Temmuz 2011 Soru Iptalleri Sonucunda Kazanılmış Belgelerin Iptali Hakkında

Ozan ALBAYRK

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
"Bu itibarla; 02.07.2011 tarihinde düzenlenen (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığısınavı ile ilgili olarak mahkeme kararları sonucu 70 ve üzeri puan alarak kendilerine belge düzenlenenlerin belgeleri söz konusu mahkeme kararlarısonuçlanıncaya kadar geçersiz sayılacak olup,yine üç sorunun iptali ile yapılan değerlendirmede belge almaya hak kazanmış, ancak belge düzenlenmemiş olanların da sınavı başarısız sayılacağından,mahkeme sonuçlanıncaya kadar kendilerine belge düzenlenemeyecektir. "

Kadir arkadaşımızın da söylediği gibi 02.07.2011 tarihinde 70 ve üzeri alan meslektaşlarımızı kapsamamaktadır. Yİne de mağdur olan ve olacak tüm meslektaşlarımıza da geçmiş olsun...

degiray

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Bakanlık tarafından yapılan duyuruda sanki tüm Temmuz sınavı iptal gibi tekrar okuyunca yanlış tespit edilen sorular sayesinde 70 i geçenlerin iptali anlaşılıyor.Duyuruda tek konuyu iki farklı cümleyle anlatma cabası açıkçası benim aklımı karıştırmıştı.Ancak durdurma kararını okuyunca daha iyi kavradım.Benim anladığım şu ; İptallerle 70 i geçip belge alan arkadaşlarımız dava sonuçlanana kadar uzman değilller.
Şimdi bu 3 sorunun 1 i bendede yanlıştı.Ben geçtiğim için dava filan açmadım.Ama açan arkadaşlar şu şekilde davrandı.En azından benim arkadaşlarım. 67,68,69 ile kalan , Cevabını hatırladıkları ve cevap kağıdı uyarınca yanlış olan ve üstünde birçok kişinin mutabık kalamadığı soruları dava konusu ettiler.Çünkü zaten kaybedecekleri birşey yoktu.Her türlü Aralık sınavını beklemektense o arayı değerlendirmeyi düşündüler.Bu aslında gayette normal bir tepki , harcanan onca zaman artı bir miktarda heba olacak zaman ve harcanan para , bizde kalmış olsaydık.Bizlerde bir ümit bu yola başvurabilirdik.Bu işin doğal kısmı ;
Ama yıllardır davalar , yürütmeyi durdurmalar vs... süreçler İş güvenliğinin %10larda gittiği ülkemizde daha da bu şekilde dalalnıp , budaklanarak gidecek.Burda avantaj patronlarda çünkü yeterli uzman yok.Ve bizlerde hop oturup hop kalkarak diken üstünde devam edeceğiz.
Burdan neye bağlayacağım ? Düşük fiyatlara bu işi yapmayalım ve asıl meslek alanımızı bırakmadan devam edelim.Açıkcası ben bunlardan taviz vermiyorum.

palemo

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Bakanlık tarafından yapılan duyuruda sanki tüm Temmuz sınavı iptal gibi tekrar okuyunca yanlış tespit edilen sorular sayesinde 70 i geçenlerin iptali anlaşılıyor.Duyuruda tek konuyu iki farklı cümleyle anlatma cabası açıkçası benim aklımı karıştırmıştı.Ancak durdurma kararını okuyunca daha iyi kavradım.Benim anladığım şu ; İptallerle 70 i geçip belge alan arkadaşlarımız dava sonuçlanana kadar uzman değilller.

Genel müdürlük sitesinde dolaşırken bu duyuru yayınlandı ve ilk kez okuduğumda yanlış bir değerlendirme yapmışım.
Bu şekilde haberi foruma taşırken açmış olduğum Forum başlığı, haber içeriğinin yanlış anlaşılmasına yol açıyor.
Moderatör arkadaş başlığı düzeltebilirse çok yerinde olur.

ufukyelatan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Arkadaşlar sınav 02.07 de yapıldı ve 27.07 de sonuçlar açıklandı dava bu aradamı açıldı? Eğer sonuçlar belli oldu ve 27 sinden sonra dava açıldıysa 70 alan biri etkilenmez diye düşünüyorum...

Hakan TOSUN

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Arkadaşlar İSG Uzmanlarının belgelerinin geçerli olup olmadığını nerden öğrenebiliyoruz? İSGGM yada ÇSGB sayfalarında herhangi bir link bulamadım ben...

alix

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
o tarihte yapılan ve sınav sonucu verilen belgelerin askıya alındıgı anlasılıyor.

Hakan TOSUN

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
o tarihte yapılan ve sınav sonucu verilen belgelerin askıya alındıgı anlasılıyor.
Ben o yazıdan Mahkeme Kararıyla 70 ve üzeri puan alanların sertifikaları askıya alındı anlamını çıkardım!

degiray

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
TC numaramı giriyorum ama sonuç bulunamadı diyor. Bu link Sertifikasını bekleyenler için olmasın sakın?
sadece 2 temmuz 2011 tarihinde sertifika alanların ki görünmüyorsa hakketten sertifikalar askıya alınmış!
Bakanlığın sertifika için tek linki bu , belki bekleyenler için olabilir veya hiç istemeyeceğimiz 2 temmuzun askıya alınmış olmasıda olabilir.

ana link bu
http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=duyuru&id=yetkilendirmeduyurulari

nahrug

Üye
TÜİSAG Üyesi
arkadaşlar lütfen ifadeleri doğru okuyalım, gerekiz yere ortamı bulandırıp kaos ortamı yaratmayalım....bende bir İG uzmanıyım ve İG uzmanlarına başına ne geliyorsa kararları, açıklamaları, mevzuatları yeterince okuyup anlamadıklarından kaynaklandığı düşünüyorum.....İG uzmanlığı bu kadar kolay bi iş, bu kadar basite indirgenebilecek bir iş değil. ve artık İG uzmanlarının başına gelen talihsiz durumların (sınavların iptal edilmesi, sonuçların iptal edilmesi gibi....) İG uzmanlarının yetersizliklerinden kaynaklandığına inanıyorum.

Bakanlık açıklaması çok açıktır....

Mahkeme kararı ile iptal edilen 3 soru ile birlilkte 70 barajını aşanların belgeleri dava sonuçlanıncaya kadar askıya alınmıştır.

lütfen yorumlarımızda biraz özen gösterelim, çok zor değil....

ATURAN

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
2 TEMMUZ 2011 SINAVI İÇİN ÖNEMLİ DUYURU - 18.09.2012 - 13:41

02 Temmuz 2011 tarihinde yapılan işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı sınavı hakkında mahkeme kararı

Bilindiği üzere 02.07.2011 tarihinde düzenlenen (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavına açılan davalar sonucunda Ankara 5. İdare Mahkemesince 2011/1624 Esas, 2012/186 Karar nolu kararı ile A kitapçığında bulunan 25, 44 ve 46 nolu sorular ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 1, 37 ve 39 nolu soruların iptali, ayrıca 2011/2188 Esas nolu kararı ile de yürütmenin durdurulması kararı verilmiştir.

Bu durum Milli Eğitim Bakanlığına bildirilmiş ve mahkeme kararları doğrultusunda iptal edilen sorular sınava giren tüm adayların lehine uygulanmış ve 70 ve üzeri puan alarak başarılı olanlar www.isggm.gov.tr adresinde yayınlanmıştı.

Sürecin devamında Ankara 5. İdare Mahkemesinin 22.02.2012 tarihli iptal ve yürütmenin durdurulması kararına karşın, Bakanlığımızca dava konusu işlemin iptali yolunda temyizen incelenen kararın yürütmesinin durdurulmasına 13.07.2012 tarihinde karar verilmiştir.

Bu itibarla; 02.07.2011 tarihinde düzenlenen (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavı ile ilgili olarak mahkeme kararları sonucu 70 ve üzeri puan alarak kendilerine belge düzenlenenlerin belgeleri söz konusu mahkeme kararları sonuçlanıncaya kadar geçersiz sayılacak olup, yine üç sorunun iptali ile yapılan değerlendirmede belge almaya hak kazanmış, ancak belge düzenlenmemiş olanların da sınavı başarısız sayılacağından, mahkeme sonuçlanıncaya kadar kendilerine belge düzenlenemeyecektir.

Konuyla ilgili açıklamalar için adı geçenlerin mahkeme sürecini ve bu süreçte yukarıda belirtilen web sayfasını takip etmeleri uygun olacaktır.

