Tecrübeli Arkadaşlara Bir Sorum Var

Konu, 'Güncel Duyurular, Tartışmalar, Forum Hakkında' kısmında ufukc53 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. ufukc53

ufukc53 TÜİSAG Üyesi

c sınıfı isg uzmanıyım ve şu anda çok tehlikeli sınıfta çalışmaktayım ama çok tehlikeli sınıfta ehliyetim geçersiz olduğu için resmiyette firmada uzman yok olarak gözüküyor

sorum şu ; firman bir osgbden a sınıfı uzman almak istiyor osgbde firmada çalışan toplam kişi sayısı üzerinden A sınıfı uzmanı kiralamak istiyor. benim düşüncem a sınıfı uzmanı kısmi zamanlı olarak kiralamak ve geri kalan saatlerini benim saatlerimden tamamlamak .OSGB böyle bişey imkansıız diyor benimde o OSGB çalışanı olmam gerekiyormuş

2. Engin Halıcıoğlu

Engin Halıcıoğlu TÜİSAG Üyesi

Sen C sınıfı olduğun için OSGB'de olsan bile seni o işyerine dışa görevlendirme yapamaz.Mutlak suretle bir A sınıfıyla anlaşma yapması şart.Sen o işyerinin uzmanı değilsin şu anda.

3. Mesut DİNÇ

Mesut DİNÇ TÜİSAG Üyesi

işveren osgbden A sınıfı hizmeti alır sende kendi firman tarafından tam zamanlı c sınıfı iş güvenliği uzmanı olarak çalışırsın. burada senin Katipte firman seni içe görevlendirme ile atamanı yapar sende onay verirsin.

4. Engin Halıcıoğlu

Çok tehlikeli sınıfa C sınıfı uzman içe görevlendirme yapılamıyor bildiğim kadarıyla.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Mesut DİNÇ

Mesut DİNÇ TÜİSAG Üyesi

B yada A sınıfın altında görevledirme yapılıyor. ben şuan öyle çalışıyorum
    Yani OSGB den a sınıfı hizmeti alıyolar bende c olarak içe görevlendirilerek çalışıyorum.

6. YALIKAVAK OSGB

YALIKAVAK OSGB TÜİSAG Üyesi

Ufuk bey,
    A sınıfı uzman hizmet vermesi geren süre kadar e-devlet üzerinden atanıp, atama onaylandıktan sonra firma sizi tam süreli uzman olarak ayrıca atayabilir. OSGB bünyesinde çalışmanıza gerek yok.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Engin Halıcıoğlu

Mesut bey risk analizini nasıl yapıyorsunuz.Siz yapıp A sınıfı uzmana mı imzalatıyorsunuz yoksa herkes mi imzalıyor?

8. Mesut DİNÇ

Mesut DİNÇ TÜİSAG Üyesi

Aynen dediğiniz gibi çalışıyorum.

9. ufukc53

ufukc53 TÜİSAG Üyesi

cevaplarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica