenliği Uzmanlarına Yeni Bir Umut

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. SerkanCEBECIOGLU

SerkanCEBECIOGLU TÜİSAG Üyesi

2temmuz2011@googlegroups.com

2. omeruni

omeruni TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar merhaba,

Örgütlenmek haklı olunan bir davada güzeldir. Ancak karşımızda devlet kurumu var ve mücadele yöntemimiz hukuk olmak zorunda. Kasım bey ile görüşülebilir ancak cevap şu olacaktır "hukuk bizi haklı gördü" . Burada Bora bey davaya devam edecek mi? yada başka dava açılabilir mi? bunu bilmek ve zaman kaybı olmadan başvuruların yapılmasıdır.

Bu süreçtede maddi olarak yapılacak her şeye varım.

isgilo bu yazıya teşekkür etti.
  3. SerkanCEBECIOGLU

Bora bey süreci devam ettirecek diye düşünüyorum ama olumsuz sonuçlanması da bir ihtimal, ayrıca dava açma hakkımız yok (avukatların çoğu bu şekilde belirtiyor), Kasım bey ile görüşmek istememizin sebebi de Hukukun verdiği karar değil, yanlış ile doğrunun ayrılması. Bazen hukuk uygun cevabı veremiyor olabilir. Ama biz bu soruların %100 hatalı olduğunu düşünüyoruz.(Bora beyin itiraz ettiği soruların dışında hatalı sorular var, örneğin 57.soru. Bu soru için ne hukukçu olmaya, nede mahkemelerde hak aramaya gerek yok. Mevzuat okuması bilen herkesin kabul edeceği bir hata var soruda) Ben haklı olduğumuzu düşünüyorum. Örgütlenmekten kasıt hakkımızı aramak. Cam çerçeve kırmak değil. O yuzden bizler elimizden geleni yapmalıyız diye düşünüyorum

isgilo ve köksal ERDOĞAN bu yazıya teşekkür etti.
  4. taz4177

taz4177 TÜİSAG Üyesi

Bora Bey'den net bir bilgi geldii acaba? kesin süreci devam ettirecek mi?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. pritor

pritor TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar,
    12 Mayıs 2012 sınavı ile ilgili açılan davada herhangi bir gelişme varmıdır?

6. isgilo

isgilo TÜİSAG Üyesi

Ben de sizi bu konu da destekliyorum beyefendi.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. isgilo

isgilo TÜİSAG Üyesi

Size katılıyorum.Gereği ne ise yapılmalı...bununla ilgili ivedilikle harekete geçilmeli...

8. isgilo

isgilo TÜİSAG Üyesi

bu karar nasıl?anlaşılması zor

9. isgilo

isgilo TÜİSAG Üyesi

Evet bekleyelim ama herşeye hazır olmak gerek gerektiğinde hemen itiraz edilmeli hiç beklemeden....

10. isgilo

isgilo TÜİSAG Üyesi

tebrikediyprum sizi bu azminizden dolayı....

11. SerkanCEBECIOGLU

Ben bugün CHP Kocaeli milletvekili Haydar Akar beye konuyu ilettim. Ayrıca mecliste bulunan tüm milletvekillerine de konuyu bir mail ile bildirdim. Yetmez dedim Cumhurbaşkanlığına yazdım. Tüm bunları yaparken de CC'ye Faruk Çelik ve Kasım Özer'ide ekledim. Fırsatını bulur Ankara'ya gidebilirsem Genel Müdürlük görevlilerinin yüzlerine de bu soruları soracağım. Ben elimden geleni yapıyorum arkadaşlar. Ama Dedikleriniz gibi sadece benimle olacak bir şey değil bu, lütfen sizde sesinizi çıkarın ve bu haksızlığa dur deyin.

nazo, köksal ERDOĞAN, isgilo ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  12. isgilo

isgilo TÜİSAG Üyesi

En kısa zamanda Bora bey ie irtibata geçilmeli ben iletişim için tel bilmiyorum ama mutlaka kendisi ile birlikte hareket edilmeli bilimsel gerçeklerin bu kadar saptırılarak kendi doğrularını temyiz mahkemesine istedikleri gibi sunduklarını üzülerek gördük ben kesinlikle bu konu ile ilgili daha sonraki sınavları kazanan arkadaşlarımızın bile bur süreçte olacaklarına inanıyorum. Bu bilimsel gerçekleri gören kimsenin kabul edeceği bir sonuç olamaz.

13. isgilo

isgilo TÜİSAG Üyesi

Bu raporu hazırlayan komisyon sebebiyle bu kadar davalar açıldı ve şimdi bunun ceremesini çekmiyor muyuz?
    yok sa ben yanlış mı düşünüyorum.

14. SerkanCEBECIOGLU

Sayın isgilo, dediklerinize katılıyorum. Bir gün kararlaştırmalı ve o gün bakanlığa gitmeliyiz. Bu süreç çok uzatıldı. Yani bukadar hata bariz iken mahkemelerde vakit kaybetmenin anlamıda yok. Okumasını bilen herkes bu yanlışı rahatlıkla görebilir. Dün attığım mail Kasım Özer bey tarafından okunmuş. Artık tepkisini bekleyeceğiz. Eğer okudu ve tepki vermiyorsa o oturduğu koltuk ona haram olsun. Başka birşey diyemiyorum

15. SerkanCEBECIOGLU

Attığım Maili Okuyanlar

Kime: Kasım Özer (ISGGM Genel Müdürü)
    Konu: 2 Temmuz 2011 C Sınıfı İSG Uzmanlık Sınavı
    Gönderildi: 02 Mart 2013 Cumartesi 23:02:46 (UTC+02:00) İstanbul
    iletiniz 04 Mart 2013 Pazartesi 14:51:09 (UTC+02:00) İstanbul tarihinde okundu.

Kime: Halkla Iliskiler DAIRE BASKANLIGI Bimer
    Konu: 2 Temmuz 2011 Tarihli İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı
    Gönderildi: 03 Mart 2013 Pazar 11:50:05 (UTC+02:00) İstanbul
    iletiniz 04 Mart 2013 Pazartesi 11:08:33 (UTC+02:00) İstanbul tarihinde okundu.

Kime: Ahmet Kenan TANRIKULU (MHP İzmir Milletvekili)
    Gönderildi: 03 Mart 2013 Pazar 11:50:05 (UTC+02:00) Atina, Bükreş
    iletiniz 03 Mart 2013 Pazar 14:46:42 (UTC+02:00) Atina, Bükreş tarihinde okundu

Kime: Ahmet Tevfik UZUN (AK Parti Mersin Milletvekili )
    Gönderildi: 03 Mart 2013 Pazar 11:50:05 (UTC+02:00) Atina, Bükreş
    iletiniz 03 Mart 2013 Pazar 22:59:53 (UTC+02:00) Atina, Bükreş tarihinde okundu.

16. isgilo

isgilo TÜİSAG Üyesi

Ben de bir çok girişimde bulundum sizin gibi
    cevap bekleme sürecinde de Ankara da bireysel olarak bu iş için artık ben de çahsi olarak birşeyler yapmak gerektiğini düşünüyorum ve bunun için bu maili okuyan her sorumlu kişinin sınavı kazanmış ve ya kazanamamış ilgili duyarlı insanlarla birlikte Ankara da görüşmem gerektiğini düşünüyorum artık. Katılımda bulunacakların buradan veya bu sayfanın facebook sayfasından bir başlangıç etkinlik başlatsınlar ve bir adım atalım.

17. isgilo

isgilo TÜİSAG Üyesi

bu arkadaşımızın dilekçesini konuya hakim herkesin bir sosyal sorumluluk olarak iletmesi gerekir hemen şimdi tekrar tekrar vurgulayalım.İlgili kişilere ek ile iletelim mail yoluyla veya posta ile

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica