Talaşlı Imalat Atölyelarinde Risk Analizi

Konu, 'Örnek Risk Analizleri ve Değerlendirmeleri' kısmında melonat tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. melonat

melonat TÜİSAG Üyesi

Talaşlı imalat atölyelerinde tehlikeler, oluşan riskler ve değerlendirilmeler hk.

2. melonat

melonat TÜİSAG Üyesi

Bu konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum

3. Uğur Yetiş

Uğur Yetiş TÜİSAG Üyesi

Öncelikle aklıma gelenleri yazmak istiyorum. Makinalar arası mesafeler, soğutma sıvılarının kullanılması ve yere dökülmemesi, işçilerin önlük veya eldivenlerinin aşınmamış olması, elektrik tesisatının ve kablo düzeneği, makinaların titreşimi, makinaların gürültülü çalışması, eğer dışarı çıkan malzeme var ıse makından bunların koruma altına alınamsı, işleme esnasında koruyucuların kullanılması saglam durumda olması aklıma gelenler.

4. melonat

melonat TÜİSAG Üyesi

Talaşlı imalat atölyelerinde tehlikeler, oluşan riskler ve değerlendirilmeler hk. yardımınızı bekliyorum
    teşekkürler

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. zerrin kocabatmaz

zerrin kocabatmaz TÜİSAG Üyesi

Talaş ve toza bağlı olarak olyşan alt solunum yolu enfeksiyonları, astım,akciğer kanseri
    Talaş ve tozun deriye yapışması sonucu dermatit
    Gözde enfeksiyon
    Kolay yanma riski vs

alix bu yazıya teşekkür etti.
  6. alix

alix TÜİSAG Üyesi

Zerrin Hanım alt solunum yolları ile üst solunum yolları arasındaki fark nedir? Üst solunum yolarında risk oluşmaz mı

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. zerrin kocabatmaz

zerrin kocabatmaz TÜİSAG Üyesi

Ouşur tabi alix bey.Sayacak olursak daha başka şeyler de bulabiliriz.Mesela kıymık batmasına bağlı enfeksiyon riski...

8. alix

alix TÜİSAG Üyesi

Tesekkür ederim Zerrin Hanım üst solunum yolu dediğinizde cilt dolayısıyla deri yoluyla nüfuz etme olayı mı yoksa burun kanallarında oluşabilecek saglık riskleri mi?

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Üyelerimiz bu sayfayı aşağıdaki aramalarla bulmuştur :

1. talaşlı imalat ta tehlikeler

Yandex.Metrica