Soru : Temel İş Güvenliği Eğitimi??

Rasim BAŞ

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
şantiyeye geçici görevlendirmeyle gelen bir firmanın çalışanlarının temel iş güvenliği eğitimi aldığına dair belgeleri yoksa bu durumda bu eğitimi ana firmanın iş güvenliği uzmanı verebilirmi ..sınıf olarak illa ki b ya da a mı vermelidir ..yorumlarınız için şimdiden teşekkürler..

NEGATOSKOP

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Verebilirsiniz. Ama bu sizin şantiyenizde yapıalan çalışmalar için geçerlidir. Asıl işverenin bu konudaki sorumluluğunu üstünden almaz.

cenk

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)

"şantiyeye geçici görevlendirmeyle gelen bir firmanın çalışanlarının temel iş güvenliği eğitimi aldığına dair belgeleri yoksa bu durumda bu eğitimi ana firmanın iş güvenliği uzmanı verebilirmi ..sınıf olarak illa ki b ya da a mı vermelidir ..yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.."

Hocam, bir çalışanın çalıştığı firmadan temel iş güvenliği eğitimi alıp-almaması sizin çalışma sahanızda eğitim almayacağı anlamına gelmez.Sahanıza her ne sebep ile kim gelirse gelsin ki bunun içinde İSG uzmanıda olabilir sahanızdaki tehlikleri anlatarak yani eğitim yaparak bunları kayıt altına almanız gereklidir.Ben sahama geçici olarak gelerek çalışacak personellerden

• Firmasının firmama geçici görevlendirme yaptığına dair kaşe-imzalı yazı
  • Sgk Belgesi
  • Mesleki belgesi
  • Varsa iş makinası evraklarını isterim.
Bu evraklar dahilinde eğitim verir - sınav yaparım.

Sınıf konusuna gelirsek A,B ve C sınıfları eğitim verme konusunda herhangi bir fark yoktur. Yani iş yeriniz çok tehlikeli sınıfta olabilir bakanlığa İSG Katip sisteminden a sınıfı uzman atamanız var ve bunun altında c sınıfı uzman olarak çalışıyorsanız tanımlı olduğunuz için rahatlıkla eğitim verebilirsiniz.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.