Talaşlı Imalat Atölyelarinde Risk Analizi

melonat

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Talaşlı imalat atölyelerinde tehlikeler, oluşan riskler ve değerlendirilmeler hk.

melonat

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Bu konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum

Uğur Yetiş

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Öncelikle aklıma gelenleri yazmak istiyorum. Makinalar arası mesafeler, soğutma sıvılarının kullanılması ve yere dökülmemesi, işçilerin önlük veya eldivenlerinin aşınmamış olması, elektrik tesisatının ve kablo düzeneği, makinaların titreşimi, makinaların gürültülü çalışması, eğer dışarı çıkan malzeme var ıse makından bunların koruma altına alınamsı, işleme esnasında koruyucuların kullanılması saglam durumda olması aklıma gelenler.

melonat

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Talaşlı imalat atölyelerinde tehlikeler, oluşan riskler ve değerlendirilmeler hk. yardımınızı bekliyorum
teşekkürler

zerrin kocabatmaz

Üye
TÜİSAG Üyesi
Talaş ve toza bağlı olarak olyşan alt solunum yolu enfeksiyonları, astım,akciğer kanseri
Talaş ve tozun deriye yapışması sonucu dermatit
Gözde enfeksiyon
Kolay yanma riski vs

alix

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
Zerrin Hanım alt solunum yolları ile üst solunum yolları arasındaki fark nedir? Üst solunum yolarında risk oluşmaz mı

zerrin kocabatmaz

Üye
TÜİSAG Üyesi
Ouşur tabi alix bey.Sayacak olursak daha başka şeyler de bulabiliriz.Mesela kıymık batmasına bağlı enfeksiyon riski...

alix

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
Tesekkür ederim Zerrin Hanım üst solunum yolu dediğinizde cilt dolayısıyla deri yoluyla nüfuz etme olayı mı yoksa burun kanallarında oluşabilecek saglık riskleri mi?

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.