Güncel Puanınızı sorgulamak için Tıklayınız

SerkanCEBECIOGLU

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Bu durumdan mağdur 21 Kişi var, 2 sayfa yazı ile kafa bulandırmayalım arkadaşlar

ATURAN

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Arkadaşlar buradan linkleri tıkladığınızda açılmıyor ancak duyuru 14.09.2012 tarihinde İş Sağlığı ve Güvenliği internet sitesinde yayınlandıktan sonra 18.09.2012 tarihinde güncellenen aşağıdaki sayfayı yayınlamışlar.
Bu siteden durumunuzu kontrol edebilir, belgenizin geçerli olup olmadığını görebilirsiniz... http://www.isgyh.com/
CSGB_KK_02.jpg

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI
İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
21 EKİM 2012 TARİHİNDE YAPILACAK İŞYERİ HEKİMLİĞİ VE İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI SINAVI MEB LİSTESİ

13 MAYIS 2012 İŞYERİ HEKİMLİĞİ VE İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI SINAV SORULARI VE CEVAPLARI

Güncelleme 18.09.2012 13:42

SerkanCEBECIOGLU

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Bakanlıktan alınabilen bilgi bu yöndeydi(telefon ve mail yoluyla), 21 kişi mağdur dendi. buda sadece 21 kişinin bu sorular sonucu puanı değişti anlamına geliyor.

ATURAN

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Bakanlıktan alınabilen bilgi bu yöndeydi(telefon ve mail yoluyla), 21 kişi mağdur dendi. buda sadece 21 kişinin bu sorular sonucu puanı değişti anlamına geliyor.

Azmış... keşke daha çok arkadaş faydalanabilmiş olsaydı...

omeruni

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
02 Temmuz 2011 tarihinde yapılan işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı sınavı hakkında mahkeme kararı

Bilindiği üzere 02.07.2011 tarihinde düzenlenen (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavına açılan davalar sonucunda Ankara 5. İdare Mahkemesince 2011/1624 Esas, 2012/186 Karar nolu kararı ile A kitapçığında bulunan 25, 44 ve 46 nolu sorular ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 1, 37 ve 39 nolu soruların iptali, ayrıca 2011/2188 Esas nolu kararı ile de yürütmenin durdurulması kararı verilmiştir.

Bu durum Milli Eğitim Bakanlığına bildirilmiş ve mahkeme kararları doğrultusunda iptal edilen sorular sınava giren tüm adayların lehine uygulanmış ve 70 ve üzeri puan alarak başarılı olanlar www.isggm.gov.tr adresinde yayınlanmıştı.

Sürecin devamında Ankara 5. İdare Mahkemesinin 22.02.2012 tarihli iptal ve yürütmenin durdurulması kararına karşın, Bakanlığımızca dava konusu işlemin iptali yolunda temyizen incelenen kararın yürütmesinin durdurulmasına 13.07.2012 tarihinde karar verilmiştir.

Bu itibarla; 02.07.2011 tarihinde düzenlenen (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavı ile ilgili olarak mahkeme kararları sonucu 70 ve üzeri puan alarak kendilerine belge düzenlenenlerin belgeleri söz konusu mahkeme kararları sonuçlanıncaya kadar geçersiz sayılacak olup, yine üç sorunun iptali ile yapılan değerlendirmede belge almaya hak kazanmış, ancak belge düzenlenmemiş olanların da sınavı başarısız sayılacağından, mahkeme sonuçlanıncaya kadar kendilerine belge düzenlenemeyecektir.

Konuyla ilgili açıklamalar için adı geçenlerin mahkeme sürecini ve bu süreçte yukarıda belirtilen web sayfasını takip etmeleri uygun olacaktır.

ATURAN

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Arkadaşlar buradan linkleri tıkladığınızda açılmıyor ancak duyuru 14.09.2012 tarihinde İş Sağlığı ve Güvenliği internet sitesinde yayınlandıktan sonra 18.09.2012 tarihinde güncellenen aşağıdaki sayfayı yayınlamışlar.
Bu siteden durumunuzu kontrol edebilir, belgenizin geçerli olup olmadığını görebilirsiniz... http://www.isgyh.com/
CSGB_KK_02.jpg

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI
İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
21 EKİM 2012 TARİHİNDE YAPILACAK İŞYERİ HEKİMLİĞİ VE İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI SINAVI MEB LİSTESİ

13 MAYIS 2012 İŞYERİ HEKİMLİĞİ VE İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI SINAV SORULARI VE CEVAPLARI

Güncelleme 18.09.2012 13:42​

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.