Soru Şubat 2014 ( Ya Da Mayıs ) Yükselme Sınavına Hazırlık

Konu, 'Soru Bankaları' kısmında Hakan ERDOĞAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. murti çe

murti çe TÜİSAG Üyesi

erdoğan bey bende istiyorum hap bilgilerden.şimdiden teşekkürler.*****kesildi******
    bu konuda bişeylerde biz yazalım....bu siteye giren üyeler sayesinde ayakta kaldığınızın fakındasınızdır işallah...ben arkadaşlık yapmak için yada sevgili bulmak için mailimi veriyorsam haklısınız...sırf sitenin kuralları bunlar diyerek benim mesajımı kesme hakkını kendinizde görüp diğer mail adresini ise onlar gözden kaçmış diyerek geçiştirmek ne kadar hakkaniyet içeriyor sizce?707 numaralı mesajı kesmezken benim mesajımı kesmek neden?nereden tutsanız tutarsızlık var.çelişki var..yazık size

Last edited by a moderator: 11 Şubat 2014
  2. Kaan SAKA

Kaan SAKA TÜİSAG Yönetici Admin

Merhaba,
    Bugün yazdığınız mesajınızı okudum. Sitede kişisel bilgilerin verilmesinin bizim açımızdan bir sıkıntısı yoktur. Lakin bizim buradaki temel amacımız bilgisini veren üyemizi korumaktır.
    İnternet ortamında bir sürü robot varki sadece internet sitelerini gezip içindeki e-mail adreslerini toplamak için programlanmışlardır. Burada paylaştığınız mail adresine bir süre sonra spam mailler gelmeye başlayabilir. Kişisel konuşma başlatarak maile gerek kalmadan üyelerimizle rahatlıkla görüşebilirsiniz.
    Bu konuda göstermiş olduğunuz anlayış için teşekkür ederim.
    İyi çalışmalar.

3. Hakan ERDOĞAN

Hakan ERDOĞAN TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar normalde hap bilgileri forumdan verirdim ama %50si birkaç siteden alıntı olduğundan etik olmayacağını düşündüm.o yüzden mailini bana gönderenlere verdim.yoksa gizliliğinde felan değil.bu konuyu yazmıştım .yönetime de belirttim ,negatif bir dönüş olmadığından bu şekilde dağıttım.yaklaşık 350 kişi oldu zaten.anlayışınız için teşekkür ederim.

isgilo bu yazıya teşekkür etti.
  4. Serçin YAPRAK

Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi

basınçlı kaplar yönetmeliği bakanlığın sayfasında ki yönetmeliklerde daha önce görünüyor muydu? ben mi yanlış hatırlıyorum. bilgisi olan var mı acaba

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Sibel ULUĞ

Sibel ULUĞ TÜİSAG Üyesi

iyi geceler herkese
    sgk istatistiklerinden 2012 yılından sorumlu muyuz? bilgisi olan?

Hakan ERDOĞAN bu yazıya teşekkür etti.
  6. Sibel ULUĞ

Sibel ULUĞ TÜİSAG Üyesi

hay allah şimdi gördüm Erdoğan bey zaten eklemiş 2012 yılı istatistiklerine ait sorularını
    teşekkürler Erdoğan bey

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Hakan ERDOĞAN bu yazıya teşekkür etti.
  7. ahmet emin

ahmet emin TÜİSAG Üyesi

erdoğan bey bende hap bilgileri istiyorum.

Last edited by a moderator: 11 Şubat 2014
  8. mcanakyuz

mcanakyuz TÜİSAG Üyesi

Erdoğan Hocam merhaba,
    Ben aranıza yeni katıldım. Lütfen bahsedilen hap bilgileri banada gönderirmisiniz
    şimdiden teşekkür ederim

9. Güler Yıldırım

Güler Yıldırım TÜİSAG Üyesi

656) Osmanlı İmparatorluğu döneminde hazırlanan ve 100 maddeden oluşan, iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili ilk yasal belge aşağıdakilerden hangisidir?
    A) Askeri Fabrikalar Nizamnamesi
    B)Dilaver Paşa Nizamnamesi
    C)Maadin Nizamnamesi
    D)Ereğli Maden-i Hümayun İdaresinin Nizamnamesi

CEVAP D

""Osmanlı döneminde Zonguldak Kömür Havzasında ki madenlerde çalışanlarla ilgili düzenlemeler getiren, 1867 de çıkartılıp 1921 ‘ e kadar yürürlükte kalmış yönetmelik. Adı Ereğli Madeni Hümayunu İdaresinin Nizamnamesi olup, hazırlayanın adıyla Dilaver Paşa Nizamnamesi veya kısaca “Teamülname” olarak bilinir.""
    Erdoğan Bey yukarıdaki açıklamaya göre 656. sorunun cevabı hem B hem D olmuyor mu? Benim kafam karıştı. Bu soruya bakabilir misiniz lütfen.

10. Sibel ULUĞ

Sibel ULUĞ TÜİSAG Üyesi

iyi geceler
    bu yönetmelik çsgb nin değil sn ve tic bakanlığınındır. bence bu da önemli bir ayrıntı ! soru olabilir

11. Sibel ULUĞ

Sibel ULUĞ TÜİSAG Üyesi

merhaba güler hn,
    aynı yerlerdeyiz :)
    sorunun cevabı bence B olmalı
    D şıkkının tarihi 1921 yani Osmanlı dönemi sayılmıyor artık

12. Sibel ULUĞ

Sibel ULUĞ TÜİSAG Üyesi

Erdoğan bey,
    temel hukuk fazla kafaya takılacak yer değil
    ama taktı mı takıyor insan mesela aşağıdaki soruda ve açıklamanızda özel hukuk içerisinde sayılan icra ve iflas hukuku bize eğitimlerde kamu hukuku içinde diye öğretildi. internette de net cevap bulamadım çünkü hem kamu diyen var hem özel. vergi hukuku kamuya aitse icra da kamuya ait olmalı mantıken? yani bana göre cevap hem C hem D olmalı.

692) Aşağıdakilerden hangisi özel hukukun dallarından biri değildir? A) Borçlar Hukuku B) Ticaret Hukuku C) idare Hukuku D) Icra ve iflas Hukuku

CEVAP C

13. Güler Yıldırım

Merhaba Sibel Hn.
    Ereğli Maden-i Hümayun İdaresinin Nizamnamesi 1867 'de çıkartılıyor, 1921'e kadar yürürlükte kalıyor. Dolayısıyla yürürlüğe girme tarihi Osmanlı Dönemi'dir.

14. Sibel ULUĞ

Sibel ULUĞ TÜİSAG Üyesi

151 sayılı “ Ereğli Havza-i Fahmiye Maden Amelesinin Hukukuna Müteallik Kanun” 1921 yılında çıkartılmıştır.
    saat geceyarısını geçince oluyor demek hatalar :) biraz fazla özetlemişim sanırım ereğli ve maden kelimelerini görünce ....

yine de sorudaki "100 maddelik" kısmı zaten B şıkkını işaret ediyor
    iyi geceler tekrar

15. Güler Yıldırım

692. sorunun cevabı C doğrudur, problem yok.
    Kamu Hukuku:
    1) Genel Kamu Hukuku,
    2) Anayasa Hukuku,
    3) İdare Hukuku,
    4) Devletler Genel Hukuku,
    5) Ceza Hukuku,
    6) Ceza Yargılama Usulü,
    7) Vergi Hukuku,
    8) Çevre Hukuku vb.
    Özel Hukuk Dalları:
    1) Medeni Hukuk,
    Kişi Hukuku,
    Aile Hukuku,
    Eşya Hukuku,
    Miras Hukuku,
    Borçlar Hukuku,
    2) Ticaret Hukuku,
    Ticari İşletme Hukuku
    Kıymetli Evrak Hukuku
    Şirketler Hukuku
    Sigorta Hukuku
    Deniz Ticaret Hukuku
    3) Fikir Hukuku,
    4) Devletler Özel Hukuku ,
    5) Hukuk Yargılama usulü,
    6) İcra ve iflas Hukuku,
    7) İş Hukuku, vb.

SARGIN, uzmanaday ve Sibel ULUĞ bu yazıya teşekkür etti.
  16. Serçin YAPRAK

erdoğan bey, hazırlamış olduğunuz 5. deneme sınavının cevaplarını yayımladınız mı acaba.

17. Hakan ERDOĞAN

Hakan ERDOĞAN TÜİSAG Üyesi

18. Serçin YAPRAK

19. Güler Yıldırım

Erdoğan Bey günaydın
    731. mesaja bakar mısınız? 656. soruyla ilgili yorumunuzu bekliyorum.

20. murti çe

murti çe TÜİSAG Üyesi

erdoğan hocam dün size tam net cevabını bulamadığım 3 soru yazmıştım.mail adresinize göndermiştim.bakma fırsatınız oldu mu

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica