Soru Şubat 2014 ( Ya Da Mayıs ) Yükselme Sınavına Hazırlık

Konu, 'Soru Bankaları' kısmında Hakan ERDOĞAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. murcelikel

murcelikel TÜİSAG Üyesi

üstada soralım ben mayısa hazırlandığım için biaz daha rahatım haftaya bende başlıcam çalışmaya

2. Hakan ÖZTÜRK

Hakan ÖZTÜRK TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar merhaba,

Ekte power point sunumunun en son halini bulabilirsiniz. Burada yönetmeliklere köprü şeklinde bölüm oluşturdum. Slayt çalışması yaparken mausunuzu sağa tıklatıyoruz daha sonra bölüme git diyoruz bütün bölümlere buradan ulaşabilirsiniz.

Saygılarımla
    Sizinde emeğiniz var. .Sizde sağolun. Birlikten kuvvet doğuyor işte...

3. murcelikel

murcelikel TÜİSAG Üyesi

benim ki çok küçük sizlerinkinin yanında ek i göremedik

4. salgozen

salgozen TÜİSAG Üyesi

Bölge "0" gazlar için yoğun tehlikeli ; bölge "20" tozlar için yoğun tehlikeli bölgeler. Sonuçta doğru yanıt: (D).

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Hakan ÖZTÜRK

Hakan ÖZTÜRK TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar merhaba,

Ekte power point sunumunun en son halini bulabilirsiniz. Burada yönetmeliklere köprü şeklinde bölüm oluşturdum. Slayt çalışması yaparken mausunuzu sağa tıklatıyoruz daha sonra bölüme git diyoruz bütün bölümlere buradan ulaşabilirsiniz.

Saygılarımla
    Sizinde emeğiniz var. .Sizde sağolun. Birlikten kuvvet doğuyor işte...
    Ek dosya bir önceki sayfada (28 nci sayfa) 558 nci haber

murcelikel ve h.hasan bu yazıya teşekkür etti.
  6. murcelikel

murcelikel TÜİSAG Üyesi

salgozen hangi soru için bu açıklama bene 539 d görünüyo baktım da

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Ahmet Gökk

Ahmet Gökk TÜİSAG Üyesi

s78)AĞUSTOS 2013 A SINIFI Maden ve Taş Ocakları İşletmelerinde ve Tünel Yapımında Alınacak İşçi Sağlığı ve İşgüvenliği Önlemlerine İlişkin Tüzük’e göre mekanik olarak çalışılan açık işletmelerde,kademe düzlüğü nasıl olmalıdır?
    A kitapçığındaki 83 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 98 nolu soru resmi olarak iptal edilmiştir.
    ---Ayrıca O kadar çok saçma sapan soru var ki.. O kadar çok.. en az kaç cm olur 60cm.. ee seçeneklerde 70 var 80 var. En az 60 olursa 70 veya 80 yanlış olur mu.

8. murcelikel

murcelikel TÜİSAG Üyesi

tamam ben onu indirmiştim ...6.soru hakkındaki fikriniz erdoğan hocam?

9. salgozen

salgozen TÜİSAG Üyesi

357. soru için D demiştim.

10. murcelikel

murcelikel TÜİSAG Üyesi

tamam bende de D ...diğer hatalı sorular varsa düzeltip değiştirelim

11. isg.biyolog

isg.biyolog TÜİSAG Üyesi

pfff...Yönetmelik okumaktan insanın gözleri bitiyor belli bir süre sonra.Asbestle Çalışmalarda Sağlık ve Güvenlik Önlemleri Hakkında Yönetmeliği ABDESTLE ÇALIŞMALARDA SAĞLIK VE GÜVENLİK ÖNLEMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK DİYE OKUYORUM.. :)))

12. salgozen

salgozen TÜİSAG Üyesi

Sanki bu soruda çelişki var: Hem gaz sınır değeri üstünde, hem de oksijen miktarı yetersiz. Her ikisine de çözüm olacak bir KKD gerekli.

13. halil selçuk alan

halil selçuk alan TÜİSAG Üyesi

Hakan bey (erdoganerg), İyi akşamlar. 4.Deneme sınavını bu akşam yayınlayacakmısınız acaba?

14. Burak Durgun

Burak Durgun TÜİSAG Üyesi

Iso ve Ohsas belgelerini almam faydalı olur mu sizce ?

15. Güler Yıldırım

Güler Yıldırım TÜİSAG Üyesi

6. soru doğru cevap D şıkkı
    Solunabilir toz: Aerodinamik eşdeğer çapı 0,1–5,0 mikron büyüklüğünde kristal veya amorf yapıda toz ile çapı üç mikrondan küçük, uzunluğu çapının en az üç katı olan lifsi tozları,

Hakan ÖZTÜRK bu yazıya teşekkür etti.
  16. Ertan Taşhan

Ertan Taşhan TÜİSAG Üyesi

Burak Bey, eğer çalıştığınız işyeri ISO ve OHSAS için bir çalışma yapıyor ve bunu şirket içinden birilerine yaptırıyorsa veya yaptırmayı düşünüyorsa uzak durun :). Birde İSG yanında fazladan iş yükünüz olur. Denetçilik yapacağım diyorsanız piyasada emin olun bu eğitimi alacağınız kuruluş size staj yapacak yer bulma konusunda yardımcı olmayacaktır (her ne kadar biz size ayarlıyoruz deselerde) Ben sırasyıla ISO 9001, 27001 denetçi eğitimi ve OHSAS 18001'i iç denetçi eğitimini aldım lakin bir fikir haricinde faydasını görmedim :). Ama bilgi herzaman faydalıdır eğitimin iyisi kötüsü olmaz. Ama bu sertifikalarla iş bulurmuyum diye soracak olursanız biraz zor diye düşünüyorum.

17. Güler Yıldırım

Çok teşekkürler sizin de emeğinize sağlık.

18. Güler Yıldırım

Hakan Bey sunum harika çok teşekkürler emeğinize sağlık.

Hakan ÖZTÜRK bu yazıya teşekkür etti.
  19. Sibel ULUĞ

Sibel ULUĞ TÜİSAG Üyesi

322)
    Katı, sıvı, toksik partiküller,radyo aktif partiküller ve mikroorganizmalar için hangi filtre kullanılır?

A)P1 B)P2 C)P3 D) FFP1

P1: düşük kapasite (işlenmemiş ve minör katı partiküllere karşı)
    P2: orta kapasite (katı, sıvı ve tehlikeli partiküller)[/quote]

arkadaşlar bu kadar geriden gelip de aynı şeyleri tekrar tekrar sormak rahatsız edici AMA
    madem yapıyoruz en doğrusunu yapalım
    kusura bakmayın lütfen :(
    erdoğan bey, 322 numaralı sorunun cevabının A olmasına bir dayanak bulamadım
    bende şöyle bir bilgi var;

kaynak: http://www.prosesisguvenligi.com/solunum-koruyucular-nelerdir.html

• Elyaf filtre (P2): Asbest, çimento, gübre, metulurji ve benzeri sanayi dallarında, işyerinde oluşan toz ve sis altında çalışan işçileri korumak için tam veya yarım yüz maskesine takılarak kullanılır. Özel olarak sık dokunmuş elyaf keçeden imal edilir. Kirlendiğinde değiştirilir.
    • Aerosol filtre (P1) : Dairesel labirente benzeyen sellülozik veya sentetik liflerden oluşur. Birbirine yakın ve sık mikroskopik aralıklardan kirli havanın süzülüşünü sağlar. Nefes alındığında havada uçuşan sert ve küçük (mikron düzeyinde) parçacıklar halindeki tozlar ve dumanlar (aerosol) mekanik olarak bu filtre tarafından tutulur. Genel olarak, zararlı ve zehirli tozlara karşı kullanılır. Örneğin, silis tozları, kurşun ve metal dumanları gibi.
    FFP1Kaba tozlar, Etkisizi (inert) tozlar

FFP2 – S
    Katı parçacıklarKaba tozlar,Etkisiz ince tolzar, kaynak dumanları, hafif zehirli tozlar cam elyafı, kurşun toz ve dumanı asbestos

FFP2 – SL
    Katı ve sıvı parçacıklarKaba tozlar,Etkisiz ince tolzar, polenler, kaynak dumanları, hafif zehirli tozlar, cam elyafı, asbestoz, kurşun tozu ve dumanı, yağ tanecikleri, hafif zehirli aerosoller
    FFP 3 – SLSporlar, Bakteriler, proteolitik enzimler, radyoaktif parçacıklar, kansorojen maddeler.

20. Sibel ULUĞ

Sibel ULUĞ TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar bu kadar geriden gelip de aynı şeyleri tekrar tekrar sormak rahatsız edici AMA
    madem yapıyoruz en doğrusunu yapalım
    kusura bakmayın lütfen :(
    erdoğan bey, 322 numaralı sorunun cevabının A olmasına bir dayanak bulamadım
    bende şöyle bir bilgi var;

kaynak: http://www.prosesisguvenligi.com/solunum-koruyucular-nelerdir.html

• Elyaf filtre (P2): Asbest, çimento, gübre, metulurji ve benzeri sanayi dallarında, işyerinde oluşan toz ve sis altında çalışan işçileri korumak için tam veya yarım yüz maskesine takılarak kullanılır. Özel olarak sık dokunmuş elyaf keçeden imal edilir. Kirlendiğinde değiştirilir.
    • Aerosol filtre (P1) : Dairesel labirente benzeyen sellülozik veya sentetik liflerden oluşur. Birbirine yakın ve sık mikroskopik aralıklardan kirli havanın süzülüşünü sağlar. Nefes alındığında havada uçuşan sert ve küçük (mikron düzeyinde) parçacıklar halindeki tozlar ve dumanlar (aerosol) mekanik olarak bu filtre tarafından tutulur. Genel olarak, zararlı ve zehirli tozlara karşı kullanılır. Örneğin, silis tozları, kurşun ve metal dumanları gibi.
    FFP1Kaba tozlar, Etkisizi (inert) tozlar

FFP2 – S
    Katı parçacıklarKaba tozlar,Etkisiz ince tolzar, kaynak dumanları, hafif zehirli tozlar cam elyafı, kurşun toz ve dumanı asbestos

FFP2 – SL
    Katı ve sıvı parçacıklarKaba tozlar,Etkisiz ince tolzar, polenler, kaynak dumanları, hafif zehirli tozlar, cam elyafı, asbestoz, kurşun tozu ve dumanı, yağ tanecikleri, hafif zehirli aerosoller
    FFP 3 – SLSporlar, Bakteriler, proteolitik enzimler, radyoaktif parçacıklar, kansorojen maddeler.[/quote]

Kocaman bir pardon! hakan bey pow point sunumda cevabı A olarak eklemiş Erdoğan bey cevap eklememiş. ama sorum hala geçerli :) dayanağımız neresi olacak?

Ertan Taşhan bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica