Şirkette Hem Müdür Hemde Iş Güvenliği Uzmanı Olarak Çalışmada Ssk Nasıl Olmalı ?

H.Ece SÜRMEN

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
I. (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olup, belge tarihi itibariyle 3 yıl fiilen iş
sağlığı ve güvenliği alanında hizmet vererek (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı temel eğitim
programı bu maddeyi nasıl yorumlarsınız artık bilmiyorum benim sorduklarım genelde 30 iş günü iş güvenliğinden sigortalı olunması gerektigini söyledi..

Peki şöyle düşünelim... kısmi zamanlılar içinde 3 yılın dolması başlangıç ve bitiş olarak gözüküyor... 30 gün sigortaları yatmıyor... sizin bahsettiğiniz "30 iş günü iş güvenliğinden sigortalı olunması gerektigi" söylemi bu açıdanda yanlış...

H.Ece ALTINTAŞ
C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı

crimson

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
zaten sıkıntıda o artık piyasada serbest çalışan isg istemiyorlar...osgblere mahkum bırakmak istiyorlar bizleri...

H.Ece SÜRMEN

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
Şöyle örneklendirelim... Ben belediye de iş güvenliği uzmanı olarak çalışıyorum ve uzman diye bir kadro yok... Uzmanlık sözleşmemi yapmışım, onaylı defterde adım geçiyor, kurullarda imzam var... Şimdi ben B ye geçerken sizin niye uzman olarak yatırılmadı ssk nız diyebilirler mi?

I. (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olup, belge tarihi itibariyle 3 yıl fiilen iş
sağlığı ve güvenliği alanında hizmet vererek (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı temel eğitim
programı bu maddeyi nasıl yorumlarsınız artık bilmiyorum benim sorduklarım genelde 30 iş günü iş güvenliğinden sigortalı olunması gerektigini söyledi..

Madem böyle düşünüyorsunuz, lütfen benim durumum içinde bir yorum yapın...

H.Ece ALTINTAŞ

BAYRAM ŞEKER

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
ece hnm haklısınız sonuçta ayda sadece 15-20 saat isg uzmanı olarak çalışacağız 30 gün ssk lı olmayacağız

crimson

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
bakanlığa yolladığınız iş güvenliği sözleşmesindeki süre kadar sigorta işler diye düşünüyorum...

H.Ece SÜRMEN

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
bakanlığa yolladığınız iş güvenliği sözleşmesindeki süre kadar sigorta işler diye düşünüyorum...

sigortamın tamamı kadroma göre yatıyor... Belediye de atama yazısı dışında iş güvenliği uzmanı olarak gözükülebilecek hiçbir evrak yok... Bakanlığa yolladığım sözleşmeninde ssk ile bağı yok... Dediğiniz nasıl olucak anlayamadım!

H.Ece ALTINTAŞ

crimson

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Bakanlığa yolladığınız iş güvenliği sözleşmesindeki çalışma saati kısmında tam zamanlı veya part time süreli ise saat yazıyoruz ya o kısımda tam zamanlı yazıyorsa sıkıntı yok zaten...part time ise atıyorum 36 saat 7,5a bölersek 4,8gün eder oda 5 gün sigorta kabul edilir diye düşünüyorum...

H.Ece SÜRMEN

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
Bakanlık sgk priminize bakıyor.B 'ye geçmek istediğinizde bilginiz olsun....:=)Digerlerinin bir hükmü yoktur...Bilgilerinize...

Bakanlığa yolladığınız iş güvenliği sözleşmesindeki çalışma saati kısmında tam zamanlı veya part time süreli ise saat yazıyoruz ya o kısımda tam zamanlı yazıyorsa sıkıntı yok zaten...part time ise atıyorum 36 saat 7,5a bölersek 4,8gün eder oda 5 gün sigorta kabul edilir diye düşünüyorum...

Önce diğerlerinin bir hükmü yoktur diyordunuz şimdi de bu... Nyse sayın crimson sizinle anlaşamayacağız görüyorum... :)
iyi çalışmalar...

H.Ece ALTINTAŞ

crimson

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Size diyemiyecekler sanırım :) Ben çalıştığım şirkette Kalite yöneticisi + İş güvenliği uzmanı olarak çalışıyorum. Aylık 36 saat iş güvenliği uzmanı olarak çalışmam gerek. 36 saat için tüm ayın ssk priminin İş güvenliği uzmanı olarak yatmasını benimde aklım pek almıyor. En iyisi benim primim Kalite Yöneticisi olarak yatmaya devam etsin. B için sözleşme yeterli olacaktır umarım

Ben bu yazıya istinaden o cvpı yazdım ece hanım.....

alix

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
belge tarihinden sonra 3 yıl degıl yenı kanun yururluge gırmesınden sonra 3 yıl b o olarak tehlıkelı sınıfa bakacagı ıcın butun belgeler ıcın sure bu ay baslamıstır

Ali KÖKSAL

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (A)

Böyle bir zorunluluk yok Part tıme de yatırılabilir önemli olan sözleşme başlangıcınızdan sonra geçecek olan (sürekli tabi) süre bu tam zamanlı yada part tıme olmuş önemli değil.

crimson

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Böyle bir zorunluluk yok Part tıme de yatırılabilir önemli olan sözleşme başlangıcınızdan sonra geçecek olan (sürekli tabi) süre bu tam zamanlı yada part tıme olmuş önemli değil.
bu bilgiye nerden ulaştınız...Bilgilendirirseniz sevinirim...herkes farklı şeyler söylüyorda....

oezguel

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
peki maaan ayrı isg uzmanlığı ücreti alırken serbest meslek makbuzu mu kesiyorsunuz?
nasıl oluyor ödeme işleri

Ali KÖKSAL

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (A)
bu bilgiye nerden ulaştınız...Bilgilendirirseniz sevinirim...herkes farklı şeyler söylüyorda....

1) (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesiyle en az üç yıl fiilen görev yaptığını iş güvenliği uzmanlığı sözleşmesi ile belgeleyen ve (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitimine katılarak yapılacak (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavında başarılı olan mühendis, mimar veya teknik elemanlara,

Yönetmelik te şu saate kadar diye bir ibare yazmıyor. Ayrıca ÇSGB gidip ilgili birimde bizzat görüştüm ve bu cevabı verdiler. Yani siz bir sözleşme imzalayın ve çsgb bildirin onlarda onaylasın bu part tıme ve ful tame önemli değil. bu sözleşme ile 3 yıl çalışın sizin için yeterli olduğunu söylediler.

Hakan PAGNIKLI

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Merhabalar,bişey sormak istiyorum bende 18 mayıstaki sınavda başarılı oldum ve yeni bir uzmanın ayrıca ziraat mühendisiyim.bi firmada mühendis olarak çalışıyorum.sorum şöyle.belgem geldikten sonra kendi çalıştığım firmama uzmanlık hizmeti vermem için ne yapmam gerekiyor arkadaşlar

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.