Günün Konusu Siz Hangisisiniz? (21.05.2014)

Konu, 'Günün Konusu' kısmında Gamze tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

Siz Hangisisiniz?

Anketin kapanma tarihi 5 Haziran 2014.
  1. ATEŞ: Yok eden bitirici sona erdirici.

29,4%
  2. HAVA: Kuşatan saran içimize dolan.

29,4%
  3. TOPRAK: Hayata getiren yaşama kazandıran.

29,4%
  4. SU: Temizleyen arındıran sonsuzluğa akan.

11,8%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Gamze

Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

Günaydın arkadaşlar... byee
    Yukarıda ankette yer alanlardan siz hangisininiz? (ankete oy kullanmayı unutmayın lütfen :))

1.jpg

uzmancan bu yazıya teşekkür etti.
  2. JKAHRAMAN

JKAHRAMAN TÜİSAG Üyesi

Burcum olan ikizler gereği havayım galiba :)

Ayşe Bekoğlu ve Gamze bu yazıya teşekkür etti.
  3. Gamze

Ben toprak grubundayım :düşünceli:

uzmancan, cem.kilic ve Ayşe Bekoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  4. keskinkilic

keskinkilic TÜİSAG Üyesi

ateş....

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

cem.kilic, Ayşe Bekoğlu ve Gamze bu yazıya teşekkür etti.
  5. Ayşe Bekoğlu

Ayşe Bekoğlu TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

bende burcum gereği ateş :) tipik bir aslan burcu :) :)

uzmancan, cem.kilic, keskinkilic ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  6. Gamze

Offf ürktüm ===> Yok eden bitirici sona erdirici

Ayşe Hanım arkadaşlığımızı bir değerlendirsek mi ne :D :D

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

uzmancan ve Ayşe Bekoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  7. Ayşe Bekoğlu

Ayşe Bekoğlu TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

hahaha gamze hanım napiyim ama aslan burcu ateş gurubu :D :D :D ben yapmadım o yaptı :D :D :D

8. Gülşen ÇETİN

Gülşen ÇETİN TÜİSAG Üyesi

Benim burç kova ama ne oldugunu bilemedim :))

cem.kilic ve Ayşe Bekoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  9. Gülşen ÇETİN

Ama hava grubu diyebilirim ;)

Gamze ve Ayşe Bekoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  10. Gamze

Evet Kova burçları hava grubundan.

Ayşe Bekoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  11. Gamze

An itibariyle aramızda Ateş grubu fazla...

cem.kilic ve Ayşe Bekoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  12. cem.kilic

cem.kilic TÜİSAG Üyesi

Bir ateş de burada...

Gamze bu yazıya teşekkür etti.
  13. Hakan ÖZTÜRK

Hakan ÖZTÜRK TÜİSAG Üyesi

Aslında bende Aslan grubundayım ama bilemediğimden bende Havayı terrcih ettim.

uzmancan ve Gamze bu yazıya teşekkür etti.
  14. Gülşen ÇETİN

İşte biz kovalar ender kişileriz ;)

15. uzmancan

uzmancan TÜİSAG Üyesi

CEVAP:

( 28 Ağustos....İşte ben buyum,)

-------TOPRAK: Hayata getiren yaşama kazandıran.

.....Başak .....Burcu ve Özellikleri
    Kişisel Özellikler
    Elementi Toprak olan başak burcu evrenin sindirim sistemini simgeler ve değişken niteliklidir. Başak insanı toprak elementi özelliklerinden dolayı sağlık ve temizliğe olan düşkünlükleriyle bilinir.

Gamze bu yazıya teşekkür etti.
  16. Gamze

Birisi beni mi anlatıyor sanki :D
    Temizlik ve düzen hastasıyım yahu. Resmen kendimi paralıyorum!!!
    8 Eylül ===> BAŞAK

uzmancan bu yazıya teşekkür etti.
  17. uzmancan

uzmancan TÜİSAG Üyesi

öylece kalın...siz o sunuz

:evet: :evet: :evet: :evet: :evet: :evet: :evet: :evet: (8)...!

Last edited by a moderator: 21 Mayıs 2014
  18. uzmancan

uzmancan TÜİSAG Üyesi

-----------------

Devamını siz istediniz ,
    Gamze Hanım...!
    "....
    Ayrıca araştırma, düzen, dakiklik ve çalışkanlıkları ile dikkat çekerler. Amaçlarına ulaşmak için çok çalışan kendini yenilemesini bilen çevresine dürüst, çekingen ve alaycı, yalana karşı duyarlı, el işlerinde yetenekli, kurallara saygılı bilime edebiyata düşkündürler. Başak burcunda birçok doktor, biyolog, sağlık görevlisi, yazarlar, yöneticiler çıkar. İşlerinde düzen ve inceliğe kusursuz bir şekilde dikkat eder, ayrıntıları gözden kaçırmazlar. Birçok kişinin gözünden kaçan ince ayrıntıları anında yakalar. Ayrıntılara dikkat etmesi, titizliği ve çalışkanlığı ile birleşince çok başarılı olur.

Duygusal olmamasına rağmen bazı konularda çok hassasiyet gösterir. Ciddi hallerine espriyi ekledikleri için insanlar üzerinde daha fazla etkili olur. Başak insanı güzel konuşur, yazar ve aklı çok hızlı çalışır, zekası parlaktır. Buna rağmen arka planda kalmayı, kendini göstermekten olayları perde arkadasından yönetmeyi sever. En çalışkan ve titiz burçlardan biridir. Yaşamının tamamını çalışmak alır. Yorulmayı akıllarına getirmeyen Başak insanı sürekli hareket halindedir. Güç şartlar altında parlak ve pratik çözümler bulmada çok maharetlidir. Başak insanı her yaptığı işin mükemmel olması için en küçük ayrıntısına kadar iner. Boş geçen zaman onun için büyük kayıptır. Yaşamın esas anlamının çalışmak ve bir şeyler üretmek olduğunu düşünür ve bu yüzdende çalışarak kendini sürekli geliştirir.

Analiz yetenekleri çok güçlüdür. Dostlarını seçerken bu yöntemi kullanırlar. Bundan dolayı dostlukları kalıcı olup yıllarca sürebilir. Yaptıkları analizlerde oldukça tarafsız davranarak etraftakileri küstürmezler. Dostlarına yardımcı olmayı severler. Her şeyi kusursuz yapma saplantısı yüzünden hem kendini, hem de herkesi acımasızca eleştirirler. Fakat eleştirdiği kimselerin alınacağını aklına bile getirmez. İyi niyetli olmasına ve kimseyi üzmek istememelerine rağmen kusursuzluk merakı onları huzursuz biri yapabilir.

Bu kadar çok çalışmanıza değip değmediğinden emin olmalısınız. Bu arada işlerinizizn bir kısmını da başkalarına yaptırmalısınız. Ayrıntılar içinde kendinizi kaybedebilirsiniz. Bu yüzden arada bir geri adım atmalı ve çalışmalarınızı yeniden gözden geçirmelisiniz. Bu sizin için zor olsa da günlük yükünüzü biraz hafifletecek ve size zaman kazandırıp toparlanmanızı sağlayacak. Hiç bir konuda çevresini aldatmaz. Zaten isteselerde böyle bir becerileri yoktur. İşleri ters gittiği zamanda bile sinirlerine hakim olmasını bilirler. Fakat sinirlerine hakim olmadıkları zamanda etraflarına karşı çok kırıcı olurlar.

Başak burcu Zodyak'ın en kaygılı burçlarından biridir. Kaygılı olmalarının temelinde mükemmellik arayışı vardır. Olumsuz yanlarından biride fazlaca alaycı olmaları. Çalışkan Başak burcu sürekli bir şeyler yapmak, üretmek ister. Bir günde en az iki işi tek başına yapmaya kalkışır. Yapranmamanız için günlük işleri paylaşmasını öğrenmelisiniz. Toprak burcu Başak sorunlarında mantığının sesini dinler. Sorunlarını uzun bir süre düşünür ve her açıdan inceler. Başak Merkür gezegeni tarafından yönetildiği için oldukça akılcı, entelektüel ve iletişimcidir.

Bu burcun insanı sağlığına, temizliğine, düzenine çok düşkündür. Son derece dakiktir, randevularına zamanında gelir. Planlarını bir gün önceden yapar. Verdiği sözlere çok önem verdiği için güvenilir bir insandır. Mütevazı, kibar ve nazik olmasına rağmen yeni tanıştığı kişilerle arasına mesafe koymayı ve fazla içli dışlı olmamayı tercih eder. Enerjik yapılarından dolayı kendilerine yüksek hedefler seçerler. Ve bu hedeflerle ancak ulaştıklarında kendilerini tatmin etmiş olurlar.

Para kazanmak için çok çalıştıklarından kolay, kolay harcamazlar tutumludurlar. Tasarruf yapmayı ve düzenli yaşamayı çok severler. Kıyafetlerine önem vermelerine rağmen fazla gösterişe kaçıp marka giymezler. Bir dosta ihtiyacınız olduğunda karşılık beklemeden yardımınıza ilk koşan kişi olacaktır. Çünkü onun için önemli olan dostuna bir şekilde yardımcı olmaktır. Başak burcu insanı ayrıca hayvan dostudur. Kedi ve Köpeklerle iyi dostluklar kurarlar."

(Alıntıdır)

Last edited by a moderator: 21 Mayıs 2014
    Hakan ÖZTÜRK ve Gamze bu yazıya teşekkür etti.
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica