Haber Suriyeli Işçi Iskeleden Düştü - Şanlıurfa

Konu, 'İş Kazası Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Serçin YAPRAK

Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi

Suriyeli İşçi İskeleden Düştü

1.jpg

Şanlıurfa’da Suriyeli inşaat işçisi, çalıştığı binanın iskelesinden camın üzerine düştü.

Edinilen bilgiye göre, Şanlıurfa’da yeni yapılan bir binanın dış cephesini boyayan Basım Favvaaz isimli Suriyeli işçi, 15 metre yükseklikteki iskeleden düştü. Paket camların bulunduğu yere düşen işçinin sol bileğinde derin cam kesiği meydana geldi. Suriyeli işçi çevredeki vatandaşlar tarafından Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü.

2.jpg

İlk müdahalesi yapılan Favvaaz, plastik cerrahı bulunmaması nedeniyle Balıklıgöl Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Türkçe bilmemesi nedeniyle iletişim kurmakta zorlanılan Suriyeli işçinin kendi imkanlarıyla Balıklıgöl Devlet Hastanesi’ne gitmesi istendi. Yürüyerek hastaneye gitmeye çalışan Favvaaz, yarı yolda baygınlık geçirince 112 Acil Sağlık ekiplerinden yardım istendi. Olay yerine gelen ambulansla Balıklıgöl Devlet Hastanesi’ne götürülen Suriyeli işçi, gerekli cerrah ve ekipmanların bulunmadığı gerekçesiyle iki hastane arasında mekik dokudu. Son olarak Balıklıgöl Devlet Hastanesi’nde tedavi altında tutulan Suriyelinin ameliyat edilmeyi beklediği öğrenilirken, kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

3.jpg

Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği yetkilileri ise şahsın Balıklıgöl Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındığını kaydetti. Yetkililer, şahsın Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hasta kaydı bulunmadığını ve hastanın yer olmaması nedeniyle başka hastaneye gönderildiğini ifade etti.

Kaynak: IHA

2. Gamze

Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

DUNDEN_BUGUNE_SAFAK_20140903_3.jpg

3. veysel yıldırım

veysel yıldırım TÜİSAG Üyesi

Bu yabancı uyruklu özellikle son dönemlerde ülkemizde milyonları bulan nufuslarıyla suriyeli vatandaşlar inşaat sektörünün yanı sıra bütün sektörlerde önümüze sigortasız olarak çalışan çok ciddi bir vaka gibi gözüküyor bu alanda bakanlığın ve hükümetin bu yönde maalesef bir açıklaması yok herkes olayın bilincinde ama elini bu anlamda taşın altına kimse koymuyor maaliyet ve aç gözlülük hesabı yapan işverenlerimizin vurdumduymazlığı önümüzdeki günlerde bu konunun çok daha vahim vakalar doğuracağı gün gibi ortadayken konaya bu denli sessiz kalan ÇSGB yi anlamakta zorluk çekiyorum yasal düzenlemenin mutlak suretle yapılıp kamuoyunu bilgilendirmelerini ivedilikle bekliyorum

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica