Zonguldak Tanıtım Filmi Ve Fotoğrafları

Konu, 'Karadeniz Bölgesi Gezi Rehberi' kısmında Gamze tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Gamze

Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

Zonguldak, Batı Karadeniz Bölgesi'nde, Karadeniz'e batı ve kuzeyden kıyısı olan bir ildir. 3.309 km²lik yüzölçümüyle Türkiye topraklarının binde altısını kaplar. Karadeniz kıyılarından başlayan il toprakları, kuzeyden Karadeniz, kuzeydoğudan Bartın, doğudan Karabük, güneyden Bolu, batıda Düzce illeriyle çevrilidir.

Zonguldak yönetsel anlamda Merkez İlçe, Alaplı, Çaycuma, Devrek, Gökçebey ve Karadeniz Ereğli ilçelerinden oluşmuştur.

Armutçuk.jpgAsma.jpgBeycuma_Taraflarından.jpgDağ Köyleri.jpgDeğirmen Ağzı.jpgEreğli Liman.jpgLiman ve Kayıkhaneler2.jpgTersane&Kapuz'a bakış.jpgZonguldak Liman4.jpgZonguldak Liman9.jpgZonguldak&Dere&Köprü.jpgZonguldak'ta gece.jpgEreğli yolu.jpgEreğli yolu2.jpgEreğli.jpgfg13.jpgfg14.jpgfg15.jpgFilyos yakınları.jpgFilyos yakınları2.jpgKilimli Liman.jpgZonguldak Liman'dan.jpgZonguldak2.jpgZonguldak3.jpgZonguldak6.jpgZonguldak8.jpgZonguldak14.jpg

uzmancan bu yazıya teşekkür etti.
  2. uzmancan

uzmancan TÜİSAG Üyesi

Doğduğum,
    İlk orta ve liseyi okuduğum,
    Ocak önlerinde su sattığım,
    Kazandığım paralarla Zevk-Köprüaltı- ve Belediye sinemalarında film izlediğim,
    Hükümet meydanındaki köfte ekmekçiden nevalemizi alıp ,Zonguldakspor'un maçını izlemeye gittiğim,
    Liman içinde Sürmen lokantasının altında ve mendirekten balık tuttuğum,
    Ambulansların hastaneler ile ocaklar arasındaki geliş gidişlerini izlediğim,,
    1 metre karda,Asma'dan Dilaver'deki ilk okula kamyondan bozma EKİ servisi ile gidemeyince , tipi altında yaya olarak giden.
    Kömür madeninin yeryüzüne çıkışına ait tüm sancıları uzun yıllar gören duyan ve yüreğinin ta içinde hisseden ve yaşayan,
    KARAELMAS Diyarı,
    ZONGULDAK .

Gamze bu yazıya teşekkür etti.
  3. uzmancan

uzmancan TÜİSAG Üyesi

( Düzeltme yaptım....:hey:)

Doğduğum,
    İlk orta ve liseyi okuduğum,
    Ocak önlerinde su sattığım,
    Kazandığım paralarla Zevk-Köprüaltı- ve Belediye sinemalarında film izlediğim,
    Hükümet meydanındaki köfte ekmekçiden nevalemizi alıp ,Zonguldakspor'un maçını izlemeye gittiğim,
    Liman içindeki Sürmen lokantasının altında ve mendirekten balık tuttuğum,
    Ambulansların hastaneler ile ocaklar arasındaki geliş gidişlerini hüzünle izlediğim,,
    1 metre karda,Asma'dan Dilaver'deki ilkokula kamyondan bozma EKİ servisi ile gidemeyince , tipi altında yaya olarak gittiğim.
    Kömür madeninin yeryüzüne çıkışına ait tüm sancılarını bana uzun yıllar ;gösteren ,hissettiren ve yüreğinin ta içinde hissettiren,
    .....................................
    KARAELMAS Diyarı,
    ZONGULDAK .

Gamze bu yazıya teşekkür etti.
  4. cvl-tt

cvl-tt TÜİSAG Üyesi

Kimsesiz sahipsiz şehir..

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

uzmancan ve Gamze bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica