Termokaynak

Uzman Nevra

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
topraklamada kullanılan termokaynak ile ilgili risk değerlendirmesi için ne dersiniz

Tolga_34

Deneyimli Üye
Vip Üye
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Barut = Depolama; Hazneye doğru dolum, taşırma yapılmayacak; El sürülmeyecek; Ark ve Alev çıkarıcılar etrafında olmayacak.
Ateşleme = Kendi ateşleyicisi (çakmağı) kullanılacak (Bizimkiler bildiğin çakmakla ateşleyen de gördüm). Ateşleme esnasında mümkünse ateşleyicinin önüne bir yanmaz koruyucu levha uygun olur. Ateşleme mesafesine dikkat edilmeli.
Topraklama bağlantıları = Topraklama kablosu + Topraklama çubuğu + Bağlantı klemensi düzgün ve sağlam olduğundan emin olunmalı.
Yangın Önlemleri = En iyisi yangın battaniyesi.
Aslında çok birşeyi yok fakat ateşleme esnasında ciddi sıcaklık, barut gazı ortaya çıkıyor. Soğuma beklenmeden açmaya kalkışılıyor vb.
Zamanında JSA çıkartmak için kullandığım bir doküman var onu da ekleyeyim belki RD, Eğitim vb. için faydası olur.

Ekli dosyalar

• Exothermic Process.pdf
    6.7 MB · Görüntüleme: 47
!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.