Ssk Pirim Gün Sayısına Göre Bir Üst Sınıfa Atlanması

Konu, 'Süresi Dolmuş Konular' kısmında GÖKHANusta tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. GÖKHANusta

GÖKHANusta TÜİSAG Üyesi

SSK pirim gün sayısına göre bir üst sınıfa atlanmasına ilişkin yönetmelik taslağı başbakanın masasında... kasım sınavına yetiştirilecek!!!

http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=duyuru&id=23Kasim_sinav_duyurusu

2. hakankasap34

hakankasap34 TÜİSAG Üyesi

Sanırım bu duyuruya göre 1-2 hafta içinde alınacak karar açıklanacak. Eğer kasım sınavına girebilirsiniz denirse sigorta pirimlerini ne zaman inceleyipte sınava giriş izni verecekler orası muamma.

RUHAN BAYRAKTAR bu yazıya teşekkür etti.
  3. şevkiirge

şevkiirge TÜİSAG Üyesi

4. şevkiirge

şevkiirge TÜİSAG Üyesi

MADDE 55 – 20/6/2012 tarihli ve 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun geçici 4 üncü maddesine aşağıdaki fıkra eklenmiştir.

“(2) Bakanlık, usul ve esaslarını belirlemek kaydıyla, iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olanlara, Sosyal Güvenlik Kurumuna ödenmiş olan prim gün sayısı ile sahip oldukları belge sınıfı gibi hususları dikkate alarak üst sınıflardaki iş güvenliği uzmanlığı belgesi alabilmeleri için fıkranın yürürlüğe girdiği tarihten itibaren bir yıl içinde kullanılmak şartıyla en fazla iki sınav hakkı verilmesine dair gerekli düzenlemeyi yapmaya yetkilidir.”

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

izmitli bu yazıya teşekkür etti.
  5. ilhan-DEMİR

ilhan-DEMİR TÜİSAG Üyesi

prim günü tesbitinde az tehlikeli, tehlikeli ve çok tehlikelide çalışma dikkate alınır umarım...herkeze hayırlı olması dilekleriyle

BAŞAK ÜNVER, izmitli ve Soner Çıtakoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  6. teknik öğretmen

teknik öğretmen TÜİSAG Üyesi

2000 yılında tehlike sınıfları var mıydı? yada ne kadar doğru da böyle bir şey dikkate alınır diyorsunuz garip doğrusu. Tehlike sınıfları 2012 yılında netleşmeye başladı. Halen çok eksikler var.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

ilker1959 bu yazıya teşekkür etti.
  7. Tolgature

Tolgature Guest

İlhan bey sanırım prim gününüzü cok tehlikeli işte doldurdunuz, prim günü tesbitinde umarım sadece sizi dikkate alırlar :))

namso5001, mujganasya, trapezuslu ve 5 kişi daha buna teşekkür etti.
  8. köksal ERDOĞAN

köksal ERDOĞAN TÜİSAG Üyesi

lpg mesul müdür olarak 3650 gün sigortam yatmış son 5 yılda
    sizce sınava girebilirmiyim?

9. eengin

eengin TÜİSAG Üyesi

meslek lisesi makina bölümünde 14 yıl öğretmenlik yaptım sizce hangi tehlike sınıfından sayılır? bu sınavda bize hak tanırlar mı? a mı olur b mi bilgisi olan yazarsa sevinirim

10. eengin

eengin TÜİSAG Üyesi

meslek lisesi makina bölümünde 14 yıl öğretmenlik yaptım sizce hangi tehlike sınıfından sayılır? bu sınavda bize hak tanırlar mı? a mı olur b mi bilgisi olan yazarsa sevinirim

11. köksal ERDOĞAN

5 yıllık lpg mesul müdürlük uygunmu?

12. köksal ERDOĞAN

3700 gün var

13. ilker1959

ilker1959 TÜİSAG Üyesi

A

14. ilker1959

ilker1959 TÜİSAG Üyesi

B

15. şevkiirge

şevkiirge TÜİSAG Üyesi

otomotiv yetkili serviste çalışıyorum 3050 günüm var, hangi tehlike sınıfı olur.benim tahminim A Olur ama bilmiyorum sizce

16. köksal ERDOĞAN

neye istinaden b

17. ilhan-DEMİR

ilhan-DEMİR TÜİSAG Üyesi

neden A - B -C diye ayırdılarki ne gerek var demi Tolga bey...simitçide çaycıda bakkalda çalışanla , maden ocakları üretim tesisleri vb yerlerde olanlar aynı olsun bence bir mahsuru yok...saygılar

p.öztürk bu yazıya teşekkür etti.
  18. ilhan-DEMİR

ilhan-DEMİR TÜİSAG Üyesi

olan birşeyden bahsediyorum olmayandan değil...2000 yılında nerede çalıştıysan bakarsın şimdiki tehlike gurubuna pek garip olmadı sanırım....eksiklerin olması herşeyin tekdüze olmasını ifade etmez heralde

p.öztürk bu yazıya teşekkür etti.
  19. Tolgature

Tolgature Guest

İlhan Bey bir Maden Mühendisi ve OSGB sahibi olarak konuşuyorum sınıf ayrımına gerçekten hiç gerek yok. Bu sektorde birçok kişiyle çalışma fırsatı buldum, bunlar içerisinde üniversiteyi nasıl bitirdiğine hayret ettiğim kişiler de oldu, bir A sınıfı uzamanla kıyaslayabileceğiniz bilgi birikimine, araştırmacı ruha sahip zeki, çalışkan C sınıfı sertifikaya sahip kişilerde. Bence sizin düşünceniz B ve A sınıfı uzmanların ücretlerinin normalleşmesinden korkmaktan başka birşey değil. Size şunu söylemek isterim ki; bu durumdan kaygılanmanız için hiçbir sebep yok, kişiler bu hususta verdikleri emekle doğru orantılı zaten emeklerinin karşılığını zaman içerisinde alacaklardır. Şu an A sınıfı uzmanlık yapanların çoğu iş yerlerine uğramamaktadır bile bunların işini de C sınıfı uzmanlar yapmaktadır. Ayrıca bana göre tehlike sınıflarına bakarsanız farklı mağduriyetlerin yaşanmaması içten bile değildir. Düşünün ki bir oteller az tehlikeli sınıftadır ancak bunların tamir, bakım, onarım birimleri yok mu? Size bu şekilde onlarca örnek verebilirim.

Size kazasız ve bol kazançlı günler dilerim,

ilker1959, mutozor, Basri Varlı ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  20. trapezuslu

trapezuslu TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

Hocam bilgisi olan yok. Bilgi henüz yayınlanmadı.

eengin bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica