Sınavlara Hazırlık Genel Bilgi.

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında ygtr hoca tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. ygtr hoca

ygtr hoca TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

Sınav başarısızlıklarının baş nedeni soruların güzel bir türkçe ve sınav tekniğine uygun olmamasıdır.
    Soru hazırlayanlar hep aceleye getirmişlerdir.
    Katılımcı arkadaşlar soruları ve yanıtları sakin ve dikkatle okuyup inceleyin.zaman yetecektir.
    Tüzük sorularının hepside son 18 ağustos 2013 A,B,C sınıfı sınavlarında iptal oldu.
    Yönetmeliklere hazırlanırken maddeli olanlara dikkat edin.
    Soru hazırlayanlar 4 madde alıp bir maddenin kelimesini değiştirip,hangisi yanlıştır diyor.
    Eğitim kurumlarının müfredatı yönetmeliklerin hepsine yer verecek özellikte değil.
    sadece uzaktan eğitimde yer almasına rağmen Uyarı İşaretleri yönetmeliğinden en az bir bazan 2 soru çıkıyor.
    Sınavda çıkmamış etrafta dolaşan 1000-2000 soru gibi şeyler ile zaman kaybetmeyin.
    Önce yönetmelikleri bir dosyaya indirin ve yönetmelikleri anlayarak çalışın.
    Son sınavdaki 30 soru "...Yönetmeliğine göre"" diye başlıyordu.

Sadece soru çözerek başarma şansınız %30 u geçmez.
    Son iki sınavı inceleyin ve buna göre hangi yönetmeliklere ağırlık vereceğinize karar verin.
    Eğitim kurumlarının (çoğunun) şu anki müfredatı ve sunumları yeni sınavlara göre yetersiz kalmış olabilir.
    Tekrar söyliyeyim;(Sınavda soru çıkabilecek yönetmelikleri indirin,içinde bilhassa maddelenmiş olan bölümleri çizerek okuyun.4 madde alınıp içinden birinin kelimesi değiştirilip soru yapılıyor.)
    Forumlarda soru hazırlama,soru çözme gibi olaylar size zaman kaybettirecektir.
    Başarılar.
    (Not:2009 dan beri sınava katılımcı hazırlıyorum)

Ersin bu yazıya teşekkür etti.
  2. ygtr hoca

3. ygtr hoca

A-B-C Sınıfı sorularıında her birinde 39 soru"...Yönetmeliğine göre ..." diye başlıyordu.
    Yanı yönetmelik bazlı sorular yaklaşık % 40.
    Dikkate değer bir olay.
    Başarılar

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica