Soru : Tekstil Atölyelerinde Risk Analizi

• Konbuyu başlatan mert aslan
  • Başlangıç tarihi
M

mert aslan

Guest
MRHB ARKADAŞLAR BOYA-TERBİYE İŞLEMİ YAPAN TEKSTİL FABRİKASIYLA İLGİLİ ELİNDE RİSK ANALİZİ OLAN ARKADAŞLAR PAYLAŞIRSA SEVİNİRİM.İYİ ÇALIŞMALAR...

GökayAydogan

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Arkadaşlar yanlış anlamayın ama artık sizler uzmansınız. Eğer bir risk analizi çıkartamıyorsanız neden aldınız bu sertifikayı.. Her işletmenin, her makinenin, her binanın, her personelin risk analizi farklıdır.. Risk analizi yapacağanız işletmeye gidersin yanına teknik personel ve ustabaşını alırsın.. Sorular sorarsın daha sonra işyeri hekimine gidersin orada iş kazası yaşanıp yaşanmadığını sorgularsın, ardından işletme veya fabrika müdürü ile müzakere yapıp risk haritasını çıkartırsın.. Hem bu sayede bilgi birikimin ve tecrübende artar.. Saygılarımla..

dilekaltinok

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)

Ekli dosyalar

• TEKSTİL SEKTÖRÜ VE GENEL YANGIN RİSKLERİ.docx
    124.8 KB · Görüntüleme: 2,431
  • Tekstil Terbiye İşlemleri ve Yangın Riskleri.docx
    109.8 KB · Görüntüleme: 1,694
  • NONWOVEN Kumaş Üretimi.docx
    50.4 KB · Görüntüleme: 1,477

melih can civril

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Arkadaşlar yanlış anlamayın ama artık sizler uzmansınız. Eğer bir risk analizi çıkartamıyorsanız neden aldınız bu sertifikayı.. Her işletmenin, her makinenin, her binanın, her personelin risk analizi farklıdır.. Risk analizi yapacağanız işletmeye gidersin yanına teknik personel ve ustabaşını alırsın.. Sorular sorarsın daha sonra işyeri hekimine gidersin orada iş kazası yaşanıp yaşanmadığını sorgularsın, ardından işletme veya fabrika müdürü ile müzakere yapıp risk haritasını çıkartırsın.. Hem bu sayede bilgi birikimin ve tecrübende artar.. Saygılarımla..
YInede elinde bir taslak olursa ona bakarak kendininkini yapmak daha mantikli senin goremedigin dikkate almadigin yerler o ornekte olabilir hazircilik olarak bakmayin bu olaya..

Nazan Doğrul Tüfenkçi

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Risk analizi hazırlamada işyeri gözlemi ve ilgili kişilerden bilgi almak elbette gerekli bir çalışma ama bana göre benzer örnekleri incelemenin de yararı vardır. Bu örnekleri inceleme kısmı hazırlık çalışmasının bir parçasıdır. En azından atladığımız bir konu olabilir. Yoksa kimsenin bu örnekleri birebir kopyalayacağını düşünmüyorum. Bu belgeye ve kültüre sahip bir kişinin en azından sizin kadar işyeri özgün koşullarını farkedeceğine de eminim. Bunları da, örnekleme isteyen arkadaşlara kırıcı ve aşağılayıcı bir üslüpla yanıt veren arkadaşlara yönelik söylüyorum. Bu arada yanlış anlaşılmasın, ben bugüne kadar hiç örnek talebinde bulunmadım ama isteyebilirim de. Bu bence çok normal sonuçta burası bilgi paylaşım sitesi ve bilgi paylaştıkça güzel ve anlamlı. Tavrınızı yeniden gözden geçirmeniz dileğiyle saygılar sunuyorum...

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.