Teknik Eğitim Fakültesi Ve Isg

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında Davut tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Davut

Davut TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar,

Teknik eğitim fakültesi mezunuyum. 21 Ekim 2012 sınavını kazandım. İş ilanlarına baktığımda, çoğunda, tercihen mühendis ibaresi var. Bu mühendis şartına takılmadan ilanlara başvuru yapmalı mıyım? İşverenler neden bu ayrıma gidiyorlar? Önemli olan bakanlığın yetkilendirmesi değil mi? Bu durum biraz canımı sıkmıyor değil! Sizlerin bu konuda fikirleri nedir acaba?

2. sansar1985

sansar1985 TÜİSAG Üyesi

Tahminimce ilgili uzmanın ilgili mühendislik dalıyla birlikte isg belgesinide işletmek istemesi. İşveren tek elemanla iki işini birden gördürmek istiyor.Bazı işverenlerde tam süreli istihdam edilmesi gerektiğini düşünüyor.Yani bakanlık açısından yarı zamanlı çalışan isg uzmanı işini tam yapmamış gibi bi algı oldugu için tam zamanlı işime yarayacak bi mühendisi çalıştırarak uzman sorununuda ortadan kaldırmak istiyor öyle düşünüyorlar.Şu bilincin oturması önemli isg uzmanı tam zamanlı çalışmak zorunda değil.Zorunda oldugu yerler var tabiki demek istediğimi anladınız siz

berceste2534 bu yazıya teşekkür etti.
  3. serkan şahiner

serkan şahiner TÜİSAG Üyesi

Şuan çalıştığım işte pozisyon olarak iş güvenliği mühendisi ibaresi yazıyordu, bende teknik eğitim fak. mezunuyum hatta mülakattaki ilk sözüm ben mühendis değilim onu belirteyim demiştim onlarda önemli değil biz sana bu ünvanı veriyoruz gibi garip bir cümle kurmuşlardı. Özellikle inşaatlara yapacağın başvurularda bunla çok karşılaşabilirsin, gördüklerimden sonra şunu anladım ik ekibi dahil kesinlikle iş güvenliği uzmanı/mühendisi nedir ne iş yapar anlamıyorlar bilmiyorlar. Mühendis ibaresine takılma bence aklına yatıyorsa başvurmalısın.

berceste2534 bu yazıya teşekkür etti.
  4. gülenyüzlü

gülenyüzlü TÜİSAG Üyesi

bende muhendis arayan bir kurumda teknik eğitim fakültesi mezunu bakım onarım sorumlusuyum .serkan şahiner in yazısına katılıyorum. ik(insan kaynakları departmanı)çalışanları genellikle iş ilanı verirken benzer pozisyonda eleman arayan diğer firmaların iş ilanlarını kopyalayıp yapıştırma mantığıyla kriter belirliyorlar.
    şartların bir çoğunu sağladığını düşünüyorsan ve eğitim alanınla ilgili bir sektörse kesinlikle başvur .

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Yusuf SAYAR ve Davut bu yazıya teşekkür etti.
  5. qirixman

qirixman TÜİSAG Üyesi

ARKADASLAR BIZ TEF MEZUNLARI HEM MEBDE HEMDE OZELDE CALISABILIR MIYIZ

6. Ersgur

Ersgur TÜİSAG Üyesi

hayır çalışamıyoruz diye biliyorum?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

qirixman bu yazıya teşekkür etti.
  7. trapezuslu

trapezuslu TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

Sorduğunuz soru "TEF mezunları iş güvenliği uzmanı olarak hem kamuda hemde özelde çalışabilir mi?" ise hayır çalışamaz. Kamuda çalışabilmeniz için kamuda memur veya işçi olmanız gerekir.

qirixman bu yazıya teşekkür etti.
  8. isguzm

isguzm TÜİSAG Üyesi

Devlet memuru isen çalıaşamazsın.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica