Haber Soma'da Maden Ocağında Iş Kazası: 1 Ölü - Manisa

Konu, 'İş Kazası Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Serçin YAPRAK

Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi

Soma'da Maden Ocağında İş Kazası: 1 Ölü

1.jpg

Soma ilçesinde özel bir maden ocağında meydana gelen iş kazasında 1 madenci hayatını kaybetti.

Olay, bu sabah saat 08.30 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, özel bir maden ocağında gündüz vardiyasında çalışan Metin Keskin (36) isimli maden işçisi, topan ile direk arasında sıkışması sonucu hayatını kaybetti. Evli ve 3 çocuk babası olduğu öğrenilen talihsiz işçinin, Balıkesir'in Savaştepe ilçesinde ikamet ettiği bildirildi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Kaynak: IHA

2. Serçin YAPRAK

Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi

Soma'da Maden Kazası: 1 İşçi Öldü

1.jpg

MANİSA'nın Soma İlçesi'ndeki bir kömür ocağında, sırtına kömür parçası düşen 36 yaşındaki maden işçisi Metin Keskin yaşamını yitirdi. Soma’da 13 Mayıs’ta meydana gelen ve 310 kişinin yaşamını yitirdiği faciasının ardından meydana gelen bu ölüm, maden ocaklarındaki işçi güvenliği konusunu bir kez daha gündeme getirdi.

İmbat Madencilik'e ait kömür ocağında çalışan evli 3 çocuk babası Metin Keskin'in sırtına bugün saat 08.30 sıralarında, büyükçe bir kömür parçası düştü. Sırtına çarpan kömür parçasının etkisiyle göğsünü önündeki direğe çarpan ve direkteki pim göğsüne saplanan Keskin ağır yaralandı. Arkadaşları tarafından madenden çıkartılan Keskin, ambulansla Soma Devlet Hastanesi'ne kaldırılırken yolda öldü.

'HÜKÜMET MADENDE İŞ GÜVENLİĞİ İÇİN KILINI KIPIRDATMIYOR'

CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, hükümetin madenlerde iş güvenliği için kılını kıpırdatmadığını öne sürerek şunları söyledi:

"Ağlayan anayı parayla, hak arayan madenciyi tomayla susturmaya çalışanlar madendeki iş güvenliği için kılını kıpırdatmıyor, ölümler sürüyor. 13 Mayıs'tan bu yana madenlerde iş güvenliğini artıracak bir arpa boyu karar meclisten çıkmadı. Oysa ki bakanın en güvenli dediği Soma A.Ş.'de 301 madencimizi yaşamını yitirdi. İktidar partisi, patronların maliyetini arttırmamak için hiçbir şey yapmıyor. Türkiye'de işçi sağlığı patronun kazancının yanında maalesef ilgi görmüyor. Maden en riskli iş grubu, güvenlik için ne gerekiyorsa yapılmalı."

Kaynak: DHA

3. Burak Durgun

Burak Durgun TÜİSAG Üyesi

Daha nicelere yitip gider ama yinede umurlarında olmaz...

4. Gamze

Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

AYDINLIK_20140903_1.jpgAYDINLIK_20140903_6.jpg

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Gamze

6. Gamze

HABER_EKSPRES_20140905_3.jpg

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica