Teknik Öğretmen Ve Isg?

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında yildirimbey tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. yildirimbey

yildirimbey TÜİSAG Üyesi

Merhaba Arkadaşlar,

Öncelikle sorumu cevaplayan herkese teşekkürü borc bilirim. Yapı Öğretmenliği mezunuyum. İsg kursuna devam ediyorum. Uzman olduktan sonra, iş arama kısmında örnek veriyorum A firması isg uzmanı alıcak, Mühendis yada Teknik ögretmen arasında fark varmı işe alınırken? Yoksa aynımı? sonuc olarak mühendis degil ögretmen degil, İsg Uzmanı mı almış oluyor? Teknik öğretmenlerin işe girme sansı yüksek mi? :düşünceli:

2. suleymangurgen

suleymangurgen TÜİSAG Üyesi

hocam hemen hemen işveren ikisinede aynı parayı vericektir sen işveren olsan hangisini seçersin emin ol işveren de senin gibi düşünecektir...

yildirimbey bu yazıya teşekkür etti.
  3. yildirimbey

yildirimbey TÜİSAG Üyesi

Hocam, Mühendisimi tercih eder diyosun? Başka fikri olan varmı arkadaşlar? Teşekkürederim

4. Onur ATALAY

Onur ATALAY TÜİSAG Üyesi

sektöre göre değişir bence madende ben maden mühendisi tercih ederim gıda işlerinde gıda mühendisi mesela.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. alpbey

alpbey TÜİSAG Üyesi

Önemli olam ünvan değil tecrübe ve bilgini ortaya koyabilmendir..

bende tek. Öğretmenim ve isg uzmanıyım. 5 yıllık tecrübem bun öğretti..

Sen işini iyi öğrenmeye bak kardeşim..

GT-N7000 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Yusuf SAYAR, yildirimbey, fatihzkn ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  6. degiray

degiray TÜİSAG Üyesi

Fikir vermesi açısından , benim gördüğüm şu %50 si illaki Mühendis olsun diyor. %30 u Mühendis veya Teknik öğretmen olsun diyor. % 20 si farketmez uzman olsun diyor. Bunlar net veriler değil tabii , ayrıca en önemlisi sektör bence bu ayrımı yapan sektör sınırlaması , örneğin talaşlı imalat yapan biri illa mühendis olsun veya makina kaynaklı teknik öğrtmen olsun diyor. Hatta Makina mühendisi olsun diyor.
    Daha açık olması için ; aynı nitelikte Mühendis ve Teknik öğretmen arasından mühendis olanı seçiyor.Genelde böyle , ama bu durumu değiştirmek. Her zaman şahısların elinde diye düşünüyorum.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. karahell

karahell TÜİSAG Üyesi

Ay
    Aynen Katılıyorum (Tecrübe çok önemli)

8. yildirimbey

yildirimbey TÜİSAG Üyesi

Teşekkürederim Eisperle,Alpbey, Degiray ve karahell. Sorum tam olarak şuydu, Örnek bir inşaat sektöründe, İnşaat Mühendisi ile Yapı Öğretmeni arasındaki işveren secimi nasıl olurdu. Ama anladıgım kadarıyla tecrübe onplana cıkıyor. Çok sagolun arkadaşlar. Teşekkürederim tekrardan.

Yusuf SAYAR bu yazıya teşekkür etti.
  9. qirixman

qirixman TÜİSAG Üyesi

ARKADASLAR BIZ TEF MEZUNLARI HEM MEBDE HEMDE OZELDE CALISABILIR MIYIZ

10. qirixman

qirixman TÜİSAG Üyesi

ALPER BEY MEBDE CALISAN PERSONELLER AYRICA OZELDE ISG UZMANI OLARAK CALISABILIRLER MI

11. huseyinokelek

huseyinokelek TÜİSAG Üyesi

ne amaçla hangi meslek dalında çalışacağına göre değişir. hem uzmanlık hemde mühendislik olarak çalıştırmak isteyen bir işveren tabiki müh. tercih edecektir. ama öğretmeninde pedogojik formasyonu önemli eğitimde bir adım önde demektir...

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica