Testlerdeki Soruların Ortalama %10 'u Yanliş!

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında yucel guzel tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. yucel guzel

yucel guzel TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar bizzat test ettim, emin olamadıklarımı tüzüğe yönetmeliğe bakarak cevapladım. Internet ortamında gezen ve kursların hazırladığı testlerin % 10 u yanlış. Sınava test çözerek hazırlanan arkadaşlar mutlaka kanunlara bakarak kontrol etsinler

Ajdar bey, ahmetkartal ve simyaci35 bu yazıya teşekkür etti.
  2. Cem AKBULAK

Cem AKBULAK TÜİSAG Üyesi

haklısınız bazı sorularda hata var yücel bey.çözdüğünüz soruların altında doğruları paylaşırsanız bütün forum için faydalı olacaktır.
    gerçi devletin yaptığı aralık sınavında %20 ler oranında hata olduğuna göre,forumdaki sorularda bu kadarcık hata affedilir sanırım:)

simyaci35 bu yazıya teşekkür etti.
  3. Emre DEDE

Emre DEDE TÜİSAG Üyesi

nasıl güvenerek test çözeceğim kısmı sizlerin bu dediklerinizden sonra suya düstü bende farkına vardım aynı sorulara farklı cevaplar veriyorlar...

4. msezgin

msezgin TÜİSAG Üyesi

Sorular soru sorma tekiğine uygun değil. Cevap için net değil, yanlış anlaşılmaya müsait. Ucu açık soru olmamalı, cevap da tereddüt oluşturmayacak şekilde olmalıdır.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. murkiv5555

murkiv5555 TÜİSAG Üyesi

evet bende teyit ediyorum soruların bazıları yanlış cevaplanmış mesela bir soruda kaynak işlerinde kırmızı renk ışığı daha çok yansıtır diye biliyorum fakat turuncu olarak cevaplanmış birde ahşap merdiven boyunu max 4 metre biliyorum 8 metre diyor yanlışsam düzeltin...

6. Mert

Mert TÜİSAG Üyesi

Testlerin çoğunluğu KONTROL EDİLMEDEN diğer kullanıcılar ile paylaşılıyor malesefki. İnternet ortamında dolaşan testlerin çoğunluğu hatalı sorular ve hatalı cevaplardan oluşmaktadır. Sınava çalışacak arkadaşların güvendikleri kaynaklardan çalışmaları başarı çin etkili olacaktır.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. isg_expert

isg_expert TÜİSAG Üyesi

soruların büyük bir kısmı çıkmış sorular onlarda da zaten oldukça yanlış soru var. En uygunu bence konuları ve yönetmelikleri okuyarak çalışmak. :)

YILDIRIM SUNGUR bu yazıya teşekkür etti.
  8. alper alkan

alper alkan TÜİSAG Üyesi

4857 sayılı İş Kanunu’na göre, her bir saat fazla
    çalışma için verilecek ücret; normal çalışma
    ücretinin saat başına düşen miktarının yüzde kaçı
    yükseltilmesi suretiyle ödenir?
    %50 doğru cevapmış inatla %75 diyenler vardı :)

9. alper alkan

alper alkan TÜİSAG Üyesi

İptal edilen tek soru
    İşyerinin bağlı olduğu Çalışma ve İş Kurumu il
    müdürlükleri, Genel Müdürlük veya noterce her
    sayfası mühürlenmek suretiyle onaylanır.
    demişti herkes :) Bende öyle demiştim ama genel anlamda diğer şıklarda geçen ifadelerin bazıları doğru olduğu ortadaydı.

Herkesin tartıştığı sorulardan hiçbirisi iptal edilmemiş herkesin doğru yaptığı soru iptal edilmiş :)

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica