Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı

Konu, 'Konu Dışı' kısmında ibrahim aktaş tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. ibrahim aktaş

ibrahim aktaş TÜİSAG Üyesi

TMGD hakkında bilgisi olan ve yapılması gereken bir iş kolu mudur? vb.
    konu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan fikir almam gerekiyor.
    bir haftalık bir eğitim için 2750 tl ödemeyelim gider ayak

2. AHMETKILIÇ

AHMETKILIÇ TÜİSAG Üyesi

Bu işi (eğitimi) yapan firmaların anlattıklarına bakılırsa ileride çok revaçta olacak bir meslek.
    Ben de gitmeye niyetlenmiştim hem de ilk eğitimlerine (eğitici olunabilecek durumdakilere) bir süre araştırma yaptım, görüştüm.
    Ama şöyle bir durum var; bu iş için ne kadar sayıda işyeri var bunlardan hangileri alıyor buna ulaşamadım. İşi ciddiye alan firmaların zaten bu belgeleri hazırlayıcısı var ve gereklilikleri kademeli olarak 2018 de başlayacağı için ilk etapta almamaya karar verdim.
    6331 in kazalar nedeniyle gündemde ve zorunlu olmasına rağmen işyerlerinden 400.000 tanesinin gerekliliklerini yerine getirmemesi açıkçası aynı durumun olacağını düşündürüyor.
    Bekleyip bakacağım duruma göre ama senin vaktin, naktin için sorun olmazsa bir bileziktir nihayetinde ilk işinde de maliyetini çıkartabilirsin.

3. ibrahim aktaş

ibrahim aktaş TÜİSAG Üyesi

05 ocak 2015 te girmeyi düşündüğüm danışmanlık sınavı aynı zamanda eğitici belgesi de veriyor fakat İngilizce (yabancı dil) puanı istiyor. bende de bu dil puanı yok sizinde dediğiniz gibi kim alır nasıl alır araştırmalar yapmama rağmen bunlarla ilgili bir bilgi toplayamadım. aynı zamanda lisans mezunu olan ve 3000 tl olan bu sınava girebiliyor. buda iş imkanlarını azaltıyor. gerçi şuan talep yok gibi gözüküyor ama zamanla artış gösterecektir.
    neyse biraz daha araştırma yapayım bakalım neler bulacağım.

4. Egemen_01

Egemen_01 TÜİSAG Üyesi

Sınava girenlerin sınav sonuçlarını da bir araştır istersen. :)

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Nehir Doğan

Nehir Doğan TÜİSAG Üyesi

ben uzun araştırmalar sonrasına kayıt yaptırdım 14 Şubattaki sınava katılacağım .. ilk sınavda %3 başarı çıkmış ikincisinde %50ye yakın şuan piyasada yaklaşık 500 tane danışman var.. bir işi ilk yapanlar kazanır derler ya aynen öyle.. şimdiden görüşmelere başladım ben firmalarla.. işi ciddiye almayanlar olacağı gibi devletle karşı karşıya kalmak istemeyenlerde var.. perakende satış ve nakliye şirketleri için zorunluluk 2018 ancak diğer tüm firmalarda 2015 haziranda zorunluluk başlıyor.. ücretler çok yüksek evet ama ucuz fiyat veren eğitim kurumları da var. ücretten çok eğitici çok önemli.. çok karışık bir kitap ve zor bi sınav var ortada bir haftalık eğitimden sonra 80 üzeri alan hocaların anlatabileceği konular değil.. ben ilk baştan beri araştırıp 3. sınava ancak yazıldım.. hocamın ismi BAHAR ERGÜN Ankara da uzmanlarda eğitim veriyor ve hocaya ulaşması kolay olduğundan tüm soruları evdeyken bile yanıtlıyor eminim kursiyerleri çok başarılı olacak.. kurumda bana bilgilendirmede ve ödemelerde çok yardımcı oldu.. mesele şimdi danışmanlığı alıp uzmanlaşmakta yakın zamanda belli bölümlerin alabileceği bir iş olacak hazirana kadar en az 10.000 danışman istiyor bakanlık ancak imkansız.. temmuzda firmalara cezalar yazılmaya başlayınca piyasadaki danışmanlar önem kazanacak.. denemekten zarar gelmez diye düşündüm şuana kadarda olumsuz bir durumla karşılaşmadım...

umarım yardımcı olabilmişimdir.. araştırmaları sıkı tutun eğitim kurumlarına sorularınızı yöneltin iş alanlarını söylemelerini isteyin hatta gidip görüşün işleri bu sonuç olarak bilgilendirme yapmak zorundalar .. bende sorularınızı bildiğim kadarıyla yanıtlarım seve seve

alix bu yazıya teşekkür etti.
  6. slowdown

slowdown TÜİSAG Üyesi

yaa arkadaşlar bırakın bu işleri. ben tmgd sertifikasını aldım piyasada iş yok.ekim sınavına girdim 90 aldım sınavdan.benim zamanımda 11000 kişi girdi sınava 4000 kadarı kazandı.şubattaki sınava 25000i geçer diye tahmin ediliyor.çok iyi rant oluştu ama tamamen fiyasko çıktı bu tmgd işi.ben de sizin gibi atladım ulan zengin olucaz köşeyi dönecez dedim ama alakası yok. işte türk milleti bu yüzden gelişemiyor zaten. adam memur olmuş aylık 3000 tl maaş alıyor kalkmış tmgd sınavına hazırlanıyor.allah doyursun gözünüzü.piyasada akbaba dolu. sanmayın ki sınavı kazanıp belgeyi alacağınız da işler kapınıza sıralanacak... alakası yokmuş bunu bizzat gördüm ve yaşadım. burda tmgd işini överek anlatanların yüzde 90ı kurs sahibi falandır diye düşünüyorum. çünkü kurs sahibinin kaybedeceği hiç bişey yok.çok iyi reklam yapıldı piyasada patlama oldu ama kesinlikle kesinlikle piyasada iş yok.inanmayın yalan dolanlara

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Korhan Solmaz bu yazıya teşekkür etti.
  7. AHMETKILIÇ

AHMETKILIÇ TÜİSAG Üyesi

ilanlarda görmüşsünüzdür aylık 20 bin liraya kadar gelir imkanı!!
    satış, pazarlama, muhasebe elemanlarına sorun hangi akrabanıza verdiniz veriyorsunuz diye, hiç.

ben böyle bir gelir imkanını şirket olarak görsem herhalde 7 sülaleme haber veririm, ilk önce onlara aldırırım bu sertifikayı.

8. AHMETKILIÇ

AHMETKILIÇ TÜİSAG Üyesi

birinci sorum temmuzda ceza yazıldı mı? ikincisi firma sahibi misiniz?

9. İşGüvUzman

İşGüvUzman TÜİSAG Üyesi

Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı ve İş Güvenliği Uzmanlığı otobanda aynı yolu kullanan 2 araçtır aslında ilke hedef aynı, yöntemler farklı. İkisinde de hedef güvenli çalışma şeklini hayata geçirmektir. Biri çalışma hayatında düzgünlüğü ve güvenliği ilke edinmiş iken, TMGD güvenli sevkiyatı hedef almıştır. Devlet yeni istihdam açma peşinde değildir. Gerek İSG uzmanlığını Gerekse TMGD işini kazanç kapısı olarak ilk sırada kabul etmemek gerekir. Devlet attığı imzaların karşılığı olarak bu işi piyasaya duyuruyor. Serbest piyasa koşulları gereği dershane açanda var bu işi yapan da kimi 300 TL karşılığında yapar kimi 15.000 TL kime ne . Kim ne karışır. Devlet yapılıp yapılmadığına bakar sadece.

10. Kaan SAKA

Kaan SAKA TÜİSAG Yönetici Admin

Arkadaşlar,
    Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı için açmış olduğumuz ayrı bir forumumuz mevcut. Bu konuları geniş geniş www.tuisagtmgd.com forumumuz da tartışabilirsiniz.
    İyi çalışmalar.

İşGüvUzman bu yazıya teşekkür etti.
  11. İşGüvUzman

İşGüvUzman TÜİSAG Üyesi

Bu foruma da aktif kullanıcı olarak üyeyim, Burada konu başlığını görünce açıklama yapmak istedim.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Üyelerimiz bu sayfayı aşağıdaki aramalarla bulmuştur :

1. tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı forum

,
  2. tehlikeli madde güvenlik danışmanı maaşı

,
  3. tehlikeli madde güvenlik danışmanı kaç lira

,
  4. tehlikeli madde güvenlik danışmanı ücret forum
Yandex.Metrica