Tespit Öneri Defteri

ilhan guragac

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
İşyerinin çalışma alanı birbirinden farklı 3 bölümden oluşuyor. Çalışma yerleri de ayrı. 3 adet A sınıfı uzman görevli. Tek sicil numarası var. Tespit öneri defteri 3 tane olabilir mi?

acarsebo

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Tek sicil numarası varsa tek defter olacak. Farklı kişiler farklı sayfalara tespit ve önerilerini yazabilirler.

Gülali

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
ilginç..bende gelecek cevapları merak ediyorum..
igu lar ayrı ayrı yerlerde görevlendirilmişler,birbirinin alanlarına bakmıyorlar ve görevli oldukları alanlardan (bölümlerden) sorumlular...(sayısal olarak belirlenmiş ikisi tam zamanlı biri kısmi zamanlı değil, sanırım bir kamu kuruluşu ve hizmet süresi bölünerek düzenleme yapılmış) herbiri için işveren aynı hekim de aynıdır muhtemelen. mantıklı olan ayrı ayrı işyeri gibi düşünülmesi gibi gelsede üç bölümün illaki birçok alanları (ısıtma ,soğutma vb) ve birçok konu (güvenlik,iaşe vb) ortaktır. bunların isg hizmetlerinin sorumluluğu da bir şekilde dağıtılabilir elbette...üç defter aldınız tek tek siz, hekim ve işveren üçünüde doldurup imzaladı ve üçünüde işkura gönderip onaylattırdığınız her igu kendi sorumluluk bölgesi ile ilgili konuları kendi defterine yazıyor şeklinde düşünsek geriye sadece bir teftişte sonucu değerlendirecek müfettişin görüşü kalıyor ki uygun bulmassa ve iyi niyetli olduğunuza hükmederse uyarısını yapacaktır.
Ancak bence bir işyerinin (aynı sgk numarası altında örgütlenmiş birim) sadece bir tane tes.öner. def. olabilir ve bunuda üç uzman kendileriyle ilgili alanlarına ait tesbit ve önerilerini hekimle birlikte veya diğer uzman veya uzmanlarında görüşleriyle birlikte değerlendirerek defteri doldururlar diye düşünüyorum.
Benim kanaatim ig uzmanlarında (tam zamanlılık konusu olsada olmasa da ) birinin konusu veya sorumluluk alanı veya zamanıyla ilgili diğer iki uzmanda görüşlerini yazıp imzalamalı bence yasal ve doğru olan bu olacaktır.sadece tek uzman için düşünülmüş iki otokopili sayfa dan diğer uzmanlarda bu şekilde haberdar ve işlemden (işverene rehberlik) sorumlu olacaktır.

Gülali

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
"Bu mesaj moderator onayı bekliyor,üyeler ve ziyaretçiler göremez."
Moderator uyuyormu :)

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.