Sınıf Yükseltme Sınavı Hakkında Itiraz Edecekler ....

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında alinalbant84 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. inan oruç

inan oruç TÜİSAG Üyesi

Benim anlamadığım adam daha kendi mesleğini yapmamış 2 veya 3 yıl tecrübem var bu işi ben yaptım diğerleri işte hiç bir tecrübesi yok uzmanlıktan falan bahsediyor, 2,3,4 ,5 yılın mühendislikte her tarafı tecrübe olsa ne yazar arkadaşım ayaklarınız yere bassın önce uzmanlık yapacağım diye uğraşacağınıza mesleğinizi yapmaya çalışın bakanlık şu yönetmeliği çıkardı yok bu yönetmeliği çıkardı diye uğraşacağına devletin okullarında aldığın diplomanın asıl işni yapmak için uğraşın.

2. misg

misg TÜİSAG Üyesi

İşyeri hekimlerinde tehlike sınıfı farkı olmaması gibi uzmanlıkta da fark olmamalı, ancak çalışabileceği yer ile ilgili anlamlı kriterler getirilmelidir. Sonunda olacağı da bu zaten. Bakanlık biraz ortalığı toza bulayıp sonunda asıl istediğini yapacak.
    Bu sınavdan sonra a,b,c nin d,e,f den farkı yok zaten...

3. mustafa kiraz

mustafa kiraz TÜİSAG Üyesi

4. füsun

füsun TÜİSAG Üyesi

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. füsun

füsun TÜİSAG Üyesi

bagkurda olan örneğin makina mühendisi ve bir fiil inşaat ve fabrikalarda bu işi yapan kendi firması olan arkadşlarda var sadece bakkalda çalışanları değerlendirmemek gerek diye düşünüyorum

6. seyfullah

seyfullah TÜİSAG Üyesi

hocam bu 750 gün nace koduna göre a sınıfına bakabilmek iyiydi ama mahvettiler.itiraz ederlerse bu yükselme sınavı da iptal olabilir.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar boşuna tartışılıor gibi geliyor bana..
    6331 in 30 uncu maddesini okudunuz mu?
    okumayanlar için yazayım. o maddeye göre isg uzmanlığı yetkilendirmesi yönetmeliklerle tamamen bakanlığın tek eline verilmiş.. 6331 ün o maddesi iptal olmadıkça prim güne göre A ve B yi dağıtabilir bakanlık.. Muhalif olanlar için üzgünüm. yapabilecekleri hiç birşey yok.. Danıştay kanuna aykırı olmadığı için iptal edemeyecektir bu yeni yönetmeliği..
    "
    İş sağlığı ve güvenliği ile ilgili çeşitli yönetmelikler

MADDE 30 – (1) Aşağıdaki konular ile bunlara ilişkin usul ve esaslar Bakanlıkça çıkarılacak yönetmeliklerle düzenlenir:

5) İşyeri hekimi, iş güvenliği uzmanı ve diğer sağlık personelinin eğitimleri ve belgelendirilmeleri, unvanlarına göre kimlerin hangi sınıf belge alabilecekleri, işyeri hekimi, iş güvenliği uzmanı ve diğer sağlık personeli eğitimi verecek kurumların belgelendirilmeleri, yetkilendirilmeleri ile eğitim programlarının ve bu programlarda görev alacak eğiticilerin niteliklerinin belirlenmesi ve belgelendirilmeleri, eğitimlerin sonunda yapılacak sınavlar ve düzenlenecek belgeler."

cevd sen ve aLtu bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica