Söyleşi: Tibbi Ve Hukuki Boyutuyla Meslek Hastaliği Semineri

Konu, 'Süresi Dolmuş Konular' kısmında okko tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. okko

okko TÜİSAG Üyesi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eğitim ve Araştırma Merkezi, Teşkilat Kanununda belirtilen konularda, kamu kurum ve kuruluşu çalışanları ile halkı bilinçlendirmek amacıyla her ay düzenli olarak ‘ÇASGEM Söyleşisi’ adında seminerler düzenlemektedir.

Bu kapsamda geçtiğimiz ay “Türkiye’de İş Sağlığı Güvenliğinin Dünü, Bugünü, Yarını” isimli söyleşi düzenlenmiş ve büyük ses getirmiştir. Bu ay da ÇASGEM Söyleşileri kapsamında Türkiye’nin İş Sağlığı ve Güvenliği alanındaki en büyük eksikliklerinden bir olan “Meslek Hastalığı” konusu hem hukuki hem de tıbbi boyutuyla ele alınacaktır. Bu söyleşi ile kamu kurum ve kuruluşlarında, işyerlerinde iş sağlığı ve meslek hastalığı bilincinin arttırılması, profesyonellerin bilinçlendirilmesi amaçlanmaktadır.

Seminerimiz Dokuz Eylül Üniversitesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalından Prof. Dr. Alp ERGÖR ve ÇASGEM 1. Hukuk Müşaviri Av. Gürbüz ERDOĞAN’ın konuşmacı olarak katılımıyla 25.06.2012 tarihinde 14.30 – 17.00 saatleri arasında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Eğitim ve Araştırma Merkezi (ÇASGEM) Konferans Salonunda gerçekleştirilecek ve,
    - Meslek Hastalığı Nedir ? Hangi Hastalıklar Meslek Hastalığıdır?
    - Meslek Hastalığının Teşhisinde Karşılaşılan Zorluklar,
    - Sosyal Güvenlik Kanunu, Malüllük, İşgöremezlik,
    - Maddi, Manevi Destekten Yoksun Kalma, Rücu Davaları,
    - Meslek Hastalığı Bilinci, Neler Yapılmalı?
    - İş güvenliği uzmanlığı, önemi, geleceği,
    konuları irdelenecektir. Seminerimize sizlerin katılımını bekliyoruz.
    Detaylı Bilgi İçin ÇASGEM Söyleşileri Web Sitesi : soylesi.casgem.gov.tr
    Tanıtım Afişini İndirmek İçin Tıklayınız
    Katılım Bildiriminde bulunmak için soylesi@casgem.gov.tr veya casgemsoylesi@gmail.com adresine katılımcı sayısını ve isimlerini bildirmeniz, +90 312 527 51 28 / 2122 - 2123 - 2124 numaralı telefondan bize ulaşarak katılımcı sayısını ve isimlerini bildirmeniz yeterlidir.
    Detaylı Bilgi İçin ÇASGEM Söyleşileri Web Sitesi : soylesi.casgem.gov.tr
    ÇALIŞMA ve SOSYAL GÜVENLİK EĞİTİM ve ARAŞTIRMA MERKEZİ
    Web: www.casgem.gov.tr E-Mail: soylesi@casgem.gov.tr

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica