Sınava çok az zaman kaldı sınav nasıl olcak sizce zormu kolaymı ?düşüncelernz nasıl

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında Emrah ULUTÜRK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Emrah ULUTÜRK

Emrah ULUTÜRK TÜİSAG Üyesi

Sınava çok az zaman kaldı sınav nasıl olcak sizce zormu kolaymı ?düşüncelernz nasıl

2. kadirozgan

kadirozgan TÜİSAG Üyesi

son sınav gibi olma ihtimali biraz daha düşük.Çünkü çok fazla kalan var..(bir rivayete göre son sınav başarısı %16 ).

3. Nurdan DAHİ

Nurdan DAHİ Banned

Başarı %22 diye biliyorum bende,
    kolay bir sınav beklemiyorum ama 24 aralıktaki kadar saçmalayacaklarınıda düşünmüyorum.....

4. okko

okko TÜİSAG Üyesi

bİze eğitim kurumlarında sölenen komsiyonun hazırlayacağı ama aralıkta kadar zor olacağıın düşünmediklerini söledir

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Seylan Aygün

Seylan Aygün TÜİSAG Üyesi

bence yücel beyin ve cem beyin hazırladığı denemelerden kolay olacak bu sınav, o yüzden kimse endişe etmesin :)
    err bey sizinkini henüz çözmedim, yarın çözeceğim ama sizinki de eminim kolay değildir, o yüzden sınav sizinkinden de kolay olacaktır :)

seko ve ufuk35 bu yazıya teşekkür etti.
  6. musa_tabak

musa_tabak TÜİSAG Üyesi

bildiğim kadarıyla eğitim kurumlarından istenilen soru bankalarından oluşturulacağı 13 mayıstaki sınav sorularının.yani özetle hepimizin çözmüş olduğu sorulardan gelecek sınav soruları,kaldıki bu şekilde olacak bir sınav (yanlış sorular blunmazsa)herkesin gazını ve tansiyonunu düşürmek açısındanda olumlu olacaktır..bu arada aralık sınavıyla ilgili mahkeme kararını biliyorsunuz değilmi????

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. sinsaygi

sinsaygi TÜİSAG Üyesi

Esas mesele çalıştığımız konulardan yada eğitim aldığımız konulardan soruların çıkması..şayet öyle olmayacaksa neden kurslarda bu konuları bize anlatıyorlar..Amaç... ne kadar çok kişi sınavı geçemezse o kadar iyi olmamalı..

8. AYŞIN ÖCMENLER

AYŞIN ÖCMENLER TÜİSAG Üyesi

hayır bir gelişmemi var...

9. yucel guzel

yucel guzel TÜİSAG Üyesi

Seylan hanım ,hangi testi açsak aynı tür sorulardan bana artık kal geldi o yüzden çıkmamış sorulardan test hazırlamaya çalıştık. Ben mesela kırmızı bareti, gaz borusunun turuncu olduğunu, Hepa'nın bir filtre olduğunu Cem beyin testinden öğrendim. Bizim testlere zor değil de biraz değişik diyelim:).Bence herkes şimdiye kadar piyasada olmayan önemli kısımları test haline getirseydi aynı soruları tekrar tekrar çözmek zorunda kalmazdık. Ama temenninize katılıyorum, umarım sınav kolay olur.

10. zseyhan

zseyhan TÜİSAG Üyesi

hangi mahkeme kararı?

11. olcay altay

olcay altay TÜİSAG Üyesi

:S ıs guvenlıgı uzmanı bence ezber olmaması gerekıyor yaa ılo nun bılmem kacıncı sozlesmesının kacıncı tarıhte turkıyede kabul edılısı ? boyle sorular bız muhendıslerın bence en sor soruları :) aralık sınavı degıl temmuz sınavı mahkemesı sanırım o ?

12. Seylan Aygün

tamam değişik diyelim yücel bey :)

13. ycet

ycet TÜİSAG Üyesi

Bilmiyoruz, ama sizinde bilmediğinizi düşünüyorum. Çünkü böyle bir bilgi foruma hemen düşer ve herkes yorumda bulunurdu diye düşünüyorum.

14. musa_tabak

musa_tabak TÜİSAG Üyesi

evet temmuz ayındaki sınavla ilgili mahkeme kararı yanlız 2011 aralıktaki sınav hakkındada gelişmeler yaşanacaktır diye duşünüyorum.söz konusu bu zamana kadar yapılan isg uzmanlığı ile ilgili sınavlardan hangisinin mahkeme yanlış sorular nedenıyle mahkeme yolları gorundugu düşünüldüğünde,sy bakanın isg uzman sayısına atıfta bulunarak yaptıgı degerlendırmeler,yenı çıkacak yasal duzenlemeler .....

yukarıda ki sebebleri bir araya getırdıgımızde bu sınavın onceki sınava gore daha kolay olamasını beklemek bence mantıklı dıye dusunuyorum,ayrıca KARABÜK unv isg uzmanlığı eğitimi verdiğinden dolayı soru havuzu için istenilen sorular gönderilmiştir.

NOT:soru hazırlayacak komisyon eğitim kurumlarından talep ettıklerı soruları mevcut (aralık ayında yapılan sınav dolayısıyla)sıkıntıların bır daha yaşanmamaısdan dolayı talep ederek bır soru havuzu olusturmakta ve bu soruların havuzdan secılecegı soylenmektedır...NACİZANE

15. yucel guzel

yucel guzel TÜİSAG Üyesi

Seylan Hanım, dileğinize katılarak bu sınavın kolay olması temennisinde bulunmuştum ama biraz düşününce fikrimi değiştirmeye karar verdim. sınav ne haketmeyenlerin veya çok az çalışanların geçebileceği kadar kolay ne de gerçekten iyi hazırlanmış donanımlı insanların geçemeyeceği kadar zor olmalı. Ne sadece ezbere dayalı ,akıl yürütmesi gerekmeyen klasik sorulardan oluşmalı ne de tamamen yoruma açık ,mevzuatta olmayan extreme sorulardan olmalı.
    Bilginin ölçülmesi yanısıra, katılımcıların muhakeme ve analiz seviyelerini de ölçebilecek iyi kurgulanmış, zorluk derecesinin iyi hesaplanmış gerçekçi bir sınav olmasından yanayım. Eğer sınav komisyonunda ben olsaydım ,
    50-60 arası soruyu teknik bilgiye dayalı
    15-20 arası soruyu muhakeme gücüyle ilintili
    5-10 sarası soruyu olayın hukuki boyutuyla alakadar ve
    5-10 arası soruyu da tamamen sorunun içerisindeki püf noktayı bulma becerisiyle ilgili olacak şekilde planlardım.
    Ama herşeyden önce anlaşılabilir, imla ve anlatım kurallarına uygun bir dil kullanmaya özen gösterirdim.

Seylan Aygün ve leyla bu yazıya teşekkür etti.
  16. leyla

leyla TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar güvenilir bir kaynaktan aldığım duyuma göre bu sınav kolay olacakmış.özellikle elektrik soruları.inşallah hepiniz emeklerinizin karşılığını bu sınavda bende ekimdeki sınavda alırım:evet:

17. Cem AKBULAK

Cem AKBULAK TÜİSAG Üyesi

istermisin sınavda benim denemeden 10 soru çıksın....:p

18. GreatWhite

GreatWhite TÜİSAG Üyesi

üstad senin sınavı bugün yaptım 3-4 tanesini boş bıraktım çünkü detay çok.
    eğer böyle bir sınav yaparlarsa aralık'tan farkı olmaz :)

19. Seylan Aygün

Söylediğiniz herşeye noktasına virgülüne kadar katılıyorum Yücel Bey..Herkes emeğinin karşılığını alacaktır, ben buna inanıyorum..Bu sınavın 24 aralık sınavı gibi olmayacağına da inanıyorum..Umarım yanılmam:)

yucelguzel ve Cem AKBULAK bu yazıya teşekkür etti.
  20. Funda Gürsoy Özkocacık

Funda Gürsoy Özkocacık TÜİSAG Üyesi

son sınavda başarı%20 o yüzden son sınavda tamamen saçamlık olduğundan daha kolay olacağını eğitim kurumlarındaki hocalar düşünüyor inşallah da kolay olur.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Üyelerimiz bu sayfayı aşağıdaki aramalarla bulmuştur :

1. guvenlik sinavlari zor mu

,
  2. özel guvenlik sorulari zor mudur

,
  3. guvenlik sorulari cokmu zor

,
  4. is sagligi ve guvenligi sinav sorulari kolaymi
Yandex.Metrica