Sınava Nasıl Çalışılır?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Hakkında' kısmında zoz tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. zoz

zoz TÜİSAG Üyesi

gittiğim kursun bana faydası olmayacak . sınavı kazananlar nasıl çalıştınız? yönetmelik, kanun okuyarak m, soru çözerek mi ?

Bir de sınav için bi kitap varmı çalışabileceğim ?

2. oğuzhan87

oğuzhan87 TÜİSAG Üyesi

öncelikle son yılların çıkmış sorularına bakın, hangi konulardan daha çok soru çıkıyor, hangi konulara ağırlık vermeniz gerekiyor bunları tespit edin. Daha sonra fazla sayılara ayrıntılara gömülmeden çalışın çünkü o kadar çok gereksiz bilgi var ki kafanız karışabilir. benim tavsiyem şimdilik 6331 sayılı kanun, iş sağlığı ve güvenliği yönetmeliği, ağır ve tehlikeli işler yönetmeliğine bakın.. konu olarak risk değerlendirmesi ( ortalama 12 soru gelir çok önemli), ulusal ve uluslararası kuruluşların kuruluş yıllarını ve amaçlarını öğrenin, kaldırma araçları , elektrik , kimya , yangın ve maden konularına bakın.. kitap konusunda da aklıma birşey gelmiyor çünkü ben kitaplara çalışmadım.. kurstan aldığım slaytlara baktım..

HİLAL AYDOĞAN ve zoz bu yazıya teşekkür etti.
  3. Davut

Davut TÜİSAG Üyesi

Bence önceliğin; Kanun, tüzük ve yönetmelikler olsun. Sonra İSG Hap bilgilere de çalış. Ayrıca çokça soru çöz...

Kerem ÖZTÜRK ve zoz bu yazıya teşekkür etti.
  4. oğuzhan87

oğuzhan87 TÜİSAG Üyesi

bence soru çözerek bu sınav zor geçilir. konu çalışın sınava 2 hafta kala çözeceğiniz sorularla da olayı bitirin.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

zoz bu yazıya teşekkür etti.
  5. fatihzkn

fatihzkn TÜİSAG Üyesi

Ben yönetmeliklerin özetlerine baktım.Daha sonrada bol bol soru çözdüm sorular zaten sizi birşeyler öğrenmeye itiyor.Ve sonunda da başarılı oldum.

6. TuBa0601

TuBa0601 TÜİSAG Üyesi

ARKADAŞIM ÖNCELİKLE KOLAY GELE DEMEK İSTERİM
    BEN SINAVA NASIL HAZIRLANDIĞIMI PAYLAŞAYIM
    SINAVA HAZIRLANIRKEN İSGFRM AİLESİYLE TANIŞTIM VE PAYLAŞIMLARDAKİ TÜM SORULARI ÇÖZDÜM, AMA ÖNCELİLİKLE KONULARIN ÜZERİNDEN GÖZ GEZDİRDİM SONRA KENDİMİ SORULARA VERDİM
    KAZANACAĞINA İNANIRSAN YAPARSIN EMİN OL....
    SINAVI KAZANMANIN EN ETKİLİ YOLU SORU ÇÖZMEKTİR BENCE...
    ŞİMDİDEN BAŞARILAR DİLERİM SINAVA GİRECEK TÜM ARKADAŞLARIMA... İNŞ. HERKEZ EMEĞİNİN KARŞILIĞINI ALIR

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

zoz ve fatihzkn bu yazıya teşekkür etti.
  7. Elif BEĞEN

Elif BEĞEN TÜİSAG Üyesi

Konularını bitirip ve hemen arkasından oyalanmadan sorulara geçmekte fayda var. Bol soru çözülmesi lazım, geçmiş yıl sorularını mutlaka sınıf gözetmeksizin çözün.Konu çalışmak ilk başta sıkıcı gibi gelse de sorulara geçtiğinizde, çözdüğünüzü gördükçe zaten moral buluyorsunuz. Soru bankanızı sağlam yerlerden seçin, sanırım piyasada yanlış hazırlanmış soru bankaları var, hazırlık esnasında elinize ayağınıza dolanmasın, birde yanlışları bulayım diye...

Herkese başarılar dilerim, umarım istediğiniz yere ulaşırsınız

8. fatihzkn

fatihzkn TÜİSAG Üyesi

Elif hanımın belirttiği gibi kesinlikle çıkmış sorulara bakmalı benzer sorular muhakkak çıkacaktır.Bir önceki sınavda Asbest son sınavda kurşun belki önümüzdeki sınavdada civayı soracaklardır.Veya tüplerin rengini kesinlikle soracaklarını düşünüyorum.

9. zoz

zoz TÜİSAG Üyesi

Teşekkür ederiz güzel temennileriniz için. tavsiye edebileceğiniz soru bankası veya çalışma kitabı var mı ?

10. daydil83

daydil83 TÜİSAG Üyesi

kolay gelsin şimdiden,
    kasım ayındaki sınava giricem,kurs yarın başlıyor,sorumlu olduğumuz yönetmelikler ÇSGB deki tüm yönetmelikler midir?
    yada iş sağlığı ile ilgili yönetmelikler midir?

inanın kafam o kadar çok karıştı ki,
    yönetmelik,yasa ,tüzük,kanun,kurstan verilen kitap:)
    biz neyi çalışıcaz neden sorumluyuz anlamadım ki...

11. marc123

marc123 TÜİSAG Üyesi

* Kanunlar (4857 & 6331)

* Alakalı tüm yönetmelikler (en güncel olanlarıyla)

* Yeni bir Tüzük gelirse ona da çalışın.

* Bunları iyice sindirin.

* Sonra bulabilirseniz güncel yeni kanun ve yönetmeliklerle alakalı sorular çözün.

* Sonra da sınavda çalıştığımız şekilde (gelmesi gerektiği gibi) sorular gelmesi için dua edin/dileklerde bulunun.

* Geçmiş olsun.

daydil83 bu yazıya teşekkür etti.
  12. daydil83

daydil83 TÜİSAG Üyesi

teşekkür ederim...

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Üyelerimiz bu sayfayı aşağıdaki aramalarla bulmuştur :

1. isg sınavına nasıl çalışılır

,
  2. isg nasil calisilir

,