Taşeronların Tehlike Sınıfına Göre Isg Eğitimleri Hakkında ???

nc84

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar, taşeronların yaptıkları iş tehlikeli ya da az tehlikeli iken, ana işverenin iş yeri çok tehlikeli ise 16 saat eğitim almalı mıdır? yoksa alt işverenin tehlike sınıfına göre mi eğitimleri düzenlemeliyiz.. Bununla ilgili yasal bir dayanak var mıdır?

ahmet buğra

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
isg katipte alt işverenin sicil numarasına göre tehlike sınıfı belirlendiğinden alt işverenin işine göre değerlendirilir diye düşünüyorum

Beysoy ALPER

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Bakanlıktan aldığım bilgi şu şekilde herkes kendi sınıfına göre işlem yapıyor. Alt taşeronun eğitimi kendi sınıfını bağlar. Ama kurumsal firmalarda Alt İşveren Prosedürleri biraz ağır olabiliyor. Yüklenici olarak iş yapıyorsunuz. Tehlikeli sınıftasınız, İdare sizden İSG evraklarını isterken Periyodik Sağlık Muayenelerini yılda 1 kez tekrarlamanızı , eğitimleri keza yılda 16 saat vermenizi ve hatta DSP çalıştırmanızı bile isteyebiliyor :)))))

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.