Sorumlu Yöneticilik - Iş Güvenliği Uzmanlığı

yönetici2828

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
ARKADASLAR BİR FİRMADA SORUML YÖNETİCİLİK YAPIP AYNI FİRMADA İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI OLARAK ÇALIŞILABİLİRMİ? AYRICA BÖYLE Bİ DURUMDA BASKA Bİ FİRMADA DA İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI YAPILABİLİRMİ..YANİ HEM SORUMLU YÖNETİCİLİK HEM BASKA FİRMALARDA İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI YAPILABİLİRMİ ?CEVABINIZA ŞİMDİDEN TEŞEKKRLER..

brn

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
iş güvenliği uzmanı olarak firmanın sorumlu yöneticisi olursanız sorun yok.bu durumda tam zamanlı sözleşme yapmanız gerekir.ancak firmanın iş güvenliği bazında sorumlusu olmanız demek bakanlığa karşı tüm hususlarda büyük sorumluluk gerektirir :S bunu iyi düşünün derim..
başka firmada çalışabilmenizde yaptığınız sözleşme türüne bağlı.şayet çalıştığınız firmada sorumlu yöneticiyseniz tam zamanlı sözleşme yapmışsınızdır demektir ve başka firmayla çalışamazsınız.

yönetici2828

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
iş güvenliği uzmanı olarak firmanın sorumlu yöneticisi olursanız sorun yok.bu durumda tam zamanlı sözleşme yapmanız gerekir.ancak firmanın iş güvenliği bazında sorumlusu olmanız demek bakanlığa karşı tüm hususlarda büyük sorumluluk gerektirir :S bunu iyi düşünün derim..
başka firmada çalışabilmenizde yaptığınız sözleşme türüne bağlı.şayet çalıştığınız firmada sorumlu yöneticiyseniz tam zamanlı sözleşme yapmışsınızdır demektir ve başka firmayla çalışamazsınız.
ben zaten firmada 2 yılı aşkın süredir sorumlu yöneticilik yapıyorum,,yeni iş güvenliği yasasıyla ,firmaya iş güvenliği uzmanı iş yeri hekimi gerekiyor,,iş yeri hekimini osgb den alıyoruz,,iş güvenliği uzmanlığını da ben yapacağım daha eğitimine gitmedim sınava falan girmedim yani .Firmamız az tehlıkeli sınıfta,,dediğniz kadar problem olur mu ki iş güvenliği uzmanı olduğumda yasal şartlar diğer iş güvenliği uzmanları için benimkisi kadar ağır olmuyor mu ki ?..ilginize teşekkürler...

brn

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Himm..ben sizin osgb açarkenki sorumlu yöneticilik olma olayına dahil oldugunuzu sandım.sizin durumunuzda sorun yok.olabilirsiniz.benim bahsettiğim konu bir osgb açarken lazım olan ısg uzmanının ayni zamanda sorumlu yönetici olduğuydu.sizin icin durum farklı.sadece iş güvenligi uzmanı olmanin getirdiği sorumluluklar var tabi.ama iş yerindeki mevcut ve olasi tüm riskleri belirlerseniz ve buna gore önleminizi sağlam alirsaniz kısaca işinizi iyi yaparsaniz hiçbirşey olmaz.rahat olun..

yönetici2828

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
Himm..ben sizin osgb açarkenki sorumlu yöneticilik olma olayına dahil oldugunuzu sandım.sizin durumunuzda sorun yok.olabilirsiniz.benim bahsettiğim konu bir osgb açarken lazım olan ısg uzmanının ayni zamanda sorumlu yönetici olduğuydu.sizin icin durum farklı.sadece iş güvenligi uzmanı olmanin getirdiği sorumluluklar var tabi.ama iş yerindeki mevcut ve olasi tüm riskleri belirlerseniz ve buna gore önleminizi sağlam alirsaniz kısaca işinizi iyi yaparsaniz hiçbirşey olmaz.rahat olun..
peki bu şartlarda yani çalıştıgım firmada sorumlu yneticilik yapıp,iş güvenliği uzmanı olarak ta çalısırken baska firmalarda da iş güvenliği uzmanlıgı yapabilirimiyim..

brn

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Iş yerinizle yaptığıniz sözleşme tam zamanlı ise çalışamazsiniz.yari zamanlı olursa çalışabilirsiniz.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.