Duyuru Soma'da Facia Yaşaniyor

Konu, 'Güncel Duyurular' kısmında Levent KAVLAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Levent KAVLAK

Levent KAVLAK TÜİSAG - BAŞKAN TÜİSAG Çalışma Birimi

Değerli Meslektaşlarım,
    Soma'da Kömür Madeninde yaşanan ve nedeni hala netleştirilemeyen kazadan dolayı şu an ki açıklamaya göre 201 kardeşimiz yaşamını kaybetmiştir.Yer altında 200 kişiden daha fazla olması endişelerimizi daha da artırmaktadır.Mahsur kalan kardeşlerimizin bir an önce sağ salim kurtarılmasını ümit ediyoruz.Başımız sağolsun.

Levent KAVLAK
    TÜİSAG-BAŞKAN
    leventkavlak@hotmail.com
    5322329105
    www.facebook.com/leventkavlak1
    www.facebook.com/groups/leventkavlak

2. fcaral

fcaral TÜİSAG Üyesi

Gayrı resmi duyumlara göre; Madenden çıkarılan ve vefat eden çalışanların cesetlerinin soğuk hava depolarına konulduğu, bir soğuk hava deposunun yaklaşık 300 kişi aldığı, Bir soğuk hava deposunun dolduğu, artık daha fazla almadığı yönünde.....Umarım gerçek değildir, umarın sadece söylentidir, Tüm dualar Soma'daki canlara....

emine g, gokayagma, dilekaltinok ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  3. canfidan

canfidan TÜİSAG Üyesi

Çok üzücü, vahset dolu bir durum. umarım ölen sayısı artmaz ateş düştüğü yeri yakar,bu sefer tam olarak 'Türkiye yi yaktı!' kaderciliğe sığınmanın yanlış olduğunu, bu konuyla alakalı olarak herkes elinden geleni sonuna kadar yapması gerektiği, en önemlisi de nerde olursak olalım toplumumuz için kader algısını yıkıp çalışmalarımızı dikkatli sürdürmemiz gerektiği aşikar. suçlamaları bırakıp herkes elini taşın altına koysun!ölenler için ağlamak rahmet dilemek yerine imkanlarımız dahilinde sonrasında neler yapabiliriz kalanlara sabır dilemekten başka bunları dile getirelim!

4. osman.koyuncu

osman.koyuncu TÜİSAG Üyesi

Maalesef Enerji Bakanının açıklamaları da bu yönde şu anda resmi olarak 200 kişinin üzerinde ölü var. Büyük acı.... Sözün bittiği yerde ölenlere rahmet , yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyorum. İnşallah içeride mahsur kalanlardan iyi haberler alırız.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Miralay

Miralay TÜİSAG Üyesi

Malesef çok acı verici bir durum. Ama mesele ceza vermek değil. Mesele bilinçlendirip kültür oluşturmak. Bizde işverenler sadece ceza ile korkutuluyor. Kimse bilinçlendirilip bu insanlarında ailesi var vebali senin olur demiyor. Bir de Müslümanız diye övünürüz. İnsanların ocağını söndüren bu işin sorumluları; Yüce Allah sizi neyle sorgulayacak haberiniz var mı?? Allah hayatını kaybedenlere rahmet eylesin. Kalanlara sabır versin..

guleryavuz bu yazıya teşekkür etti.
  6. ceniz

ceniz TÜİSAG Üyesi

ISG'yi ABye uyum yasası olarak cikaran hükümet i , angarya olarak goren işverenleri ,ticaret olarak görüp, döküman hazırlama kaygısina düşen OSGB leri, iş kaybetme korkusuyla ses cikarmayan, olayın hala bilincinde olmayan isg uzmanlari ve işyeri hekimlerini, SOMA MADEN Kazasını hala kader olarak gören halkı ve tüm bu zihniyettekileri kınıyorum. Umarım, 201 CAN bunu bize öğretir.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

FUNDA3426, AYHAN YÜZYIL, asuman84 ve 9 kişi daha buna teşekkür etti.
  7. asuman84

asuman84 TÜİSAG Üyesi

şuan ki net sayı ne arkadaşlar bilginiz var mı, kurtarılabilen insan varmı ?

8. bilgin1975

bilgin1975 TÜİSAG Üyesi

Maden Türkiye ye örnek olarak gösteriliyormuş, İŞ güvenliğinde % 2 önlenemeyen kaza olduğunu hepimiz biliyoruz.
    Allah geride kalanlarına sabır metanet versin, 9 meslektaşımız dan vefat eden varsa onlara da ayrıca taziyelerimi bildiririm.Peşin peşin birilerini mahkum etmeye hiçbirimizin hakkı yok, yarın başımıza gelirse aynı şekilde yargısız infaz edileceğimizi unutmayalım...

9. Ayhan Özdemir

Ayhan Özdemir TÜİSAG Üyesi

İnşallah aşağıda mahsur kalan emekçilere sağ salim ulaşılabilir.

10. suatkayakus

suatkayakus TÜİSAG Üyesi

maalesef 232 can....

11. Gülşen ÇETİN

Gülşen ÇETİN TÜİSAG Üyesi

Rabbim onların ailesine büyük sabır versin. Hiçbir şey onlari getirmez:(((

12. Bilal54

Bilal54 TÜİSAG Üyesi

Bu mesleğin doğasında ölüm olduğu, iş kazasının ölümler için yegane mazeret sayıldığı bir ülkede yaşıyoruz. Kazaların % 98'i önlenebilir olması varken bize hala 100-200 yıl önceki toplu katliam kazaları teselli olarak sunuluyor. Yüzlerce ailenin ocağına ateş düştü. Hiç kimse üzerine sorumluluk almak istemiyor. Bu kafayla mı iş güvenliği kültürünü geliştireceğiz bu ülkede?

FUNDA3426, asuman84 ve aragon34 bu yazıya teşekkür etti.
  13. Tuncay ULUKAYA

Tuncay ULUKAYA TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar bakanlık bu facia sonrasında her uzmanın yalnız kendi alanında uzmanlık yapabileceğine dair bir taslak hazırlamakta.Bu olay büyük ihtimalle iş güvenliği uzmanlarına yıkılacak.Şirket sahibi bu olaydan yırtmaz umarım.

14. canans

canans TÜİSAG Üyesi

15. ermanoral

ermanoral TÜİSAG Üyesi

Tüm çalışan emekçi kardeşlerimize ve milletimize baş sağlığı diliyorum. Acılı ailelerin acılarını paylaşıyorum. Hiçte utanmadan gözlerimden yaşlar aktığını haykırmak istiyorum.
    Devlet, işveren, ISG çalışanları, Çalışma örgütleri hep birlikte şapkalarımızı, baretlerimizi önümüze çıkarıp detaylıca düşünmeliyiz ve aksiyona geçmeliyiz.
    Artık yeter. Hepimizde sorumluluk var. Suçsuz olan sadece ekmek parası için madende çalışanlar, ama bedel ödeyen onlar, eşleri ve çocukları.
    Tekrar hepimizin başı sağolsun.
    Madende hayatlarını kaybeden emekçi kardeşlerimizin manevi huzurunda saygıyla eğiliyorum.
    Allah inşallah bir daha böyle acılar bizlere yaşatmasın.

16. aragon34

aragon34 TÜİSAG Üyesi

Bu madendeki iş güvenliği uzmanlarının tamamı maden ya da jeoloji mühendisidir düşüncesindeyim. Sanki gıda mühendisi uzman çalışıyormuş gibi algı yaratmışsınız. "bakanlık taslak hazırlamakta" demişsiniz, ne çabuk? Bu sizin görüşünüz mü?

17. bilgin1975

bilgin1975 TÜİSAG Üyesi

bizim hes e gıda mühendisi bakıyor. olacak iş değil. biyoloğun ziraatçinin elektirikle ne işi olabilir. çok şey değişecek bencede..

Hakan ERDOĞAN ve Tuncay ULUKAYA bu yazıya teşekkür etti.
  18. Tuncay ULUKAYA

Tuncay ULUKAYA TÜİSAG Üyesi

çok şey değişecek avantadan para kazananlara sesleniyorum.mesleğinizi yapın.bilmediğiniz işin uzmanı olamazsınız vazgeçin bu sevdadan.bu iş can yakan bir iş sadece para gelsin diye yapılmaz.aklı başında hiçbir işveren alanı olmayana iş vermez artık.

19. asuman84

asuman84 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar uzmanların ne olacağı taslağın içeriğini konuşmak için çok erken bence.Şuan hala buz gibi yerde yatanlar ve dışarda yüreğini yangın yeri olan alileler var.. Tabi herkes kendi alanına bakmalı ama mesele kendi alanı değil bence yaptığı tam yapma meselesi. Yoksa ki hem maden hem jeoloji hem elektrik mezunu da olsa bir insan ! eğer işi ciddiye almıyorsa yapacak birşey yok bence. Kimseyi suçlamayız.. Bunun için çok erken ve içerde can veren maden mühendisi olduğu haberlerinide hepimiz okumuşuzdur zaten. Şuan benim aklımdaki sorular, o çocuklar babasız ne yapacak, o kadınlar nasıl bir hayat savaşı verecek , o anne baba bu acıyı nasıl dindirecek. YANİ YIRTIK ÇORAPLAR VE KİRLİ ÇİZMELER... bence şuan onları konuşalım yapabiliyorsak bizde kendi içimizde bir yardım başlatalım ve onların yanında olalım. Manisa da olan arkadaşlarımız varsa bizim adımıza o insanlara ulaşsınlar ve en azından bizde birşeyler yapmış olalım. İnanın olay gecesinden beri aldığım nefesi hesap ediyorum ayaklarımı uzatıp yatarken utanıyorum. Kaçarken birbirlerini ezdiler belkide can tatlı.. Ölenler gitti inşallah şehittirler, ama ya geride kalanlar. projeksiyon cihazından naaşların fotoğrafları geçiyor, onlarda yakınlarını teşhis etmeye çalışıyorlar, Rabbim ne büyük acı , meğer şükredecek ne çok şeyimiz varmış....

20. mertorhan

mertorhan TÜİSAG Üyesi

2 aydır gittiğim işletmede eldiven dahi aldıramıyorum bazı basit şeyleri söylemekten bıkkınlık geldi,çalışan desen ayrı bir parantez açmak lazım gözüne çapak kaçmasın diye verilen gözlüğü takmıyo işverene söylediğimiz zaman napim diyo bundan ucuz çalışan bulamam diyo.Neresinden tutsan ayrı bir dert işvereni şikayet etsem ben işimi kaybediyorum en az 2 firma ile bağımı kestim şikayet etmesem sorumlu ben oluyorum içim içimi yiyo hergün kaza olmasın diye.Öncelikle bizim kazandığımız paranın işveren tarafından verilmemesi lazım yoksa bu iş olmaz.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica