Taşeron Iş Güvenliği Eğitimleri

glsn sçkn

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Her firma kendi çalışanından sorumludur, alt işverenin eğitim aldırılmasının kontrolünü asıl işveren yapar, temizlik ve özel güvenlik firmaları için de geçerlidir. Hatta çalışan sayısı 50 yi geçmeyen özel güvenlik ve temizlik firmaları farklı alt taşeronlar ise kurulda temsilci bulundurmak zorundalar (asıl işveren çalışan sayısı 50 den fazla ise)
işe giren herkese imzalattırıyorum. Eğitim sonrası imzalıyorlar.

Hüseyin bey ben bir şey sormak istiyorum. Benim danışmanlığını yaptığım firmada ben her türlü iş güvenliği eğitimini aldırıp gerekli belgelendirmeyi yapmış durumdayım. Ancak taşeron olarak anlaştığımız firmalar bizim verdiğimiz eğitimleri saymayıp kendisi eğitim veriyor ve de ayrıca bunun için kişi başı ücret alıyor. Bunun hukuksal bir açıklaması var mıdır? Sonuçta onun verdiği eğitimde benim verdiğim eğitimle aynı ama yine de ana yüklenici firma eğitimi ben vereceğim diye diretiyor. Ne yapabilirim?

Hüseyin KORKMAZ

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
Merhaba

Yapabileceginiz biseyin olup olmadigini soyleyebilmem ici n ana firmayla aranizdaki sozlesmeyi gormem gerekli. Eger sozlesmede egitimler ana firma tarafindan verilir ve hakedisten kesilir tarzi bir madde varsa yapacak bisey yok.

klbkbr

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
bazı firmalarımda sadece malzeme indirmek ve yüklemek için gelen kişiler var veya daha önceki mesajlardaki gibi elektrik bakımı/tamiri, bir kaç günlük boya işi için gelen belki de hiçbir yere bağlı olmayan insanların girip çıkmalarından haberim bile olmuyor (osgb bünyesinde çalıştığımdan tek bir firmam yok) o kişilere eğitim verme imkanım yok zaten ayda belli dakikalarda bir firmada bulunuyorum ama o taşeronların başına bir şey gelse iş kazası bu konuda kendimi nasıl koruyabilirim?

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.