Haber " Teknik Öğretmenler Için Mühendislik Tamamlama Programları Giriş Sınavı " Iptal Edilmelidir

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı İle İlgili Haberler' kısmında Gamze tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Gamze

Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

32463545_MT1.jpeg32463545_MT2.jpeg32463545_MT3.jpeg32463545_MT4.jpeg

2. uguroturak

uguroturak TÜİSAG Üyesi

zamanında mühendis arkadaşlar 30 günlük bir eğitimle öğretmen olup kadroları bukadar doldurmasalar dı, öğretmenlerde belki mühendis olmak zorunda kalmazdı!!!!!

akılcı, unsalun, fikri ve 5 kişi daha buna teşekkür etti.
  3. Hüseyin KORKMAZ

Hüseyin KORKMAZ TÜİSAG Üyesi

Teknik bir öğretmen olarak mühendislik yapmamız istenmiyor ama mühendis olanların öğretmenlik yapmasına olur diyorsunuz ya ne diyim size!!!!!!!

akılcı, unsalun, Levent ACAR ve 4 kişi daha buna teşekkür etti.
  4. erhan1907

erhan1907 TÜİSAG Üyesi

ben marmara tef mezunuyum odtü, itü, boğaziçi hariç her ünv. daha donanımlı bir alt yapıya sahiptir siz ne mezunusunuz bilmiyorum ama ben makina mezunuyum 2001 yılında 3d printer, tel erezyon, cnc torna freze kullanan kaç mühendislik öğrencisi var okullarında yok yada masa üstü tipi var uzaktan bakıyorlar ancak... matkabı rayba 3/2 valfe joystick diyen çok mühendis gördüm.. diplomanın önemi yok iyi olanı işveren ayıklar bu konuyu abartmanın anlamı yok ...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

unsalun ve Hakan ÖZTÜRK bu yazıya teşekkür etti.
  5. Nuri.

Nuri. TÜİSAG Üyesi

Önce mühendislerin sınava girmeden sadece formasyon alarak teknik öğretmen olmaları iptal edilsin.

unsalun, Levent ACAR, tunaytemiz ve 2 kişi daha buna teşekkür etti.
  6. m selami

m selami TÜİSAG Üyesi

Mühendislik hakkı verildi diye bu kadar neden büyütülüyor?
    Temmuz ayında osym'nin yaptığı sınav sorularını mühendis arkadaşlar incelerse zor olduğunu görürler.
    Ben sınava girdim, sorular çok zordu. Mühendis arkadaşlar bu soruları çözmeye çalışsınlar bakalım.
    Benim diyeceğim göstermelik olarak böyle bir hak verdiler ama uygulanması için de engelleri koymuşlar.
    Bana göre teknik elemanlar birbirlerine düşmeden yapıcı eleştiriler yapmalı.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

unsalun, Levent ACAR ve tunaytemiz bu yazıya teşekkür etti.
  7. atacaglar

atacaglar TÜİSAG Üyesi

herkes kendi işini yapmalı bence. bizim memleketin halleri işte. iş alanı açamayınca birbiri alanına sokuyor milleti. her konuda böyle örnekler var maalesef.
    mühendis olarak yukarıda yorum yazmış arkadaşlara şunu söylemek isterim, siz yetersiz arkkadaşlarla karşılaşmış olabilirsiniz ama inanın ben de teknik olarak saçmalayan çok teknik öğretmenle karşılaştım. yani, bir iki kişinin durumunu genele mal edemezsiniz, edemeyiz. her işi iyi ve kötü yapanlar mutlaka var. formasyonu farklı insanları karşılaştırmak elma ve armutu kıyaslamaya benzer.
    yıllardır çeşitli fabrikalarda görev yapan bir mühendis olarak düşüncem de şudur ki teknik eğitim memleket meselesidir. teknik okullardan çıkan elemanlara çok ihtiyacımız var. bu da teknik öğretmenleri kendi alanlarında daha çok değerlendirmemiz anlamına geliyor. düz liseden çıkmış, kaynak yapmayı bilmeyen, teknik resimden anlamayan, takımı anlamayan tezgahı bilmeyen işçilerle memleketimizin kalkınması düşünülemez. düz liselerden piyasaya vasıfsız eleman pompalanacağına teknik bilgi sahibi,"kolunda altın bileziği olan" insanlara ihtiyacımız var. bu açıdan bakmadıkça da mühendise öğretmenlik, öğretmene mühendislik gibi vehametler içinde kıvranıp dururuz.
    bu memleket meselesi inşallah farkedilip çözülür, yoksa sanayimizi kötü günler bekliyor korkarım...

zafer1958 bu yazıya teşekkür etti.
  8. servet yortumluk

servet yortumluk TÜİSAG Üyesi

boş konuşmak yerine, bir kez de paylaşmayı deneseniz, tecrübelerimizi gelecek nesillere çatışarak değil, paylaşarak aktarabiliriz,
    yeni buluşların ve akılcı çözümlerin üretildiği ve paylaşıldığı bir ülke olmak varken,bu sürtüşmeler niye,
    kim ne derse desin önünde sonunda kalite mutlaka galip gelecektir,
    kazasız günler dilerim,

9. servet yortumluk

100 yılda kendi otomobilini üretemeyen bir ülkede yaşıyoruz arkadaşlar,
    ben inanıyorum geleceğin otomobillerini tasarlayacak beyinler var aramızda,
    bunların irdelenmesi gerekir iken, uğraştığımız şeylere bak, tabi bu yapılanlar birçok kişinin ekmeğine yağ
    sürüyor, neden yerli otomobil nasıl yapılır ? ve nasıl olmalı ? vb tasarım yarışması düzenlenmiyor,
    neden akıllar hep çatışma ve kaos peşinde anlamış değilim, yeni buluş ve yeni fikirler neden ortaya çıkartılmıyor,
    bir mum onlarca mum yakarsa aydınlık ve ışık artar,
    kazasız günler dilerim,

10. servet yortumluk

mesela KOMPOZİT otomobil yapalım ve yakıt tasarrufunun dibine inelim,
    hem sağlam hem hafif, küçük yatları kompozit malzemelerden yapalım,
    neden olmasın, alın benden paylaşıma açık fikirler,
    kolay gelsin,

11. Hanzadem

Hanzadem TÜİSAG Üyesi

cnc ,torna freze kullanmak muhendisin işi değil...Muhendislik bu degil.

herkesin her işi yaptıgı bir ülkeyiz zaten..teknik eğitimler muhendis olsun...4 yıllık okuyan hemşirelerde 2 yıl daha okusun dr olsun..
    adalet okuyan ,birkaç sınava daha girsin avukat olsun...diş protezci de diş hekimi olsun..2 sınava daha girip
    ne ki boyle..
    Nitelikli insan yetiştirme sorununu gideremeyen bir ülke.

zafer1958 bu yazıya teşekkür etti.
  12. tunaytemiz

tunaytemiz TÜİSAG Üyesi

30 günlük eğitimle öğretmen olan mühendisler için tüm mühendis odaları ozaman sesiniz neden çıkmadı? eğer bir maduriyet var ise teknik öğretmenlerindir. düşünebiliyormusunuz ilkokul formasyonu yok diye teknik öğretmenleri ilkokul öğretmeni olarak bile atamadılar. nedir bu teknik öğretmenlerden korkunuz anlamadım.

13. o.esme

o.esme TÜİSAG Üyesi

ben daimler-benz de staj yaparken ben kalıp yapıyordum yanımdaki mak. müh. daha penseyi tanımıyordu dert bu

14. ayhan11111

ayhan11111 TÜİSAG Üyesi

Teknik öğretmenlerden korkulduğundan değil ama olayı ben şahsım adına etik bulmuyorum. Sağlık memuru ve hemşirenin ben doktor kadar biliyorum hatta onlardan bile daha çok biliyorum beni sınav yapın kazanırsam doktorluk hakları veren demek gibi bir şey. Zamanında OSYM sınavında niçin mühendislik yazmadınız veya niçin mühendislik fakültelerini yazmadınız diye sormak lazım. Aslında bu Teknik Öğretmenlerin zaferi değil Mühendisler Odasının başarısızlığı bence. Yeterince Mühendislerin haklarını savunamayıp birçok konuda mühendislerin haklarının kaybına seyirci kalmalarından kaynaklandığına inanıyorum.

Hanzadem ve köksal ERDOĞAN bu yazıya teşekkür etti.
  15. servet yortumluk

Bütün dünya genelinde üniversitelerimizde arge yerine kes kopyala yapıştır mantığı olduğu ve bu şekilde devam ettiği sürece bizlerin bu laf dalaşı daha çok süreceğe benzer,
    Arkadaşlar yerli otomobil üretelim ve bütün ülke de bu otomobili kullanmak koşulu ile bakalım kaçımız bunu benimseyecek,
    Yıllardır trilyon dolarlar avucumuzun içinden uçup gidiyor, aslında giden paralar değil, geleceğimiz gidiyor, siz kalkmışsınız havanda su dövüyorsunuz,
    Bırakalım arkadaşlar bu kısır laf dalaşını da ; ülke yararına bir şeyler yapalım, hiç bir şey geç kalınmamıştır,nereden başlarsak sıfır noktası orasıdır, dayanışma bütün zorlukları yener, aynı Çanakkale gibi ...............
    kazasız günler dilerim,

16. zafer1958

zafer1958 TÜİSAG Üyesi

MÜHENDİS teknik öğretmenden niye korksun ki emir verir yaptırır işi

17. Levent ACAR

Levent ACAR TÜİSAG Üyesi

1999 yılında meslek liselerin önünü kapamasalardı burda bunlar konuşulmazdı.

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica