Soru Şubat Yükseltme Sınavına Kimler Girebiliyor ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Hakkında' kısmında esat inan tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. didem27

didem27 TÜİSAG Üyesi

her sene yılda 2 kere düzenlenen kasım-mayıs sınav yapılıyor. A-B-C sınıfı için . Bu sene kasımı aralık ayına ötelediler şubat sınavı piyangodan çıktı. Ama mayıs sınavı A-B-C- den olmak durumunda çünkü sadece prim günü şartı değil 3 yıl çalıştığını belgeleyip B olmak isteyen doktorasını tamamlayıp A uzman olma hakkını kazananlar var. Ama bakanlık ben rutin sınavı yapmıyorum bu kişiler ağustos, eylül, ekim vs.... zamanlarda açacağım sınava girerler derlerse bende yandım :))) 2 ağustos tarihi geçtiği için belge yükseltmeye beklemekten giremeyeceğim demektir.

2. memocan

memocan TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar ben yükseltme için parayı yatırdım. Hala isg katip yetkiniz yok diyor. ???

3. didem27

didem27 TÜİSAG Üyesi

yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihteki prim değil, başvurduğu tarihte prim günü dolan ve C yada B belgesi olanlardan bahsediyor.Ben C uzmanım mayıs sınavına prim günüm doluyor henüz hiç başvurum olmadı mayıs sınavı için başvurduğum tarihte primim rahatlıkla doluyor ve sınava girebiliyorum. Kimsenin kafası karışmasın arkadaşımın mayısta A uzmanlık için prim günü doluyor heüz hiç başvuru yapmadı ilk kez mayıs sınavı için başvuracak . Şimdi başvursa B için başvuracaktı hakkını yakmadı.

4. didem27

didem27 TÜİSAG Üyesi

4000 prim gününüz var ve C belgeniz var ise neden A ya başvuru yapmadınız? Artık B için başvurunuzu yaptığınız için A uzman olma şansınızı kaybettiniz. Belge yükseltmede sadece tek belge yükseltmeye girebiliyorsunuz. Bu konuyla ilgili mahkeme açılacak kesin ama durum ne olur bilmem bakanlık açıklamayı 3 aralıkta yaptı geç kadı biraz ama siz zaten hak ettiğiniz A belgesini almak için müracaat etmemişsiniz B istemişsiniz hayırlısı olsun sizin için.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. sametay

sametay TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar İSGGM tarafından 23 Şubat için çıkılan ilk ilanda toplam 10 madde varken duyuru güncelleştirilerek http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=duyuru&id=23subat_yukseltme_sinavi_duyurusu adresinde 11. maddeyi eklediler. İnanmıyorsanız duyuru başlığını kopyalayıp google da arama yaptığınızda bazı sitelerde ilk halini bulabilirsiniz. http://www.osgbrehberi.com/haber/203/23_Subat_ISG_Sinavina_Gireceklerin_Ne_Yapmasi_Gerekiyor_.html ....gibi...
    Gelelim 11. maddeye, ne demek istiyor....
    11-) 21 Aralık 2013 tarihinde yapılan sınav için başvuruda bulunup sınav listesine dahil edilen ancak sınava katılmayanlar ile belge sahibi olup prim ödeme gün sayısına göre ilk defa sınav başvurusunda bulunacaklar, duyurunun 4, 5, 6, 7 ve 8 inci maddelerinde belirtilen hususlar doğrultusunda hareket edeceklerdir.
    Burada görüldüğü gibi belge sahibi olup prim ödeme gün sayısına göre ilk defa sınav başvurusunda bulunacaklar dediğinden sınava prim ödeme gün sayısına göre ikinci defa başvuramazlar demek istiyor...

6. mustafa özgün

mustafa özgün TÜİSAG Üyesi

sınava girecek arkadaşlar
    dikkat edilecek hususlardan biride sınav 80 soru ve enaz 56 cevapla geçilebilecek.yani 70 alabilmek için 56 doğru gerekiyor .yanlış yapma lüx ü 24 soru
    başarılar dilerim

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica