Taseron Firma Is Güvenligi

teslaxxx

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Ben bir inssat firmasinin bazi islerini yapan taseron firmasinda is güvenligi uzmanligi yapiyorum. calistigim taseron firmanin 50den fazla çalisani var. Ana firmanin is güvenligine bir osgb bakiyor. simdi merak ettigim konu, bir kaza aninda sorumluluk kime ait acaba?

Seyyun

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (A)
ana firmayla birlikte alt işveren beraber sorumludur..bu arada C sınıfı olarak inşaat firmasında nasıl çalısıyorusunuz?yemek firması vs iseniz ayrı tabii..

teslaxxx

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
ana firmayla birlikte alt işveren beraber sorumludur..bu arada C sınıfı olarak inşaat firmasında nasıl çalısıyorusunuz?yemek firması vs iseniz ayrı tabii..
Hayir bir alçipan firmasi. Ana firmaya bakan osgb c sinifi uzman istemis taserondan. Benimde aklima geldi ama hem gecici bir is hemde tecrubem yok diye fazla kurcalamiyorum.

I

izmir35

Guest
Çok tehlikeli sınıflarda A ya da B sınıfı uzman şuanda bakabilir ama A ya da B sınıfının altında C sınıfı uzman çalışabilir ve iş güvenliği gözetmenliği yapmış olur. İş kazasında ana işveren ile birlikte sadece kendi çalışanlarınızın iş kazası geçirmesinden sorumlususunuz. Diğer firmanın çalışanının geçirdiği kaza sizi ilgilendirmez. Fakat taşeron firma olarak 50 üzerinde işçiniz olduğu için isg kurulu kurmalısınız ve kendi risk analizinizide kendiniz yaparak bir örneğini ana işverene vermekle yükümlüsünüz. Ben taşeron firmalarda ve inşaatta igu yapıyorum. aklınıza takılanlar konusunda bildiğim kadarıyla yardımcı olurum.

iyi çalışmalar.

teslaxxx

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
iyide şu an a ya da b sinifi uzman yok. bu durumda bir kaza aninda benim sorumluluğum nedir

doğa34

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
arkadaşlar kısa süreli çalışmaya gelen taşeronlar için doldurulan çalışma izin formuna ''isg kurallarına uygun çalışacağım,risk yaratacak hareketlerde bulunmayacağım''tarzında bir taahhüt yazısı imzalatmak uygun olurmu sizce?ortamla ilgili değerlendirmeyi ben yapıyorum sadece kişidende böyle bir söz alınabilir mi kişisel hatalara karşı?

kimyaci35

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Çok tehlikeli sınıflarda A ya da B sınıfı uzman şuanda bakabilir ama A ya da B sınıfının altında C sınıfı uzman çalışabilir ve iş güvenliği gözetmenliği yapmış olur. İş kazasında ana işveren ile birlikte sadece kendi çalışanlarınızın iş kazası geçirmesinden sorumlususunuz. Diğer firmanın çalışanının geçirdiği kaza sizi ilgilendirmez. Fakat taşeron firma olarak 50 üzerinde işçiniz olduğu için isg kurulu kurmalısınız ve kendi risk analizinizide kendiniz yaparak bir örneğini ana işverene vermekle yükümlüsünüz. Ben taşeron firmalarda ve inşaatta igu yapıyorum. aklınıza takılanlar konusunda bildiğim kadarıyla yardımcı olurum.

iyi çalışmalar.
Eğer kaza keçiren ana firma personeli sizin çalışmalarınızdan dolayı bir kaza yaşamış ise pek tabiki sizide ilgilendirir ve mesul olursunuz. bunu da unutmayın bence...

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.