Temel Iş Güvenliği Eğitimi

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Sunumları' kısmında Ayşe Bekoğlu tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Ayşe Bekoğlu

Ayşe Bekoğlu TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

arkadaşlar 4 saat, 1'er saatlik 4 seans olarak vermeyi planladığım temel iş güvenliği eğitiminin ilk 1 saatlik bölümünü ekledim. dilerim işinize yarar. diğer kısımlarını da önümüzdeki günlerde kalan kısımları da hazırladıkça ekleyeceğim. İçerik bazında görüş ve önerilerinizi benimle paylaşırsanız ayrıca memnun olurum :)

Ekli Dosyalar:

Last edited: 1 Aralık 2013
  2. izmir35

izmir35 Guest

Ilk gorusum cok kisa bir egitim yani sadece slayta bagli kalirsan 1 saat surmez. daha cok gorsellik eklersen egitimler daha yararli oluyor. ama zaten ekleme yapacaginizi soylemissiniz. ornegin tehlikeli hareket ve tehlikeli durumlari aciklayabilirsiniz fotolarla zenginlestirebilirsiniz. musait bir zamanda bende ki egitim slaytinida ekleyeyim.

tsk

Ayşe Bekoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  3. Ayşe Bekoğlu

Evet o kısım 4 saatlik eğitimin ilk saati için tasarlanan kısım, içerik bölümüne bakarsanız zaten oldukça kısadır. Yönetmelik konularını bölümlere ayırıp 4 gün sürecek bir programla yapılacak eğitim. İş kazaları, tehlikeli durum ve hareketler diğer eğitimlerde değinilecek konular ama haklısınız iş kazalarının sebepleri bölümünde de yer versem iyi olur. Teşekkürler.

Last edited: 6 Kasım 2013
    Kenan içöz ve .l. bu yazıya teşekkür etti.
  4. Ayşe Bekoğlu

eğitim üzerinde küçük bir revizyon yaptım arkadaşlar. Toplam 4 saatin ilk 1 saati için kullanmayı tasarladığım kısım yukarıda

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. mahony

mahony TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar peki bu temel iş sağlığı ve güvenliği eğitimini bağımsız çalışan bir uzman verebilir mi ? ben yakında işyerlerine risk değerlendirmesi ve acil eylem planı yapacagım. bir de temel isg eğitimi verilmeli midir ? 1 ya da 2 çalışanı olan kasaplara berberler de dahil olmak üzere. eğer gerekıyorsa bunu ben verebilir imiym yoksa bir OSGB den mi alacak bu küçük esnaflar bu hizmeti ? ayrıca acil eylem planında acil durumlar için bir ekip kurulması gerekiyor ama 1 ya da 2 çalışanı olan yerne nasıl bir ekipten bahsedebiliriz ki. cevap alabilirsem sevinirim teşekkürler

6. ay_iz

ay_iz TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar internette araştırma yaparken iş güvenliği için hazırlanan bir video buldum sizlerle paylaşmak istedim. ayrıca hazırladığım eğitim sunumuda sizlerle paylaşmak istiyorum kolay gelsin....

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Ekli Dosyalar:

7. ay_iz

ay_iz TÜİSAG Üyesi

8. Ayşe Bekoğlu

buyurun, temel iş güvenliği eğitimi kapsamında vereceğim 2. 1 saatlik eğitim için hazırlamış olduğum sunum ektedir. dilerim işinize yarar

Ekli Dosyalar:

9. Ayşe Bekoğlu

10. Ayşe Bekoğlu

son fasıl

Ekli Dosyalar:

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica