Tehlike Sınıfı

nebizengin

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Merhaba arkadaşlar. Fotovoltaik hücre üretimi yapan bir fabrikanın tehlike sınıfı ne olur ? Tebliğde baktım fakat bulamadım.

MEHMET BAĞCI

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Merhaba arkadaşlar. Fotovoltaik hücre üretimi yapan bir fabrikanın tehlike sınıfı ne olur ? Tebliğde baktım fakat bulamadım.
ARKADAŞIM ÖNCELİKLE FOTOVOLTAİL HÜCRE NE DEMEK ONA BAKALIM?
CEVAP:Fotovoltaik, güneş pilleri ya da dizinleri sayesinde ışık kaynağından, çoğu zaman güneşten, elektrik elde etme yöntemidir. Fotovoltaik aynı zamanda bu konuda yapılan çalışmalara verilen genel bir addır.
YANİ SİZ BİR ÇEŞİT PİL YADA AKÜ ÜRETİYOSUNUZ DOĞRU MU?DOĞRU İSE CEVAP
27.2 Akümülatör ve pil imalatı
27.20 Akümülatör ve pil imalatı
27.20.01 Elektrik akümülatör parçalarının imalatı (akümülatör plakaları, separatörler, kurşun ızgaralar, akümülatör kutu ve kapakları) Çok Tehlikeli
27.20.02 Şarj edilemeyen (birincil) pil ve bataryalar ile bunların aksam ve parçalarının imalatı (manganez dioksitli, cıva oksitli, gümüş oksitli, lityum oksitli, çinko-hava reaksiyonlu pil ve bataryalar) Çok Tehlikeli
27.20.03 Akümülatör imalatı (kurşun asitli, nikel kadmiyum, nikel metal hidrit, lityum-iyon, lityum polimer, nikel demir ve diğer elektrik akümülatörleri) Çok Tehlikeli

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.