Talimat Tersane Sahasına Giriş Ve Ziyaret Yöntemi Talimatı

Xzenon

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (B)
Tersane Sahasına Giriş ve Ziyaret yöntemi Talimatı

1. AMAÇ
Tersane sahası içinde ziyaret, denetim, malzeme getirilmesi vb sırasında doğabilecek olan risklerin önlenmesidir. Talimat İdari ve Yemekhane Personelini, Güvenlik ve PDKS Personelini, Meydancı ve Temizlik Personelini, Teknik Servis Destek ve Bakım İşleri amacıyla gelen firma çalışanlarını ve tersane ile üretim sahasına diğer amaçlı gelen 3.tarafları ve ziyaretçileri kapsamaktadır.
2.UYGULAMA
2.1 Tersaneye ve Üretim sahasına gelen ziyaretçiler ve diğer amaçlı kişiler ziyaretçi taahhütnamesini imzalayacaklardır.
2.2 Üretim sahasına giren herkesin (ziyaretçiler hariç) Ağır ve Tehlikeli İşler Raporu, İş Güvenlik Eğitimi ve Sigorta Bildirgesi bulunacaktır. 18 yaşından küçük kişiler üretim sahasına alınmayacaktır.
2.3 Eğer bu belgeler olmadan içeri alınacaksa, ilgili bölüm yetkilisi tarafından saha giriş izin formu imzalanacak ve o şekilde alınacaktır.
2.4 Üretim sahasına girecek olan ve dışarıdan kiralanan iş araçları ile ilgili olarak operatör belgesi ve 3 aylık periyodik bakımlarının yapılmış olması gereklidir.
2.5 Üretim sahasına giren kişinin hangi bölüme gideceği, ne yapacağı ve kalış süresi not alınacaktır.
2.6 Yürürlükteki iş sağlığı ve güvenliği ile doğrudan ve/veya dolaylı olan tüm genel ve özel yasa hükümleri ve Erkal Uluslararası Nakliyat Ve Ticaret A.Ş. İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği hükümlerine uyulacaktır.
2.7 Geçici süreli tamir/bakım amaçlı olarak, tersane içerisine giren müteahhit/alt-yüklenici/alt işveren çalışanları, yapacakları çalışma ile ilgili standartlara uygun alet-edevat ve yine standartlara uygun CE belgeli akredite kuruluş tarafından onaylı kişisel koruyucu donanımlarını bulundurulacak, kullanmayı ve aynı zamanda yapacakları çalışmalarla ilgili tüm emniyet tedbirlerini alınacaktır.
2.8 Tersane üretim alanına gerek duyulmadıkça inilmeyecektir. İnildiği takdirde Tersaneden birisi (Güvenlik Görevlisi veya Ziyaret Edilen Kişi) üretim sahasında bulunduğunuz süre içinde size eşlik edecektir. Yalnız görüldüğünüz durumda Üretim alanı dışına çıkarılacaksınız.
2.9 Tersane alanına araç ile girmek zorunda olan ziyaretçiler, 20 km azami hız sınırını aşmayacaklardır.
2.10 Çevre ile ilgili belirlenmiş kurallara uyulacak ve çevreyi korumaya özen gösterilecektir.
2.11 Üretim sahasına girmeden önce Tersane Güvenlik Ekibinden Üretim sahasında bulunduğunuz süre içinde sürekli kullanımınız için Baret alın, sahaya baretsiz giriş yasaktır.
2.12 İdari bina içinde ise gerek olduğu durumlarda KKD kullanılacaktır.
2.13 Üretim sahası içerisinde yayalar için Sarı Renkli Çizgilerle ayrılmış yollar kullanılacak, bu yollar üzerinden araç veya iş makinesi geçtiği durumlarda geri çekilerek araç geçişine izin verin ve tekrar yaya yolunu kullanarak yürüyüşünüze devam edeceksiniz.
2.14 Üretim atölyelerine ve çalışmakta olan makinelere asla yaklaşılmayacaktır.
2.15 Üretim sahası içinde veya atölyelerde bulunan makinelere, tezgâhlara, araçlara dokunulmayacak ve asla müdahale edilmeyecektir.
2.16 Turnike binası arkasında bulunan LPG tankı, basınçlı tüpler ve atölyeler önünde bulunan Oksijen tankı yanında sigara içilmeyecektir.
2.17 Araç ve iş makineleri güzergâhlarından yürünmeyecek ve bulunulmayacaktır.
2.18 Vinçle kaldırılan yüklerin altına girilmeyecek ve yüklere yaklaşılmayacaktır.

Kaynak : www.umityanardag.com

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.