Bilgilendirme Tavsiye Edilecek Kitaplar

Konu, 'Önerilen Ve Son Çıkan Kitaplar' kısmında ISG-isg tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. ISG-isg

ISG-isg ISGfrm Çalışma Birimi

merhaba bu bölümde kimse paylaşım yapmamış konuyu da ben başlatmak istedim. bu bölümde tavsiye edebileciğimiz kitapları ve bize hangi yönümüzü geliştirebileceğimizi anlatabiliriz diye düşünüyorum ilk kitap benden olsun...

Ahmet Şerif İZGÖREN -AVUCUNUZDAKİ KELEBEK Kitap mücadele ruhu üzerinedir....

erkanersoy, İbrahim, MUSTAFA TAHA ve 2 kişi daha buna teşekkür etti.
  2. Nurdan DAHİ

Nurdan DAHİ Banned

Dan Brown - MELEKLER VE ŞEYTANLAR
    Dedektiflik yönünüzü geliştirebilir :kararsız:

MUSTAFA TAHA, nilgan, izmir ve 3 kişi daha buna teşekkür etti.
  3. Mustafa ESEN

Mustafa ESEN TÜİSAG Üyesi

:hayal kırıklığı:

4. Tolga_34

Tolga_34 TÜİSAG Üyesi

Daniel Goleman - DUYGUSAL ZEKA

Dr. Daniel Goleman, psikoloji alanında çığır açan bu kitabında, "EQ"nun "IQ"dan daha önemli olduğunu kanıtlıyor. "Duygusal zeka"yı, özbilinç, azim, dürtülerini frenleme, başkalarının duygularını paylaşabilme gibi özellikleri içeren bir zeka olarak tanımlıyor.

Araştırma bulgularına göre, duygusal zeka yoksunluğu, kişinin aile yaşamından mesleki başarısına, toplumsal ilişkilerinden sağlık durumuna kadar birçok alanda çok kötü sonuçlar doğurabiliyor. Ancak, Dr. Goleman'a göre, duygusal zeka doğuştan gelen bir özellik değil. İnsan beyninin yapısı dolayısıyla, çocuklukta alınan duygusal dersler, yaşam boyunca davranış tarzını belirliyor.

Başta eğitimciler ve ana-babalar olmak üzere, herkesin ufkunu açan bu kitabın çok önemli bir toplumsal mesajı da var: Demokrasinin topluma ne ölçüde mal olduğu, bireylerin duygusal zeka düzeyiyle doğrudan bağlantılı.
    (Arka Kapak)

Doğan Cüceloğlu - İÇİMİZDEKİ BİZ

Yazara göre şirketin daha kârlı olması temel neden olursa, kişinin değeri “kârlılık düzeninin verimli bir makinesi” olarak algılanır ve bu anlayışa karşı şu soruyu sormak gerekir: “İnsanın kendisi insan olarak değerli değilse, onun düşüncelerinin değerli olduğuna onu nasıl ikna edebiliriz?”

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Nurdan DAHİ

Nurdan DAHİ Banned

DUYGUSAL ZEKA'yı ben okudum, pardon.. okuyamadım :)
    Çok bilimsel geldi ve sıktı......

6. Tolga_34

Tolga_34 TÜİSAG Üyesi

Birinci Bölüm için size katılıyorum. Ancak diğer bölümler, özellikle insan psikolojisini anlama ve yaklaşımlar yönünden çok iyidir.

Özellikle sahada çalışan safetyciler, çeşitli sosyal ve kültürel katmanlardan gelen kıymetli çalışanlara İSG kültürü ve diğer konuları anlatmaya, onları riayet ettirmeye vb. gibi konularda yoğun çaba sarf ediyorlar (-uz) :)

Yani şahsi düşüncem, yüzeysel bile okunsa karşıdaki insana yaklaşım metotları ve karşıdaki insanı anlayabilme (empati) konularında yardımcı bilgiler verebileceğidir :) Sonuç olarak öyle anlı şanlı sözlerden pek anlamam ama, sevdiğim bir söz var "Anlatmak istediğin/Anlattığın, karşındakinin anlayabildiği kadardır" En azından her şeyi kitaplara uygun yaparken, beşeri ilişkilerimizi geliştirmek ve karşımızdakileri biraz anlamakta fayda var diye düşünüyorum.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Nurdan DAHİ bu yazıya teşekkür etti.
  7. zseyhan

zseyhan TÜİSAG Üyesi

ben de bir film tavsiye edeyim. "3 idiots" mühendislik üzerine güzel ve eğlenceli bir film.

civil1, fmertuzun, dilan ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  8. dilan

dilan TÜİSAG Üyesi

9. ISG-isg

ahmet şerif izgörenin tüm kitapları harikadır

MUSTAFA TAHA bu yazıya teşekkür etti.
  10. ISG-isg

şu hortumlu dünyada fil yalnız bir hayvandır

civil1 ve MUSTAFA TAHA bu yazıya teşekkür etti.
  11. izmir

izmir Guest

HER ŞEY SENİNLE BAŞLAR.
    Mümin Sekman
    "Hayatta ya tozu dumana katarsın, ya da tozu dumanı yutarsın. Seçim senin!"
    "Çaresizseniz, çare sizsiniz!"

Her Şey Seninle Başlar, bir sosyal başarı kitabıdır. Kitabın içinde yerel ve evrensel örneklerle, başarısızlığın nasıl öğrenildiği ve başarılı olmanın nasıl öğrenilebileceği anlatılıyor.

Kitabın temelindeki soru şu: Neden başarısızız, nasıl daha başarılı olabiliriz?

KİTABIN ARKA KAPAK YAZISI

Çaresizlik öğrenilmiştir.
    Başarılı olmak da öğrenilebilir.
    Sende sandığından fazlası var!
    Gelebileceğin en iyi yerde değilsin.
    Yeni bir hayat için gereken, yeni bir akıldır.
    Doğru şeyi yapmak için yanlış zaman yoktur.
    Rüzgarı suçlamayı bırak, yelkenleri kullanmayı öğren!
    Seyirci koltuğundan sıkıldıysan, sahneye çık.
    Zirvede her zaman bir kişiye daha yer var.
    Her şey seninle başlar!
    Başkaları yapabildiyse, sen de yaparsın.
    Hayatta ya tozu dumana katarsın,
    Ya da tozu dumanı yutarsın.
    Seçim senin!

tkaracayli bu yazıya teşekkür etti.
  12. izmir

izmir Guest

Okumayanlar varsa tüm kitaplarını tavsiye ederim........;)

• Dijital Kale (1998)
    • İhanet Noktası (2001)
    • Da Vinci Şifresi (2003)
    • Melekler ve Şeytanlar (2004)
    • Kayıp Sembol (2009)

ayse karayurt ve Nurdan DAHİ bu yazıya teşekkür etti.
  13. ISG-isg

melekler ve şeytanlar hem kitabı hem filmi çok harikaydı

14. izmir

izmir Guest

Kitabı okumak bence filmden daha zevkli idi.
    Mesela ben Da Vinci şifresini ilk kez sinemada izledikten sonra okuduğumda, aslında filmin hikayeyi kitap kadar başdöndürücü anlatmadığını farketmiştim. Ondan sonra zaten bir çırpıda tüm seriyi tamamladım :)

15. ISG-isg

kesinlikle kitap okumak film izlemekten daha zevkli ve daha heyecanlı, kendi hayal dünyasındasınız ve istediğiniz gibi herşeyi yönlendirebiliyorsunuz, bununla alakalı en iyi örnek kesinlikle monte kristo olmalıdır. kitap yerine filmi tercih etmek bazı duyguları yaşamaya izin vermeyebilir.

MUSTAFA TAHA ve izmir bu yazıya teşekkür etti.
  16. deniz ankut

deniz ankut TÜİSAG Üyesi

KUSURSUZ CİNAYET YOKTUR- SEVİL ATASOY
    Kriminal konulara ilgi duyanlar için...

17. nilgan

nilgan TÜİSAG Üyesi

ben dan brown 'un Kayıp Sembol , Da vinci şifresi ' ni okudum. Gerçekten çok güzel ve sürükleyici kitaplar. Şu anda devam etmekte olduğum ise İhanet noktası o da diğerleri kadar sürükleyici bir kitap . Özellikle Dan Brown 'ın tüm kitaplarını okumayı düşünüyorum ve herkese tavsiye ediyorum.

deniz ankut bu yazıya teşekkür etti.
  18. A. Aytuğ KADIOĞLU

A. Aytuğ KADIOĞLU TÜİSAG Üyesi

Kişisel gelişim kitaplarından, Ahmet Şerif İzgören - Dikkat Vücudunuz Konuşuyor, mutlaka okuyun. Özellikle ig uzmanlarının bol bol empati yapması gerektiğini düşünüyorum. Bu kitapla konuşan vücutları dinleyebileceksiniz ;) Ayrıca şuna inanıyorum ki yabancı yazarların kişisel gelişimle ilgili romanları bize pek hitap etmiyor. Kültür farklılığı her konuda olduğu gibi kişisel ya da toplumsal gelişimde de çok önemli bir nokta.

Polisiye sevenler için Ahmet Ümit - Beyoğlu Rapsodisi. Ve tabi ki diğer kitapları :)

Olasılıksız ve Empati (Adam Fawer) kitaplarını söylemiyorum bile. Bu ikisini okumadıysanız kitap okuyorum demeyin :)

tkaracayli bu yazıya teşekkür etti.
  19. Bayram ÇELİK

Bayram ÇELİK TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar Genç Beyin isimli kişisel gelişim dergisini takip ediyorum.

Sizlere de tavsiye ederim...

20. ISG-isg

kitap okuyan kitlemiz bu kadar az olamaz

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Üyelerimiz bu sayfayı aşağıdaki aramalarla bulmuştur :

1. sosyal hizmet kitap önerileri

,
  2. sosyal hizmet okuyanların okuması gereken kitaplar

Yandex.Metrica