Sözleşme Sürelerinin Saat Bazından Dakika Bazına Çevrilmesi Ile Ilgili Duyuru

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında Egemen_01 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Egemen_01

Egemen_01 TÜİSAG Üyesi

13.01.2014
    Sözleşme sürelerinin saat bazından dakika bazına çevrilmesi ile ilgili duyuru

İSG-KATİP üzerinde İş Güvenliği Uzmanı, İşyeri Hekimi ve Diğer Sağlık Personeli görevlendirmelerinde, sistem tarafından hesaplanan asgari sözleşme sürelerinin saat bazından dakika bazına geçirilmesi için Genel Müdürlüğümüz tarafından yapılan çalışmalar devam etmekte olup söz konusu değişikliğin Şubat ayı sonuna kadar gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. Bu süre zarfında kurum ve kuruluşlar sözleşmelerini saat bazlı yapıp, değişiklik gerçekleştiği tarihte ise dakika üzerinden yenileme imkanına sahiptir.
    İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü.

Buyrun Buradan Bakalım şimdi sizce neler bekliyor bizleri?

2. aaucak

aaucak TÜİSAG Üyesi

Çalışan sayısı 10'un altındaki yerlere İSG hizmeti vermek bu durumda oldukça riskli hale geliyor.
    Tehlikeli bir işletmede 1-4 kişi çalışıyorsa ayda 30 dk altı hizmet verileceğini söylüyor bakanlık bu durumda. 30 dk'da bir işletmede ne yapılabilir ki? 30 dk yerine 1 saat üzerinden sözleşme yaparak ücret ödemeyi işverenler kabul eder mi? Bu tarafı iyi değerlendirmek ve karşı tarafa anlatmak lazım.

Hayırlısı diyorum.

Levent ACAR ve ecowatt bu yazıya teşekkür etti.
  3. wolcanos

wolcanos Guest

olay şudurki 6dk kada iş güvenliği sağlayan ülkemiz bürokratları diyorlarki 0,1 saati anlamıyoz 6dk yazın diyorlar

4. uzman

uzman TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar siz ne sanıyordunuz ki bir esnafın yanında günlerce mi kalacaksınız.esnaf dediğiniz kardeşimizin küçük bir dükkanı var.orada ne yapılması gerekir bellidir zaten .

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. wolcanos

wolcanos Guest

iyi git 6dk da iş güvenliği sağla sayın uzman

6. Bünyamin

Bünyamin TÜİSAG Üyesi

Bu taraftan hiç düşündünüz mü?
    tehlikeli sınıfta ki bir iş yerine yılda 12 saat eğitim vermek zorundayız değil mi?
    adamın 1 çalışanı var. ayda 8 dakika. yılda 96 dk.
    yani 96 dakikada 720 dakikalık eğitim vermek zorundayız..

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. wolcanos

wolcanos Guest

o şekilde olmayacağını biliyorum bu yüzden bi farkındalık yaratmak istedim konu hakkında

8. Sevindik

Sevindik TÜİSAG Üyesi

Bu durumda eğitimleri biz vermeyeceğiz. Şirket bir eğitim kurumundan eğitim aldıracak. Biz eğitim almalarını takip edeceğiz.

9. wolcanos

wolcanos Guest

olabilir değişiklikler çıktıkça daha berbat bir hal alacak

10. uzman

uzman TÜİSAG Üyesi

siz çalışıyomusunuz acaba merak ettim

11. Levent ACAR

Levent ACAR TÜİSAG Üyesi

Bu işin cıvkı çıkmıştır , bu da olayın tuzu biberidir.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica