Bilgi : Sn. Faruk Çelik'in Açıklaması

Ahmet B. DÖNMEZ

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
Yakında bakanlık bir yönetmelik çıkarıp şu şekillerdede düzenleme yapabilir.:)

1-)Tc kimlik numasının son hanesi tek sayı olanlar A sınıfı çift sayı olanlar B sınıfı uzman kabul edilecek
2-)İş güvenliği eğitiminiden sonra staj yaptığı yere göre örneğin adam inşaatta staj yaptıysa A sınıfı. Poliklinikte staj yaptıysa B sınıfı gibi..
3-)Uzmanın medeni durumuna göre ; evliyse A sınıfı , bekarsa B sınıfı

Örnekler çoğaltılabilir.:)

Süper, hepsinden A aldım ben :) :)

Fatih ÖZKAN

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
"(2) İşyerinde yapılan asıl iş temel alınmak üzere; işyerinde yapılan iş ile iş güvenliği uzmanının meslek dalının ilgisi, Genel Müdürlükçe kurulacak komisyon marifetiyle belirlenir."

Sanırım buna dayanarak söylediniz. Parametreler;
1. İşyerinde yapılan asıl iş,
2. İşyerinde yapılan iş ile igu'nun meslek dalının ilgisi,

Örnek: Madende ofiste çalışıyorsunuz. Üç senenizi doldurmuşsunuz ve C sınıfı uzmansınız. İşyerinde kömür üretimi yapılıyor. Yeraltı işletmesi olsun. 7 yıl sonra A sınıfı uzman sertifikanı alana kadar, yeraltı madenlerinde önce C sınıfı, 3 sene sonra B sınıfı olarak sorumluluk alacaksın. Sonra A sınıfı olduğunda yapabileceklerin şimdilik tanımlandığı gibi. (O zamana kadar değişiklik olmazsa)
Çünkü;
1. İşyeri yeraltı madenciliği yaparak, kömür üretiyor.
2. Sen maden mühendisin

Ama bir maden işletmesinde, maden mühendisleri için ofis elemanı diye (yeraltı ve üretimden ayrı) bir kadro var mıdır?

Ofiste yapılan iş danışmanlık veya başka bir iştir. Onun tehlike sınıfı da farklıdır. Ama pek çok karışıklık olacağı kesin gözüküyor.

Bakalım neler olacak?

Saygılarımla

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.