TÜİSAG - Türkiye İş Sağlığı ve Güvenliği Profesyonelleri Topluluğu

Tehlike Ve Risk Değerlendirme Formu Örneği

Konu, 'Örnek Risk Analizleri ve Değerlendirmeleri' kısmında Xzenon tarafından paylaşıldı.

1. Xzenon

Xzenon ISGfrm Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)

TEHLİKE VE RİSK DEĞERLENDİRME FORMU örneğini ekten indirebilirsiniz.

Ekli Dosyalar:

izmitli, HaldunSEBER, metin şahin ve 45 kişi daha buna teşekkür etti.
  2. BİLGİN OSGB

BİLGİN OSGB TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzman Adayı (C)

İşe yarar dökümanların bu şekilde paylaşılması çok güzel sizlerden ricam döküman kısmı açılıp tüm dökümanların toplanıp indeks halinde sunulması olacaktır. gerekli yardımı şahsım olarak yapabilirim. bahsettiğim şekilde olursa hem ulaşılması kolay hemde aynı paylaşımların yapılması engellenmiş olacaktır.

mukadderr, ömerşahin, yucelgokcen ve 3 kişi daha buna teşekkür etti.
  3. ilknur_gucluturk

ilknur_gucluturk TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    Geçen gün bu formatın uygulanabilirliği hakkında bir arkadaş ile yazışıyorduk. Harmanlanmış bir metod oluyor galiba bu ? Olasılık*frekans*şiddet kullanıyordum ben sadece. Elinize sağlık.

4. Musa Kıransoy

Musa Kıransoy TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    Paylaşımınız begendim sadece benim kullandığımdan farkı verim kısmıdır. Bu verim kısmı risk analizinde olması pek mantıklı gibi gelmedi. Eğer ki maliyet analizine girmiş olsaydık kabul edilebilirliğini konuşurduk. Yineden paylaşım için teşekkürler

5. palemo

palemo TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    sıklık ve olasılık kavramları ilk anda belirgin bir çağrışım yapmadı fakat ikinci kez baktığımda olasılığın kaza olasılığı, sıklık tabirinin ise yapılan faaliyetin tekrarlanması olduğunu anladım. bu yüzden bu açıklamayı yazma ihtiyacı hissettim.
    yine de 5*5 matrisle beraber kullanmakta fayda var. çarpan sayısı fazla olunca çarpım skalası da geniş oluyor ve ilk aşamada gözden kaçabilecek durumlar sözkonusu olabilir.
    Verim kısmının maliyet analizi ile ilişkisi yok. bence ISG uzmanı ve Risk değerlendirmenin başarısı açısından güzel bir öz eleştiri olmuş.

6. Musa Kıransoy

Musa Kıransoy TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    Verim yerine = Gerçekleştirilme % uygun olmaz mı, Belki kastedilen o dur ama kelime farklı anlaşılmaması açısından kullanılmamalı

7. w w w . s a g l i g i m i c i n . com
    Sağlıklı Yaşam Rehberiniz - Şifalı Bitkiler, Diyet Listeleri, Gebelik, Tüp Bebek ve daha fazlası...

8. rcarpici

rcarpici TÜİSAG Üyesi

Güzel bir çalışma elinize sağlık. Bende bu Formu matris olarak kullanıyorum. Biz verim yerine alınan önlemler sonucu % iyileştirme olarak değerlendirmiştik.

9. nitem44

nitem44 TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Evli
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (A)
    Paylaştığınız risk değerlendirme doküman çok güzel olmuş.Elinize sağlık.
    Ancak ikinci sayfa ile bağlantısını çözemedim.Yani boş format yazan sayfa ile Risk analiz metodunu bağlantısını çözemedim.Açıklama gönderme şansınız var mı? Teşekkür ederim.

10. alix

alix TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (A)
    evet ilknur hanım içeriğinin neler olacagı konusunda mevcut risk degerlendirme yönetmeliğinde atıfta bulunmaktadır.

11. rcarpici

rcarpici TÜİSAG Üyesi

(izninizle ben yardımcı olmaya çalışayım. boş format yazan sayfada tehlikeleri yazdığımız zaman ve derecelendirme tablosuna gerekli değerleri girdiğiniz zaman formülasyon sonucu cıkan rakamların, risk analizi Metodunu yazan kısımdaki rakamlara ve ifadelere denk gelen puan değerinin açıklamasını otomotik olarak boş format ta alınacak yöntem olarak açıklama kısmına yansıtmakta. Yani iki sayfa arasında köprü kurularak formülasyon yapılmış.)

Sitemap    HTML Sitemap

Yandex.Metrica