Sizce Cevabı Hangisi?

Konu, 'Soru Bankaları' kısmında orçun yıldırım tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. orçun yıldırım

orçun yıldırım TÜİSAG Üyesi

Kapalı alanlarda yapılacak çalışmalar için Aşağıdakilerden hangisi yanlıştır?
    ( )Bu alanlarda gerekli ölçümler yapılarak zararlı gazların varlığı araştırılmalıdır.
    ( )Kapalı alanlarda sürekliliği olan işler yapılacaksa iş güvenliği uzmanından onay alınacaktır.
    ( )Kapalı alanlarda seyyar aydınlatma lambaları darbelere dayanıklı özel koruyucu içinde ve küçük gerilimli olarak kullanılmalıdır.
    ()Parlayıcı patlayıcı sıvı yada gaz madde bulaşıklarının bulunduğu alanlarda gaz free işlemi yapılmış olmalıdır.

2. dhidem

dhidem TÜİSAG Üyesi

İlginç bir soru, soruyu hazırlayanın o anki mantığını anlamak gerekiyor. Bunun haricinde tüm şıklar doğru.
    Soruyu hazırlayanın aklında birşey var ama ne ? Onun gibi düşünmek gerekiyor soruyu cevaplayabilmek için...

Kararsız kaldım şıklarda...

3. zerrin kocabatmaz

zerrin kocabatmaz TÜİSAG Üyesi

4. dnzce

dnzce TÜİSAG Üyesi

bence de cevap B seçeneği , işveren yapılacak işe onay verdi ise iş güvenlik uzmanı risk analizi yapıp, gerekli önlemleri almakla yükümlüdür.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. serdar_sevgili

serdar_sevgili TÜİSAG Üyesi

bence de B şıkkı ama "sürekliliği olan işler" ibaresi yüzünden. sürekliliği olmayan çalışmalar için de onay alınması gerekir diye biliyorum.

6. İbrahim

İbrahim TÜİSAG Üyesi

bence de b seçeneği. sürekli dediği için artık overlok makinesinde dikiş dikmek gibi rutin bir hal almış diye düşünüyorum.bunun için de her seferinde uzmandan onay almasına gerek olmadığı düşüncesindeyim.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica