Şube Görünen 2. Fabrikada Uzman Ve Hekim Çalıştırma

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Hakkında' kısmında misg tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. misg

misg TÜİSAG Üyesi

250 kişilik çalışanı olan firma aynı sicil no ile uzaklığı kendisine 2 km olan başka bir yerde daha 70 kişilik bir işyeri daha açıyor. Asıl firmada bulunan uzman ve hekim, şube görünen yeni yerle ilgili ne yapmalıdır?

Şube ayrı bir yer olarak mı değerlendirilecek yoksa asıl işyeri ile yapılan sözleşmeye 250+70=320 kişilik yeni bir sözleşme ile revize edilmesi yeterli midir? Yeni bir iş güvenliği kuruluna ihtiyaç var mıdır?

Uygulamanız varsa veya sorup bakanlıktan bilgi aldıysanız paylaşır mısınız?

2. GökayAydogan

GökayAydogan TÜİSAG Üyesi

Bende merak ediyorum..

3. Hüseyin KORKMAZ

Hüseyin KORKMAZ TÜİSAG Üyesi

Sicil no ve ssk no aynı ise asıl işyeri ile yapılan sözleşmeye 250+70=320 kişilik yeni bir sözleşme ile revize edilmesi yeterli

4. alix

alix TÜİSAG Üyesi

anlatıgınıza göre farklı sicil no olması lazım. numarların kapsamını gözden geçirin

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Burak HEKİM

Burak HEKİM TÜİSAG Üyesi

bakanlık uygulaması şu şekilde ayrı sigorta kodlarına sahip ise iki numaraya göre sözleşmeler düzenlenecek ve siz ikisinde de görev yapacaksanız kısmi sigortalı olarak ikisinde de görüneceksiniz ki ben bu şekilde çalışıyorum.

misg bu yazıya teşekkür etti.
  6. misg

misg TÜİSAG Üyesi

Haklısınız, şube olarak değerlendirelim öyleyse. Buna göre her iki yerler de ayrı ayrı sözleşme yapmak gerekiyor.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. misg

misg TÜİSAG Üyesi

Örnek olması için personel sayılarını ve kaçar günlük sigortalı göründüğünüzü de yazabilir misiniz?

8. Burak HEKİM

Burak HEKİM TÜİSAG Üyesi

ben tam zamanlı olarak çalışıyordum tabi ki gün sayıları fazla oalrak yazıldı çünkü ben firmada tam zamanlı çalışanım mesela istanbul fabrikamız 550 kişi oraya 16 gün verdik çıkan hesaptan çıkan saatimse 79 saat tekirdağ fabrikamız 450 kişi 64 saat hesaplanan onuda 14 gün yazdık ki olması gerekn bu şekildir.

misg bu yazıya teşekkür etti.
  9. Volkan ERDEM

Volkan ERDEM TÜİSAG Üyesi

Peki bunların birinde 30 çalışan, diğerinde kırk çalışan olursa durum nasıl olmalıdır ? SGK numaraları farklı, iki ayrı ilde ama aynı sektörde, ikiside çok tehlikeli sınıfta, 50 kişi altında kaldığı için Uzman ve Hekimle sözleşme yapılmasada olur mu ? Yoksa vergi numarası aynı olduğu için 70 olarak düşünüp Uzman ve Hekimle sözleşme yapılmalı mıdır ?

10. gökhan Timur

gökhan Timur TÜİSAG Üyesi

Sicil Numaraları aynı ise 2 fabrika da kesinlikle kapsam içerisindedir.Bu sebeple Hazırlanacak İSG Dosyası 1 tane olmalı ve 2 lokasyonu da kapsamalıdır.Sözleşme bakanlığa gönderilecek ise ( ki Kanuni zorunluluktur) baz olarak 320 kişiyi alır ve sözleşmede sürenin uzatılmasını ister.Böyle birşey yapmadı ise denetimini eksik yapmış demektir.( Bakanlığa sayı bildirimi 320 kişi olarak yapılmalı) Yeni bir Kurula gerek yok tek kurul yeterlidir,( Bakanlığa sormadım fakat mantık çerçevesinde cevaplıyorum)

11. frdrn

frdrn TÜİSAG Üyesi

Merhabalar,
    konu çok daha önceden açılmış ama bugün bir firma ile görüştük toplam 300 çalışanı ve 100 den fazla sgk sicil numarası var sadece 1 yerin çalışan sayısı 50nin üzerinde OSGB sorumlu müdürüyüm ve sisteme nasıl tanımlama yapmam gerektiğini bi türlü bulamadım yardımcı olursanız sevinirim

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica