Şirkette Hem Müdür Hemde Iş Güvenliği Uzmanı Olarak Çalışmada Ssk Nasıl Olmalı ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Hakkında' kısmında BAYRAM ŞEKER tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. BAYRAM ŞEKER

BAYRAM ŞEKER TÜİSAG Üyesi

:) yapacak bişeyyok o zaman çalışmaya devam

2. H.Ece SÜRMEN

H.Ece SÜRMEN TÜİSAG Üyesi

Peki şöyle düşünelim... kısmi zamanlılar içinde 3 yılın dolması başlangıç ve bitiş olarak gözüküyor... 30 gün sigortaları yatmıyor... sizin bahsettiğiniz "30 iş günü iş güvenliğinden sigortalı olunması gerektigi" söylemi bu açıdanda yanlış...

H.Ece ALTINTAŞ
    C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı

3. crimson

crimson TÜİSAG Üyesi

zaten sıkıntıda o artık piyasada serbest çalışan isg istemiyorlar...osgblere mahkum bırakmak istiyorlar bizleri...

4. H.Ece SÜRMEN

Madem böyle düşünüyorsunuz, lütfen benim durumum içinde bir yorum yapın...

H.Ece ALTINTAŞ

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. BAYRAM ŞEKER

BAYRAM ŞEKER TÜİSAG Üyesi

ece hnm haklısınız sonuçta ayda sadece 15-20 saat isg uzmanı olarak çalışacağız 30 gün ssk lı olmayacağız

6. crimson

crimson TÜİSAG Üyesi

bakanlığa yolladığınız iş güvenliği sözleşmesindeki süre kadar sigorta işler diye düşünüyorum...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. H.Ece SÜRMEN

sigortamın tamamı kadroma göre yatıyor... Belediye de atama yazısı dışında iş güvenliği uzmanı olarak gözükülebilecek hiçbir evrak yok... Bakanlığa yolladığım sözleşmeninde ssk ile bağı yok... Dediğiniz nasıl olucak anlayamadım!

H.Ece ALTINTAŞ

8. crimson

crimson TÜİSAG Üyesi

Bakanlığa yolladığınız iş güvenliği sözleşmesindeki çalışma saati kısmında tam zamanlı veya part time süreli ise saat yazıyoruz ya o kısımda tam zamanlı yazıyorsa sıkıntı yok zaten...part time ise atıyorum 36 saat 7,5a bölersek 4,8gün eder oda 5 gün sigorta kabul edilir diye düşünüyorum...

9. H.Ece SÜRMEN

Önce diğerlerinin bir hükmü yoktur diyordunuz şimdi de bu... Nyse sayın crimson sizinle anlaşamayacağız görüyorum... :)
    iyi çalışmalar...

H.Ece ALTINTAŞ

10. crimson

crimson TÜİSAG Üyesi

Size diyemiyecekler sanırım :) Ben çalıştığım şirkette Kalite yöneticisi + İş güvenliği uzmanı olarak çalışıyorum. Aylık 36 saat iş güvenliği uzmanı olarak çalışmam gerek. 36 saat için tüm ayın ssk priminin İş güvenliği uzmanı olarak yatmasını benimde aklım pek almıyor. En iyisi benim primim Kalite Yöneticisi olarak yatmaya devam etsin. B için sözleşme yeterli olacaktır umarım

Ben bu yazıya istinaden o cvpı yazdım ece hanım.....

11. alix

alix TÜİSAG Üyesi

belge tarihinden sonra 3 yıl degıl yenı kanun yururluge gırmesınden sonra 3 yıl b o olarak tehlıkelı sınıfa bakacagı ıcın butun belgeler ıcın sure bu ay baslamıstır

12. Ali KÖKSAL

Ali KÖKSAL TÜİSAG Üyesi

Böyle bir zorunluluk yok Part tıme de yatırılabilir önemli olan sözleşme başlangıcınızdan sonra geçecek olan (sürekli tabi) süre bu tam zamanlı yada part tıme olmuş önemli değil.

13. crimson

crimson TÜİSAG Üyesi

bu bilgiye nerden ulaştınız...Bilgilendirirseniz sevinirim...herkes farklı şeyler söylüyorda....

14. oezguel

oezguel TÜİSAG Üyesi

peki maaan ayrı isg uzmanlığı ücreti alırken serbest meslek makbuzu mu kesiyorsunuz?
    nasıl oluyor ödeme işleri

15. Ali KÖKSAL

Ali KÖKSAL TÜİSAG Üyesi

1) (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesiyle en az üç yıl fiilen görev yaptığını iş güvenliği uzmanlığı sözleşmesi ile belgeleyen ve (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitimine katılarak yapılacak (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavında başarılı olan mühendis, mimar veya teknik elemanlara,

Yönetmelik te şu saate kadar diye bir ibare yazmıyor. Ayrıca ÇSGB gidip ilgili birimde bizzat görüştüm ve bu cevabı verdiler. Yani siz bir sözleşme imzalayın ve çsgb bildirin onlarda onaylasın bu part tıme ve ful tame önemli değil. bu sözleşme ile 3 yıl çalışın sizin için yeterli olduğunu söylediler.

16. Hakan PAGNIKLI

Hakan PAGNIKLI TÜİSAG Üyesi

Merhabalar,bişey sormak istiyorum bende 18 mayıstaki sınavda başarılı oldum ve yeni bir uzmanın ayrıca ziraat mühendisiyim.bi firmada mühendis olarak çalışıyorum.sorum şöyle.belgem geldikten sonra kendi çalıştığım firmama uzmanlık hizmeti vermem için ne yapmam gerekiyor arkadaşlar

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica