Son 2 Sınav Sorularının Konulara Göre Açıklamalı Çözümleri

Cem AKBULAK

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
elinize sağlık meral hanım..teşekkürler....

demirhan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Güzel ve faydalı bir çalışma Meral Hanım. Teşekkür ederiz emeğiniz için

Hüseyin KORKMAZ

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
güzel çalışma olmuş Meral hanım. Elinize Sağlık.

I

izmir

Guest
MERAL HANIM ELLERİNİZE SAĞLIK ÇOK GÜZEL BİR ÇALIŞMA.....:alkış:

meralcelik

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Vallahi benim tek emeğim gelen maili sizinle paylaşmak oldu.gittiğim kurs tarafından bana gönderildi.Bende bu kadar yardım gördüğüm bu sitedeki tüm bilgi veren arkadaşlarıma katkım olsun istedim.katkı sağlarsa ne mutlu bana.Bu arada eğitim kurumuma da ayrıca ben teşekkür ederim.Bu 2. sınavım olacak.yinede hatırlatmalarını ve bilgi paylaşımlarını eksizsiz yapıyorlar sağolsunlar

yulgen

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Paylaşım için gerçekten teşekkür ederim. Bu ikinci girenler benim gibiler :) bu defada kazanamazsa ne olacak.

yulgen

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Bu durumda en cok kurslar sevinecek sanırım.

Mustafa ESEN

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Paylaşım için gerçekten teşekkür ederim. Bu ikinci girenler benim gibiler :) bu defada kazanamazsa ne olacak.
onu sınavdan sonra konuşuruz sınava odaklanalim.:D

meralcelik

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
arkadaşlar sanırım 19.soruydu ulusal isg konseyi hedeflerine göre açıklama yapılmıştı .Orada meslek hastalıkları tespiti için yalnış oran verilmiş.O yüzden hedefleri buraya ekliyorum.Aklımızda yanlış kalmasın
2009 – 2013 ULUSAL İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ HEDEFLERİ

Türkiye’nin iş sağlığı ve güvenliği konusunda 2009 – 2013 (beş yıllık) döneminde ulaşılması planlanan hedefler aşağıda sunulmuştur:

1. İSG Kanunu’nun yürürlüğe girmesi ve ilgili mevzuat çalışmalarının tamamlanması,

Söz konusu Kanunun yürürlüğe girmesi ile birlikte AB normlarına uygun ikincil mevzuat çalışmaları (yönetmelik, tebliğ vb.) tamamlanacaktır.

2. Yeni mevzuatın uygulanmasını sağlamak amacıyla ilgili tarafların ve kamuoyunun bilgilendirilmesi ve tanıtım faaliyetlerinin Konsey üyesi kurum ve kuruluşlar tarafından yürütülmesi,

Yeni İSG mevzuatının uygulanmasını sağlamak, etkinliğini artırmak ve hizmetin yaygınlaşmasını sağlamak amacıyla kamuoyu bilgilendirilecek ve tanıtım faaliyetlerine hız verilecektir.

3. İş kazası oranının %20 azaltılması,

Yeni İSG mevzuatının uygulanması ve hizmetin etkin bir şekilde yaygınlaştırılması ile birlikte ülkemizde meydana gelen toplam iş kazası oranında %20 azalma sağlanacaktır.

4. Beklenen ancak tespit edilememiş meslek hastalığı vaka sayısı tespitinin %500 artırılması,

Ülkemizde beklenen ancak tespit edilememiş meslek hastalığı vaka sayısının, düzenlenen mevzuat ve tanı sistemindeki gelişmeler ışığında ilgili tarafların konuya ilişkin duyarlılık ve bilgi düzeylerinin geliştirilmesi ile %500 artırılması sağlanacaktır.

5. Sunulan İSG laboratuvar hizmetlerinin ulaştığı çalışan sayısının %20 artırılması,

Ülkemizde sunulan İSG laboratuvar ve teknik hizmetlerinin ulaştığı çalışan sayısı %20 artırılacaktır.
6. Ulusal Konsey üyesi kurum ve kuruluşların yürüttükleri İSG proje, eğitim ve tanıtım faaliyetlerinin %20 artırılması,

yulgen

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
cevap D şıkkı mı yoksa C şıkkı mı şimdi.

meralcelik

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
2 temmuz 2011 C sınıfı A kitapçığı 96.soru.
D)Beklenen ancak tespit edilememiş meslek hastalığı vaka sayısı %500 artırılması
soru yanlış aktarılmış.Oyüzden açıklmada çelişki olmuş.Sorunun tamamına bakınca sıkıntı yok.Cevap C şıkkı olacak.

leyla

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Emeğinize sağlık

meralcelik

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Eğer becerebilirsem kursta son olduğumuz sınavıda yüklemeye çalışacağım.bende cevapların olduğu kağıtlarda olduğu için nasıl paylaşacağım diyordum ki bu gün aklıma geldi bilgisayarda arandım bulunca hemen sizlerle paylaşayım istedim

Ekli dosyalar

• Son test.docx
    50.9 KB · Görüntüleme: 525
  • Kopya CEVAPLAR.xls
    23.5 KB · Görüntüleme: 453

Anıl AŞKIN

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
ellerinize, emeğinize sağlık....

seydaaltas

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
teşekküler. bu notlar çalışmak için çok ii oldu.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.